Nietypowa prośba. Zdjęcia Daewoo Lanosa

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Nietypowa prośba. Zdjęcia Daewoo Lanosa

Postprzez Pitucha » 4 maja 2014, o 00:15

Łukasz. napisał(a):Wiele osób mówi "dołóż 3 tysiące, i kup to i to", ale z czego to dołożyć, jak mamy tylko tyle co mówimy? :D



No dokładnie :D Tym bardziej, że jeszcze trzeba samochód zarejestrować, zapłacić ubezpieczenie, wymienić oleje, filtry, rozrząd, a to nie są tanie rzeczy :)
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Nietypowa prośba. Zdjęcia Daewoo Lanosa

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 maja 2014, o 00:15

Pani Kontekstowa
 

Re: Nietypowa prośba. Zdjęcia Daewoo Lanosa

Postprzez Piotrek » 4 maja 2014, o 11:21

Pitucha napisał(a):Piotrek, Ty masz Vectrę B, co możesz powiedzieć na temat tego samochodu?


Miałem ją przez 4 lata, ale już od ponad 1,5 jej nie mam. W związku z tym mam wiedzę o tym pojeździe i też mogę obiektywnie się wypowiedzieć. Moim zdaniem ecotec'i nie są drogie w obsłudze, ja u siebie wymieniałem tylko rzeczy eksploatacyjne i moim zdaniem ceny nie były wyższe czy tam niższe niż u innych marek. Odnośnie awaryjności jednostek, a konkretniej tego że biorą olej. Biorą, ale tylko pod warunkiem że są zajeżdżone, zostały przegrzane. Moim zdaniem to głupota taki duży samochód kupować z silnikiem 1.6, 101KM... to nie ma siły ciągnąć samej budy, a jak ktoś jeszcze jeździ z pełnym składem, a może i z hakiem a więc i przyczepką to już trzeba piłować aby jechać. Piłowanie = przegrzewanie, a tego nienawidzi żaden silnik. W efekcie pierścienia padają i samochód zaczyna brać olej. Do takiej budy jak Vectra B, najmniejszy silnik to 1.8, za razem jest to też i największy silnik jakim warto się zainteresować. 1.8 ma już odpowiednią moc aby ciągnąc taką masę, ale też i jest ekonomiczną jednostką, w związku z tym tak jak piałem, więcej jak te 1.8 nie jest potrzebne. Ja miałem właśnie w swojej 1.8 i nawet na autostradzie nie brała ani grama oleju. Mówię, opinię ecoteców popsuło to że ludzie brali za małe silnik do za dużego samochodu.

Ecotec'i są na tyle udanymi silnikami, że jak Opel miał (czy tam dalej ma?) współpracę z Fiatem to Fiat zrezygnował ze swoich silników benzynowych i montował tylko te Oplowskie (np. w Cromie), natomiast Opel zrezygnował ze swoich diesli (DTI) i montował Fiatowskie (JTD) i oznaczył je jako CDTI.

Odnośnie rdzy. Tak jak pisałem Vectra B przed liftem (do 1999 roku) rdzewiały, nie ma co tego ukrywać, ale po lifcie już takie sytuacje się nie zdarzały. Jeśli spotkasz jakąś rdzewiejącą Vectrę B po lifcie, zresztą ogólnie jakiegokolwiek Opla po 2000 roku to wiedź, że był on bity.

Odnośnie Astry G z tym starym silnikiem 1.6 (8V), 75-85KM to się nie obawiaj się, że to za słabe. To silnik ośmiozaworowy, ciągnący od wolnych obrotów, setkę robi w 12 sekund. Jest to silnik ekonomiczny, lubiący się z gazem. Co więcej ma opinię silnika nie do zajechania, a części racji prostoty konstrukcji ma bardzo tanie. Jak masz wiedzę to możesz porywać się samemu na wymianę rozrządu z tym silniku.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Nietypowa prośba. Zdjęcia Daewoo Lanosa

Postprzez dieludolfs » 4 maja 2014, o 17:47

Piotrek napisał(a):Odnośnie rdzy. Tak jak pisałem Vectra B przed liftem (do 1999 roku) rdzewiały, nie ma co tego ukrywać, ale po lifcie już takie sytuacje się nie zdarzały. Jeśli spotkasz jakąś rdzewiejącą Vectrę B po lifcie, zresztą ogólnie jakiegokolwiek Opla po 2000 roku to wiedź, że był on bity.


Tu się nie zgodzę. W Vectrze B '99r (po lifcie) taty można spotkać w niektórych miejscach niewielkie ogniska rdzy na drzwiach, masce, przy listwach itp., przednie podszybie po odgięciu uszczelki jest już fest skorodowane. Nie wspomnę o dziurze w prawym, tylnym nadkolu, przez którą można zobaczyć próg od wewnątrz :mrgreen:
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Nietypowa prośba. Zdjęcia Daewoo Lanosa

Postprzez Piotrek » 4 maja 2014, o 18:17

A jesteś pewien, że ten samochód nie ma żadnej kolizyjnej historii? Czasem nawet wystarczy otarcie na parkingu, gdzie zostanie uszkodzony ocynk. Albo odprysk od kamienia. Ja spotkałem się z opinią, że jeśli żaden element nie był malowany to taki Opel po 2000 roku nie rdzewieje.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Re: Nietypowa prośba. Zdjęcia Daewoo Lanosa

Postprzez Konik » 4 maja 2014, o 18:19

dieludolfs napisał(a):
Piotrek napisał(a):Odnośnie rdzy. Tak jak pisałem Vectra B przed liftem (do 1999 roku) rdzewiały, nie ma co tego ukrywać, ale po lifcie już takie sytuacje się nie zdarzały. Jeśli spotkasz jakąś rdzewiejącą Vectrę B po lifcie, zresztą ogólnie jakiegokolwiek Opla po 2000 roku to wiedź, że był on bity.


Tu się nie zgodzę. W Vectrze B '99r (po lifcie) taty można spotkać w niektórych miejscach niewielkie ogniska rdzy na drzwiach, masce, przy listwach itp., przednie podszybie po odgięciu uszczelki jest już fest skorodowane. Nie wspomnę o dziurze w prawym, tylnym nadkolu, przez którą można zobaczyć próg od wewnątrz :mrgreen:

Zmierz czujnikiem grubość lakieru, będzie wiadomo czy jest bita ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Nietypowa prośba. Zdjęcia Daewoo Lanosa

Postprzez Lorrenzo » 5 maja 2014, o 20:45

To, że jest ocynk nie znaczy, że musi być bity aby "coś" zardzewiało. Ot co zima i sól na naszych drogach...
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Nietypowa prośba. Zdjęcia Daewoo Lanosa

Postprzez Pitucha » 7 maja 2014, o 18:45

A może ktoś ma jakieś doświadczenia z Laguną PHI 1.6 16V i mógłby się wypowiedzieć na temat tego silnika? Ile w tym elektroniki i innych utrudnień?
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Poprzednia strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 100 gości