Instalacja gazowa - przekładanie?

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Instalacja gazowa - przekładanie?

Postprzez Łukasz. » 19 paź 2014, o 16:15

Witam,

Powiedzmy, że auto mające instalację gazową która to ma 8 miesięcy życia i 8 tys km za sobą, nagle musi zostać zezłomowane. Nie oszukujmy się, Polak chce wykorzystać wszystko, co jeszcze idzie. Skoro instalacja kosztowała 2300 zł, to czemu by jej nie wykorzystać ponownie?

Załóżmy że jest w idealnym stanie. Chcemy ją wymontować, i nagle kupujemy auto, do którego ta instalacja będzie pasować! Jest super, bo za paliwo będziemy płacić tyle samo, co w przypadku poprzedniego auta, płacąc tylko za drobiazgi, które nie szło już odzyskać. Wszystko idzie jak po maśle, razem z kumplem po 4 browcach na łeb bierzemy się do pracy. Po wielu ciężkich dniach i wielu wypitych flaszkach mamy zamontowane wszystko jak należy, i o dziwo, wszystko chodzi. Co prawda opis ponownego montażu to taki mały dowcip, powiedzmy, że jednak wybiorę się do osoby mającej kwalifikacje do montażu gazu, co lepsze, wcześniej mi zakładał tą instalację. W praktyce idzie tak zrobić, ale teraz pytanie o nasze polskie prawo: Czy to jest legalne posunięcie? Doskonale wiemy, ze gaz jest wbity w dowód. A do tego potrzeba paru dokumentów, m.in. fakturę od mechanika, zaświadczenie o prawidłowym montażu instalacji, atestu na zbiornik, no i oczywiście dowód i kartę pojazdu. Wszystkie te dokumenty posiadam. Butla ma okres ważności do 2024 roku. Tylko pytanie, czy ponownie te dokumenty można wykorzystać? Co trzeba zrobic by wymontować instalację z poprzedniego auta? Jakich formalności trzeba dopełnić, i odwrotnie, co trzeba zrobić, by powtórnie założyć tą instalację do kolejnego samochodu? Czy wogóle jest taka możliwość, żeby w papierach wszystko się zgadzało?
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Instalacja gazowa - przekładanie?

Postprzez Pani Kontekstowa » 19 paź 2014, o 16:15

Pani Kontekstowa
 

Instalacja gazowa - przekładanie?

Postprzez Bartezz » 19 paź 2014, o 16:42

Nie wiem czy czasem te papiery od instalacji gazowej nie są przypisane dokładnie do danego samochodu. Mam papiery z montażu gazu z któregoś golfa i tam dokładnie w fakturze pisze nr nadwozia, tablice rej oraz jakie to auto dokładnie :? Nie jestem pewien ale trzeba by było chyba na nowo takie zaświadczenia wystawić na to auto do którego przekładał byś instalacje
Jest:
Scirocco GT '87
Golf I '75 3d 1,1+lpg
Motorynka Pony m301 '87 - od niej się wszystko zaczeło :P
Były:
Polonez 1.5GLE '94
Golf I '80 5d 1.5d
Golf I '79 1,6d - sprzedany
Golf I '83 1,6GTI - rozbity ;/
Golf I '77 1,1 - poszedł na żyletki ;/
Golf II '90 1,3+lpg
Avatar użytkownika
Bartezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 17:53
Lokalizacja: Porąbka
Pochwały: 4
Pojazdy: Scirocco GT, Golf I, Motorynka Pony 301, CZ 175

Instalacja gazowa - przekładanie?

Postprzez Bubles » 19 paź 2014, o 20:58

Przełóż sam, podjedź do jakiegoś gazownika i za "parę banknotów" i możliwe że flachę, wypiszę Ci papier że zamontował instalację :F
Avatar użytkownika
Bubles
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 23:45
Pojazdy: Opel Omega B

Instalacja gazowa - przekładanie?

Postprzez Sławek. » 20 paź 2014, o 16:28

Bubles, czytałem kiedyś o tym, kiedy miałem do kupna auto z zamontowaną instalacją, ale nie wbitą w dowód, bo facet sam montował.
Podobno nie jest tak łatwo to załatwić, bo gazownicy niechętnie chcą coś takiego robić. Nie mniej jednak może uda się jakoś dogadać z gościem, który Ci to montował. Coś takiego ponoć może kosztować 300-400zł.
Nie widzę innej możliwości jak gadać z gazownikami i tyle. Tak możemy tylko spekulować :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości