Sprzedaż części do skuterów a założenie firmy

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Sprzedaż części do skuterów a założenie firmy

Postprzez Adamas1 » 16 maja 2014, o 22:51

Witam, planuje otworzenie działalności handlowej zajmującej się sprzedażą. Używanych czesci do motocykli, przykladowo kupuje 4 skutery za kwote 1000zł i sprzedaje za 1500 pytanie brzmi, jak pisać umowy jak bym kupił pojazd niezarejestrowany, lub czy jak mając ów firmę moge pojazd wyrejestrować lub cokolwiek, bo niektórzy mówią że pojazdy mam traktować jako ''magazyny czesci'' i działa to na takiej zasadzie że wyciągam co potrzebne i oceniam za ile to zdobyłem i za ile sprzedałem (ile mam zysku) a niektórzy że musze otworzyć normalna stacje demontażu (nierealne) bo 10000 moge wydać na start na jakieś 30 pojazdów, ale nie 100000 zl na stacje demontażu, pozdrawiam i licze na odpowiedz. :roll:
Adamas1
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1734
Dołączył(a): 5 lip 2009, o 09:22
Lokalizacja: okolice Chojnic
Pojazdy: 2x OGAR 200, OGAR 205, Komar 2350, Delta, rower Goplana 1966

Sprzedaż części do skuterów a założenie firmy

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 maja 2014, o 22:51

Pani Kontekstowa
 

Sprzedaż części do skuterów a założenie firmy

Postprzez endek » 16 maja 2014, o 23:11

pytanie na jakie zyski oraz obrot miesieczny liczysz (srednio wyciagnac aby nie było wtopy) :mrgreen:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Re: Sprzedaż części do skuterów a założenie firmy

Postprzez Adamas1 » 17 maja 2014, o 08:34

wtopy raczej finansowej bym nie mial. bo teraz majac czesci do 3-4 pojazdow mam srednio 150-300 zl tygodniowo, chcialbym poprostu zalozyc firme na etacie I po godzinach robic u siebie, a z czasem jak by zyski bylyby na tyle duze to zrezygnowac z etatu I zyc na swoim. mysialbym miec przynajmniejj 50 pojazdow zeby w sezonie zarobic tyle zeby zime przetrzymac.
Adamas1
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1734
Dołączył(a): 5 lip 2009, o 09:22
Lokalizacja: okolice Chojnic
Pojazdy: 2x OGAR 200, OGAR 205, Komar 2350, Delta, rower Goplana 1966

Sprzedaż części do skuterów a założenie firmy

Postprzez adrian » 18 maja 2014, o 13:29

Pomysł fajny, ale zakładając firmę licz się, że musisz oddawać połowę zarobku państwu...
Jeżeli kupujesz wyrejestrowany pojazd to w czym problem rozkręcasz i sprzedajesz. Jeżeli zarejestrowany to robisz układ z jakimś szrotem, np. dajesz im ramę i płacisz x kwotę za usługę :)
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości