Auto do 6-7 kafli (Skoda Octavia za 7200, kupiona)

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Auto do 6-7 kafli (Skoda Octavia za 7200, kupiona)

Postprzez Łukasz. » 16 paź 2014, o 18:26

Witam,
Z pewnych przyczyn muszę rozpocząć poszukiwania nowego samochodu (Nowego może nie, ale innego... :D ). Z góry uprzedzam, że proszę o nie wysyłanie komentarzy "dołóż 2 tys, i kup ..." bo to już jest górna granica, jaką mogę osiągnąć. Mam trochę niesmak, że tak to się potoczyło, ale cóż, stało się... Miało być zbierane na skodę octavię II, ale niestety :P

Nieważne co się stało z megane :P Ale drugiej nie chcę, i nie chodzi o awaryjność.

Teraz tak. 7 kafli to górna granica, nie do przebicia. Chwilowo sądzę, że jeżeli nie octavia dwójka, to kompromisem będzie jedynka :P 2.0 tdi odpada, za dużo na ich temat słyszałem. Celowałbym raczej w jednostki benzynowe, które dobrze trawią gaz (bajka, jeżeli tą moją instalację z meganki szłoby tam wsadzić :D ). W diesle bym się nie pchał, niby dużo jeżdżę, ale to są krótkie trasy często robione, często odpalam auto po 5-6 razy dziennie by pokonać odcinek ok. 10 km. Po drugie nie chcę diesla naprawiać w razie draki...

Oczywiste jest to, że nie wykluczam innych modeli. Auta typu corsa, clio, nie wiem, seicento, wogóle nie wchodzą w grę. Chcę coś w miarę pakownego. Roczniki mnie interesujące to ok 98-04, bo nic młodszego za te pieniądze nie kupię. Jeżeli o awaryjność chodzi, oczywiste jest, że chciałbym, by tak było, ale to nie będzie najważniejsze kryterium, chyba że ktoś mi poleci auto i da mi pisemną 3-letnią gwarancję, że się nie popsuje, lub w razie awarii pokrywa koszta napraw :P Wtedy nawet seicento strawię :P I co jeszcze, nie wiem, hmmm, może żeby miało elektryczne szyby? ;p
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Auto do 6-7 kafli (Skoda Octavia za 7200, kupiona)

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 paź 2014, o 18:26

Pani Kontekstowa
 

Auto do 6-7 kafli

Postprzez Romecik2t » 16 paź 2014, o 18:33

Vag. tyle w temacie, nie bierz opla ani forda ani fiata :mrgreen: Są tanie ale lubią stwarzać problemy, zależy jak trafisz, vagi sa proste i dobre, skoda to dobry pomysł moim zdaniem tylko nie dyszel, i jeśli lpg to sekwencja. :yes:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Auto do 6-7 kafli

Postprzez dieludolfs » 16 paź 2014, o 19:30

Romecik2t napisał(a):vagi sa proste i dobre, skoda to dobry pomysł moim zdaniem tylko nie dyszel

Jak VAG to tylko 1.9 TDI 110KM :yes:


Łukasz. napisał(a):nie chcę diesla naprawiać w razie draki...

Akurat powyższa jednostka jest raczej bezawaryjna, a jeżeli już się popsuje to koszty naprawy nie powinny być drogie, tym bardziej, że jest cała masa używanych części...


Łukasz. napisał(a):Chcę coś w miarę pakownego. Roczniki mnie interesujące to ok 98-04, bo nic młodszego za te pieniądze nie kupię.

VW Passat B5 lub Opel Vectra B FL, jeżeli ma być pakowne to tylko i wyłącznie kombi ;)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Auto do 6-7 kafli

Postprzez Romecik2t » 16 paź 2014, o 19:34

dieludolfs, Tylko czytaj że on tym bedzie robil trasy po pare km, szybko się zepsuje a na naprawę pójdzie tyle co za niego da wiec nie ma sensu, lepiej gaz kupić, benzyna się szybko rozgrzewa i potem mozna krotkie odcinki spokojnie robić bez obaw, że silnik nie dogrzany, gdyby robił więcej km to dyszla można by polecic, chyba że po prostu by go odpalał i cały dzień by sobie pyrkał na wolnych :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Auto do 6-7 kafli

Postprzez dieludolfs » 16 paź 2014, o 19:36

Romecik2t napisał(a):na naprawę pójdzie tyle co za niego da

7 kafli za naprawę 1.9 TDI powiadasz? :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Auto do 6-7 kafli

Postprzez Tomciosz » 16 paź 2014, o 20:12

Palio weekend? :F
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Auto do 6-7 kafli

Postprzez Łukasz. » 17 paź 2014, o 18:31

Przeglądam przeglądam. I:
http://olx.pl/oferta/seat-cordoba-CID5- ... dad9eb6aa4
Nie wiem, gdzie jest ta miejscowoś :D Niby blisko. Ale zastanawiam się nad zastosowanym tam motorem. Będzie zamuła?

Druga oferta:
http://olx.pl/oferta/koda-octavia-1-9-t ... d8e073a201
2.0 TDI... Właściwie jaką wadę miały te silniki?
Trzeci typ:
http://olx.pl/oferta/sprzedam-CID5-ID7p ... edbfdedd65 z serii "najlepiej gnijące auta" :D Kupować samochód starszy od poprzedniego?...

Jeszcze parę ofert podam, ale później :d Na razie te 3 auta są kuszące i w okolicy.
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Auto do 6-7 kafli

Postprzez Romecik2t » 17 paź 2014, o 19:10

Z tych 3 obejrzalbym jedynie vectre.. seat podejrzany no i silnik za słaby do auta. Skoda na pewno bita :F A vectra ma słuszny silnik 1.8 w benie :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Auto do 6-7 kafli

Postprzez Łukasz. » 17 paź 2014, o 19:32

Romecik2t, tak przeglądam te seaty w tych rocznikach, i wszystkie mają zbliżone ceny do 5 tys http://olx.pl/motoryzacja/samochody/seat/cordoba/ Chyba że nie zrozumiałem przesłania, co jest podejrzane :P
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Auto do 6-7 kafli

Postprzez Konik » 21 paź 2014, o 19:55

Łukasz. napisał(a):Druga oferta:
http://olx.pl/oferta/koda-octavia-1-9-t ... d8e073a201
2.0 TDI... Właściwie jaką wadę miały te silniki?

Jakie 2.0TDI o czym Ty mówisz? 2.0 TDi maja 140 i 170KM, to jest 1.9TDi na pompie! :) W Octavi 1 nawet chyba nie montowali 2 litrowych padak. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Auto do 6-7 kafli

Postprzez adrian » 22 paź 2014, o 22:30

Teraz ta skoda ma 316 tys to jak przyjechała miała 600 xD
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Auto do 6-7 kafli

Postprzez Łukasz. » 25 paź 2014, o 16:53

Nieaktualne, jednak sytuacja się zmieniła diametralnie, nie potrzebuję już innego auta ;p
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Auto do 6-7 kafli (Toledo II, 8900 PLN, pomocy ;)

Postprzez Łukasz. » 9 kwi 2015, o 21:58

A jednak... :P

Od jakiegoś czasu odwiedzam regularnie pewien komis ( co 2-3 tygodnie), i przyuważyłem seata toledo II - 2000 rok, 1.9 TDI, przebieg niby 270 tyś, no i tam takie duperele jak manualna klima, elektryczne szyby, lusterka, hak itp. Cena - 8900 PLN. Coś tanio...

No ale prezentuje się dosyć okazale, żadnej rdzy, tylko jedyne na co zwróciłem uwagę, to delikatnie przedarte siedzenie, i materiał przy drążku zmiany biegów ma pokruszoną skórę. Niemniej, zapytałem o kluczyki - niestety, akum padnięty :P Dziwne, za długo pewnie nie stał, a akum padł, ale mniejsza z tym. Z gościem gadałem, uznał, że podłączy na noc, i jutro idę go wypróbować na drodze. Nie ukrywam, że nawet byłbym skłonny go kupić, a megane dać w rozliczeniu (no i oczywiście dopłacić :d), więc chciałbym go wstępnie obczaić, czy warto w ogóle zakrzątać sobie nim głowę i podjechać do zaprzyjaźnionego warsztatu w celu przeglądnięcia go przez mechaników, czy warto. Ale złomu nie chce im przyprowadzać :P Więc pytanie, na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach samochodu? Sprawy typu ruszenie z piątki celem sprawdzenia sprzęgła i słuchania turbiny czy nie gwiżdże znam, potrzebuje jakiś wskazówek dotyczących konkretnie tego modelu. Jakie są newralgiczne punkty tego auta? Na co można przy tej cenie przymknąć oko? I czy ogólnie, cena nie jest zaniżona?
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Auto do 6-7 kafli (Toledo II, 8900 PLN, pomocy ;)

Postprzez Angler » 9 kwi 2015, o 22:08

Zwróć uwagę, czy auto przed odpaleniem ma silnik zimny czy ciepły - padnięty AKU to mogła być przykrywka dla trudności w rozruchu zimnego silnika. Poza tym, możesz obserwować, co po dłuższej chwili od odpalenia z wydechu uchodzi - TDI lubi sobie dość długo "podymić" i jeżeli nie jest to czarna sadza to nie jest źle. Poza tym - co od spodu jest, czy jest osłona silnika i w jakim jest stanie. No i obowiązkowo po ruszeniu trzeba sprawdzić, czy w miejscu gdzie stało auto nie ma dziwnych kałuż.

I pytanie też, jakiego typu jest to komis. Bo są takie gdzie np. Od drogi widzisz ładne auta, ale gdzieś na zapleczu zgniłki i rozbitki robią i wystawiają w komisie. Wtedy trafiają się na prawdę perełki - Bora SDI 120 000km przebiegu i fotel skórzany przetarty/spękany, a kierownica wytarta jak w moim Escorcie.


Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Auto do 6-7 kafli (Toledo II, 8900 PLN, pomocy ;)

Postprzez Łukasz. » 9 kwi 2015, o 22:14

Do komisu mam zaufanie - megane właśnie z niego pochodzi :P Na najbliższą okolicę najbardziej pewny komis, sporo moich znajomych i krewnych kupowało tam samochód, i nikt nie narzekał.

No ale jak wiadomo, każdy komis musi jednak zarobić.

EDIT: co do tego akuma, stwierdził, że jak mam czas, to mogę z 15-20 minut poczekać i go podłączy, szkoda, że jednak tego czasu nie miałem... Fakt, kluczowy błąd :P
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Następna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 118 gości