Toyota Yaris - jakie opinie?

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Toyota Yaris - jakie opinie?

Postprzez ania » 13 paź 2014, o 07:40

Cześć wszystkim!
Jestem nowa na forum. Potrzebuję opinii odnośnie kupna autka. Niestety nie mam obok siebie żadnego mężczyzny, który mógłby służyć mi pomocą w tej kwestii, a bardzo zależy mi na zakupie dobrego samochodu. Chciałabym posiadać Toyotę Yaris, bo jest to samochód, na którym zdawałam egzamin na prawko i bardzo polubiłam jazdę nim. Znalazłam takie ogłoszenie: http://moto.gratka.pl/tresc/toyota-yaris-i-1-3-sol-17283319.html#b88674a37870294d,1
no i tu pojawia się pytanie do was ;) Co sądzicie na temat tej konkretnej Toyoty? Bo dla mnie wygląda ładnie, ale chciałabym, aby ktoś fachowym okiem ocenił zdjęcie silnika. Poratujecie?
ania
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 07:29

Toyota Yaris - jakie opinie?

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 paź 2014, o 07:40

Pani Kontekstowa
 

Toyota Yaris - jakie opinie?

Postprzez Motorowerzystka » 13 paź 2014, o 10:37

ania napisał(a):ale chciałabym, aby ktoś fachowym okiem ocenił zdjęcie silnika

Tylko że... Tak ze zdjęcia? Raczej trzeba na żywo wszystko dokładnie sprawdzić. Bo tak ze zdjęcia... To nie bardzo :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Toyota Yaris - jakie opinie?

Postprzez Tomciosz » 13 paź 2014, o 16:17

ania, pewnie ogłoszenie z Twojej okolicy? Może jakiś użytkownik z tamtego rejony by ci pomógł? Ja niestety mam daleko do mazowieckiego. :mrgreen:
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Toyota Yaris - jakie opinie?

Postprzez ania » 13 paź 2014, o 16:56

No cóż, myślałam, że może da się tak ze zdjęcia ocenić, bo ja ewidentnie widzę tam plamę, ale trudno. A może ktoś wie mniej więcej ile taka toyotka może palić? Bo to jednak benzyniak...
ania
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 07:29

Toyota Yaris - jakie opinie?

Postprzez dieludolfs » 13 paź 2014, o 17:56

ania napisał(a):ja ewidentnie widzę tam plamę


W którym miejscu? ;) Silnik jest zabrudzony od normalnej eksploatacji, nie przejmowałbym się tym zbytnio, chyba, że widoczne by były jakieś wycieki płynów. Gdyby silnik był umyty, można by było znowu przypuszczać, że sprzedawca chce coś ukryć (np. jakiś wyciek).


ania napisał(a):A może ktoś wie mniej więcej ile taka toyotka może palić?


Wszystko zależy od stylu jazdy, obciążenia samochodu oraz od tego, czy autko będzie jeździło po trasach, czy po mieście. Myślę, że silnik 1.3 jest do tej "budy" akurat i powinien przeciętnie palić 5-7l/100km (jak już mówiłem, zależy od stylu jazdy).


ania napisał(a): Co sądzicie na temat tej konkretnej Toyoty? Bo dla mnie wygląda ładnie


Według mnie to auto powinno kosztować połowę tej ceny... za 12 kafli można kupić dużo lepszy i fajniejszy samochód ;)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Toyota Yaris - jakie opinie?

Postprzez adrian » 13 paź 2014, o 22:48

Kupuj śmiało gwarantuje ze nic się nie będzie psuło rodzice maja już 8 lat i jedyne co było robione to olej i łącznik stabilizatora. Spalanie hmh ojciec do roboty robi codziennie trasy 15km to pali 5,5l/100 w mieście 6,5-7,5l/100km. Tylko że oni mają 1.0 wiec nie powiem jak sprawuje się 1.3. Ogólnie polecam teraz jedyne to chyba sprzęgło się kończy, ale przez to że ostatnio przez 2 tygodnie robiła za ciągnik ciągnąc po 1.5 tony piachu i kamienia :F
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości