Wybór motocykla.

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Wybór motocykla.

Postprzez naveintre » 9 lut 2014, o 23:24

Koledzy i koleżanki. Stoję przed dość trudnym wyborem. Za parę miesięcy(wrzesień/listopad) będę szukał nowego jednośladu. I tu moje pytanie. Co kupić? Szukam czegoś czym będę chciał jeździć już tak "na poważnie" tzn wypady jakąś większą grupą już większymi maszynami i co zostanie ze mną na trochę dłużej. I tu moje pytanie. Co kupić? Do wydania będę miał jakieś 3-3,5k zł. Mam w sumie 3 typy na oku. GS 500 no i dwa PRL-owskie ścigacze do których nie ukrywam mam słabość ;) A mianowicie MZ 250 i Jawa 350TS. Tak wiem zestawienie do dupy... Więc co robić? Czy w tych pieniądzach dostane jakiegoś znośnego GS-a? Czy może jednak wstrzymać się i kupić jakąś starszą maszynkę i to nią sie zająć ? Czy taka MZ /jawa dotrzyma kroku w tłumie? No i jakie jest wasze zdanie na ten temat? A może kupić właśnie jawe/MZ pośmigać sezon/dwa sprzedać i kupić coś większego w 4t?(i tak nie poszaleję z wyborem bo na A2 musi sie łapać) Czy może ten sezon jeździć do konca na 150tce i szukać czegoś dopiero na następny? (ale tu przyjdą inne wydatki prawo jazdy itp)
Wiem ,że na zakładanie tematu trochę wcześnie ale mój wybór będzie miał wpływ jeszcze na parę innych rzeczy ;)
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Wybór motocykla.

Postprzez Pani Kontekstowa » 9 lut 2014, o 23:24

Pani Kontekstowa
 

Re: Wybór motocykla.

Postprzez Janusz73 » 9 lut 2014, o 23:49

Navierte.Temat który zaczełeś to temat "rzeka".W jakim tłumie będziesz jezdził?Ścigaczy,czy "weteranów".Bo w "weteranach" Jawa i MZ moga byc za za szybkie (zresztą Jawa i MZ to tez już weterany).Ale nie to jest ważne,ważne jest to,że w stadzie,"gęsiego" trzeba umieć jezdzić.Ty możesz jechac dobrze,ale przez jakiegoś gamonia z tłumu możesz mieć krakse.Zanim zaczniesz jezdzic gęsiego radze dobrze pocwiczyc taka technike jazdy i musisz perfekcyjnie mieć opanowane swoje moto,bo przez Ciebie moze się wyk...ć cała grupa.Osobiście nienawidze jezdzić w tłumie.Ja jestem "samotnik palestyński" i wycieczki krajoznawcze robie sobie sam,co fakt nie zawsze jest bezpieczne.Jawa 350TS i MZ 250 to juz nie są żarty i załózmy,ze grupa ma prędkość jazdy 100km/h to tymi motocyklami mozna sie w niej utrzymać.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wybór motocykla.

Postprzez naveintre » 10 lut 2014, o 00:26

Rozumiem cie bo sam lubię samotne wycieczki ;) Ale trafi sie raz na jakiś czas wyjazd jakaś grupą gdzie głównie są duże sprzęty kasy raczej >500cc. No i czy tu taka MZtka dotrzyma kroku.
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Re: Wybór motocykla.

Postprzez Janusz73 » 10 lut 2014, o 05:56

Navierte.W grupie na pewno lepiej bedzie Ci jechac MZ 250 niz Jawą 350TS.Tu jeszcze jest istotne czy będziesz jechał z plecaczkiem czyli kobietą czy sam.Normalna sprawa jest że grupa ustala pewne zasady przed jazdą.Jazda w grupie to nie wyścig i grupa załóżmy 10 motocykli nie moze sie rozciagnąć na odcinek kilkukilometrowy.Navierte tak jak pisałem-nienawidze jezdzić gęsiego,a jak już musze to trzeba kontrolowac poprzednika trzymając stały dystans i kontrolowac co dzieje się w lusterkach,żeby nie mieć kogoś na plecach.Znam dwa kluby motocyklowe ale nie pisze się do żadnego z nich.I oni naprawde dużo,dużo cwiczą jazdy w kolumnie,a i tak zdarzają się im czarne owce.Na autostradzie nie ma problemu,ale na wąskich kretych drogach z grupy zaczynaja się tworzyć kolumny złożone z trzech,czterech motocykli i czas dojazdu w wyznaczone miejsce poszczególnych motocykli zaczyna się rozciągać.Naprawde na skład i ład grupy składa się wiele czynników.Np.ktoś kto ma R6 lub CBR1000R nie będzie jechał 80km/h.Znowu ktos jakąś trajką nie wyciśnie 200km/h.Osiagi motocykli i ich rodzaj też są bardzo ważne.Piszesz,że Twoja grupa będzie składała sie z motocykli o pojemności~500.Różne są pięćsetki.I może pojemność nie ma tak dużego wpływu,a tak jak pisałem osiągi.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wybór motocykla.

Postprzez Angler » 10 lut 2014, o 10:52

naveintre, mój typ przy takim budżecie to ETZ 250/251. Kupisz motór, walniesz generalkę i jeszcze zostanie na porządny nocnik. Jeżeli nie trzaskasz 30000km na sezon to sam silnik starczy na parę lat (aż nie nazbierasz konkretnej sumki), a jako, że jest to dwusów, to 99% prac serwisowych wykonasz sam we własnym zakresie przy użyciu sierpa i młota.

Janusz73, jadąc w grupie należy się dostosować do najsłabszej maszyny. Jeżeli ktoś z grupy nie chce, znaczy to ino, że jest ch*&^em, a nie kumplem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Wybór motocykla.

Postprzez janosikmz19822 » 10 lut 2014, o 15:35

Jak kupisz jawę to remont silnik wyjdzie więcej niż przy mz do tego w jawie przód trza zrobić na tarcze bo oryginalne hamulce to średniawe są .Honda cb 450 ,
Kawaski gpz 500 ,te moto są dobre i możesz szukać w przystępnej cenie .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Wybór motocykla.

Postprzez janosikmz19822 » 10 lut 2014, o 15:35

Jak kupisz jawę to remont silnik wyjdzie więcej niż przy mz do tego w jawie przód trza zrobić na tarcze bo oryginalne hamulce to średniawe są .Honda cb 450 ,
Kawaski gpz 500 ,te moto są dobre i możesz szukać w przystępnej cenie .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)


Wybór motocykla.

Postprzez Angler » 10 lut 2014, o 17:53

CB-1, GSX-R400 - rzadkie u nas - części do kupienia tylko za pośrednictwem dealera (czyli DROGO), ciężko odsprzedać.

GPZ - przeszło 23 lata i 53,000km przebiegu - średnio 2 z hakiem na rok, na zachodzie tak mało rzadko tak mało się robi, równie dobrze może mieć 2x tyle, a wtedy to już końcówka silnika.

GS-400 - dziadek GS'a 500, jeżeli rzeczywiście jest po remoncie - pojeździ, jeżeli nie to mogą być kłopoty.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Wybór motocykla.

Postprzez naveintre » 10 lut 2014, o 18:28

Angler wszystko fajnie wyjaśnił :P GS 400 nawet fany tylko małe tego jest :( (tylko moze nie koniecznie tak przerobiony jak ten z linku)I może być problem z częściami.
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Wybór motocykla.

Postprzez Tomek » 10 lut 2014, o 21:06

Z ETZ mam dosłownie 5 minut doświadczeń, ale jeśli chodzi o Czecha, to sugeruję wziąć CZ 12V. Jawa jest o 4KM mocniejsza, ale w moim odczuciu CZ jest wygodniejsza.
Osiągi ETZ 250 porównywałbym właśnie do CZ. Wagowo są podobne, moc lekko większa w CZ. Jeśli porównanie z TS, to raczej ETZ 251, która brak 6KM nadrabia niską masą.

Najlepiej gdybyś przejechał się parę minut po mieście, parę po za miastem na MZ/Jawie i zdecydował. Awaryjność i spalanie będą na podobnym poziomie z lekką przewagą MZ. Z drugiej strony co dwa cylindry to nie jeden :D
naveintre napisał(a):A może kupić właśnie jawe/MZ pośmigać sezon/dwa sprzedać i kupić coś większego w 4t?

Też nad tym myślę. Marzy mi się XJ600 Diversion po 98r :D Najgorsze jest to, że za tak małe pieniądze prawie każdy motocykl powyżej 500cc ma jakieś wady, nie wiadomo co siedzi w silniku :/
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wybór motocykla.

Postprzez honda10282 » 10 lut 2014, o 21:57

Angler, aukcje takie przykładowe :) Co do R4 400cm to masz rację ,ale i tak mi się marzy :P
W tej cenie ja by chyba brał gpz'ta , a miedzy mz a jawą/cz to brałbym czeszke ,jakoś tak bardziej mnie przekonuje. Musisz uważać żeby nie kupić skarbonki, bo za te pieniądze to ideału nie dostaniesz :/ Popatrz może jeszcze na to ale nie wiem czy warto za takie pieniądze http://allegro.pl/honda-cb-500-1994r-po ... 49660.html ,a co do GS500 to dla mnie za bardzo oklepany.
Avatar użytkownika
honda10282
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:40
Lokalizacja: A co? spod jasła RJS
Pochwały: 22
Pojazdy: Komar MR232 "sztywniak"68r. & Romet Pony 50 M2 81r.

Wybór motocykla.

Postprzez MotórzystaPRL » 10 lut 2014, o 22:35

ja bym bral gpz 500 setke masz w moment. Na liczniku 180 pojawia się bardzo szybko ogladalem kilka egzemplarzy z myślą zakupu ale czekam chyba za kasa na er5 :D
KAWASAKI ER5 Z 1999R
Avatar użytkownika
MotórzystaPRL
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 16:05
Lokalizacja: Kowalew
Pochwały: 3

Wybór motocykla.

Postprzez naveintre » 10 lut 2014, o 22:53

MotórzystaPRL ja nie szukam ścigacza ;) Moto ma być wygodne, palić jak najmniej i sie nie psuć ;) No i żeby się jakoś "odpychało"
Nie ukrywam ,że GS bardziej podoba mi się od GPZta... Ale podobno gpz wygodniejszy...
Co do jawy/cz/MZ to Serce jest przy 350TS (baardzo ładnie wygląda i ten dźwięk...) Ale rozum mówi ETZ 250 ;) Tym bardziej ,że do MZ nabrałem sporego zaufania.
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Wybór motocykla.

Postprzez Angler » 10 lut 2014, o 23:02

Ten sezon i tak cały na ETZ przejeździsz, nie lepiej pojeździć jeszcze jeden rok (tzn. 2015) na ETZ 150 i kupić coś konkretniejszego?

A MZ same w sobie są bardzo dobrymi motocyklami i kilkukrotni już rozmawiałem z ludźmi, którzy w epoce odbywali zagraniczne podróże na MZ.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Następna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości