Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez gacekx1 » 14 lip 2014, o 22:38

Witam. Pozwólcie że zacznę od początku, otóż postanowiłem zarejestrować wsk i tak:

- właścicielem jest mój dziadek (niestety choroba nie pozwala mu na jakiekolwiek wycieczki do WK)
- Znam numer rejestracyjny, numer ramy, znam rok produkcji (1983)
- Oc nie posiada od 1991r (mam potwierdzenie ostatniej wpłaty - PZU)
- Nie był wyrejestrowany

Z tego co wyczytałem w internecie to po kolei muszę:

-Spisać umowę KS z dziadkiem
- Musi mi podpisać oświadczenie o tym że zgubił tablicę i dowód
- Ubezpieczyć go tego samego dnia którego jest spisana umowa na aktualną tablicę i moje dane
- Udać się na przegląd
- Udać się do WK celem przerejestrowania
- Udać się do ubezpieczalni celem zmiany nr rejestracji na ubezpieczeniu

Mam wątpliwości co do przeglądu.... Czy da radęgo zrobić bez dowodu? Wypiszą mi jakąś kartkę? Proszę o pomoc
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez Pani Kontekstowa » 14 lip 2014, o 22:38

Pani Kontekstowa
 

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez igrek97 » 14 lip 2014, o 22:47

Niech pierwsze zgosi zgubienie dowodu, do tego chyba bedzie potrzebny wlasnie przeglad. Pozniej, gdy wydadza mu dowod, niech zglosi zgubienie tablicy (jezeli nie dowali sie o to na przegladzie). Pozniej bedziesz mogl normalnie przerejestrowac.
Chyba moga sie tez upomniec o zalegle OC?
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez gacekx1 » 14 lip 2014, o 22:51

On nie może się zgłosić, napisałem przecież. WK nie ma nic raczej do OC, jeśli tylko jest aktualne, tak piszą na forach :D Jeden gość właśnie pisał że udało mu się tym sposobem co ja pisałem. W sumie to po spisaniu umowy ja jestem właścicielem więc może mi jakoś wydadzą zaświadczenie do przeglądu? hmmm
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Re: Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez Tomek » 14 lip 2014, o 23:04

Jeśli domagaliby się dowodu, to dziadek może chyba podpisać upoważnienie abyś to Ty odebrał dowód. Wiem że w przypadku np odbioru prawa jazdy to się udaje.

Wysłane z mojego HUAWEI U8815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez igrek97 » 14 lip 2014, o 23:14

Moze nie musi byc osobiscie, wystarczy tylko napisana przez niego prosba. Ale skoro mowisz, ze komus sie tak udalo to i Ty probuj. Wydaje mi sie, ze moze dla nich to byc podejzane ze masz tylko umowe k/s. Ewentualnie beda probowali sie kontaktowac z wlascicielem motocykla, czyli twoim dziadkiem.

Dobra...Po tych wypocinach, przeczytalem wszystko jeszcze raz i widze ze wogole nie o to pytales :mrgreen:

Przed pojsciem na przeglad wstap do WK, i zapytaj ich czy oni nie dadza Ci jakiegos swistka zeby zrobili ci przeglad poniewaz chcesz zrobic nowy dowod (moga poprosico dowod ze napewno kupiles ten motocykl, a nie go ukradles i nie masz flaszywej umowy, beda mogli sie kontaktowac z osoba ktora maja w bazie czyli dziadkiem). SKP powinno wystawic Ci swistek dla WK zeby wydali Ci dowod.
Wydaje mi sie, ze lepiej by bylo zalatwic nowy dowod i tablice w imieniu wlasciciela, a pozniej przerejestrowac. Chyba nie musi sie wlasciciel sstawaic wszedzie osobicie?

Dalej cos mieszam? xD ide stad :mrgreen:
Ostatnio edytowano 14 lip 2014, o 23:16 przez igrek97, łącznie edytowano 1 raz
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez gacekx1 » 14 lip 2014, o 23:16

Kur.. nie wiem jak to rozegrać. A może ubezpieczyć na niego i wtedy iść z wnioskiem do wk (i w razie czego z ubezpieczeniem) w jego imieniu ( z pełnomocnictwem) o wydanie zaświadczenia na przegląd?? Jednak wtedy koszta wzrosną :(
Chciałbym właśnie wiedzieć czy mi na przeglądzie nie wydrukują jakiejś kartki z danymi motocykla, taki jakby pierwszy przegląd, bez dowodu. Muszę chyba jutro po robocie popytać w "mniej rygorystycznych" stacjach :shock:
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez igrek97 » 14 lip 2014, o 23:20

gacekx1 napisał(a):Chciałbym właśnie wiedzieć czy mi na przeglądzie nie wydrukują jakiejś kartki z danymi motocykla, taki jakby pierwszy przegląd, bez dowodu.

Wlasnie tak. Tylko WK powinno wystawic swistek na starego wlasciciela, ze zgubil dowod i ma isc do SKP, po swistek ze mozna go zarejestrowac z ktorym lecisz znow do WK i wtedy rejestrujesz na siebie.
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez Łukasz. » 15 lip 2014, o 00:09

Powiem tak, co WK to inne prawo. Tam gdzie ja podlegam, to po założeniu gazu 3 razy musiałem do niego iśc, podczas gdy w sąsiednim powiecie ostatnio kolega zarejestrował rok temu tzw. składaka... Nie uwierzyłbym, dopóki bym nie zobaczył, typowo rok produkcji 2013.

Nie piszę miejscowości z wiadomych względów ;)

Czyli najpewniejszy sposób to udać się do WK i spytać jak wygląda taka procedura. Zanotuj na kratce. Miodzio, jakby się ktoś pod tym z WK podpisał :P Ale cuda jednak pomijamy...
No i postępujesz zgodnie z tym, co ci powiedzą. Najpewniejszy sposób ;)

Co do dziadka, wystarczy upoważnienie. Coś tego typu:
Obrazek
Oczywiście, zmieniasz trochę treść. I jeżeli to masz i zrobisz tak jak w WK Ci powiedzą, to raczej nie będzie żadnych problemów ;)
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez Romecik2t » 15 lip 2014, o 00:11

Wlasnie mialem pisac o upowaznieniu ;) Zadziała na pewno :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez Motorowerzystka » 15 lip 2014, o 08:41

Łukasz., a znasz jakieś szczegóły rejestracji tego składaka?
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez gacekx1 » 15 lip 2014, o 15:50

U mnie w Wk raczej nie będzie lekko... Raz rejestrowałem ojca auta na niego i napisałem UPOWAŻNIENIE na mnie a ten że musi pisać PEŁNOMOCNICTWO, tel do starego i musiał się z roboty zwalniać.. chamy są takie że szok. :shock:
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez Siczka » 16 lip 2014, o 12:38

Motorowerzystka, http://www.autocentrum.pl/poradnik-kier ... jazdy-sam/

Często na OLX.pl widać przeważnie samochody Audi które są zarejestrowane jako składak. Wyczytałem gdzieś, że robi to się tak, że w Niemczech (bo stamtąd sprowadzane są te auta) ktoś wymontowuje silnik, przez granice przewozi osobno karoserię i osobno silnik, w kraju to składa i musi rejestrować jako składak. Dlatego tak robią, żeby nie trzeba było jakichś kosztów ponosić za przewożenie auta. Wtedy się liczy tak, jak by sobie części przewoził a nie pojazd.
Znajomy ma Simsona zarejestrowanego jako składak i nie ma tam marki tylko Składak, nr ramy i rok rejestracji jako rok produkcji.
Kolega ma tez Audi 90 zarejestrowane jako składak i na rożnych elementach są lata 80, na lampach czy na plastikach różnych, ale w dowodzie 90 któryś tam rok, bo w tym roku właśnie Audi przyjechało na lawecie z Niemiec :)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez Łukasz. » 16 lip 2014, o 22:05

Odbiegnę od tematu...

Motorowerzystka napisał(a):Łukasz., a znasz jakieś szczegóły rejestracji tego składaka?

Motorowerzystka, teoretycznie jest to obecnie niemożliwe. W praktyce, okazuje się, że WK ma jednak spore pole do popisu w tej sprawie, i troszkę matacząc, troszkę zgodnie z prawem, może to zrobić. Ale oczywiście prawie żadnemu się nie chce :P
Było sporo latania, sporo papierów, trochę grosza do zapłacenia, ale znajomy mówił, że i tak wyszedł na plus. Nie chciał zbyt wiele ujawniać, o to go nawet poprosili w WK ( :D ), ale jakieś 4 miechy to trwało.

Składak to nic innego jak samochód danej marki i modelu (lub inny pojazd) złożony poza fabryką. Kiedyś była fajna sprawa, bo kupowałeś np. ramę od motocykla, miałeś za nią fakturę, dowalałeś resztę i miałeś składaka :P
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez Motorowerzystka » 17 lip 2014, o 10:05

Łukasz. napisał(a):Kiedyś była fajna sprawa, bo kupowałeś np. ramę od motocykla, miałeś za nią fakturę, dowalałeś resztę i miałeś składaka

Szkoda że teraz tak nie ma :/ Ale jakby było można, to ile by się pojawiło na drogach Rometów i WSeK :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Rejestracja WSK 125 (zgubiony dowód i tablica)

Postprzez gacekx1 » 22 lip 2014, o 20:38

Dzwoniłem do wk, gość miło mnie przywitał powiedziałem jaka sprawa a on że żadno upoważnienie czy pełnomocnictwo tu nie pomoże, dziadek musi być osobiście... Muszę więc przedstawić sprawę że zgubiłem dokumenty już po kupnie, czyli ja je zgubiłem. Powinno przejść. Czyli tak: spisuje umowę i tego samego dnia ubezpieczam na mnie, dalej ide z tym do wk i daje zaświadczenie że to ja po kupnie zgubiłem papiery, oczywiście z tydzień poczekam zanim pójdę. Myślę że to powinno przejść. Ewentualnie pójdę na policję o zaświadczenie o zgubieniu dokumentów. :shock:
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Następna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości