Poduszka powietrzna na jednośladzie?

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Poduszka powietrzna na jednośladzie?

Postprzez rafafa » 24 lis 2014, o 01:41

Hej,

mam do Was pytanie, bo pewnie jako "starzy wyjadacze" (a przynajmniej niektórzy z Was, jeżeli chodzi o motory i motoryzację w ogóle) macie może już wyrobione zdanie albo opinię na dany temat - co myślicie o poduszkach powietrznych na motorze? Do napisania tego tematu "natchnął" mnie art który przeczytałem przed chwilą w necie na http://www.motogen.pl/. Chodzi o kamizelkę z z poduszką powietrzną. Wygląda to tak:
Obrazek

Firma ta, czyli Alinestars wymyśliła powyższą kamizelkę z poduszką przy czym nie jest potrzebna żadna modyfikacja czy ingerencja w motocykl. Mi się to bardzo podoba - w końcu w bezpieczeństwo trzeba inwestować i nie ma co na tym oszczędzać!

nie wiem co o tym myśleć - myślicie, że jak już to wejdzie normalnie do sklepów, warto będzie w coś takiego zainwestować?

pozdrawiam!
rafafa
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 22:32
Pojazdy: Skuter :( -> ale już niedługo prawdziwe 2 koła! + Opel Astra II Classic

Poduszka powietrzna na jednośladzie?

Postprzez Pani Kontekstowa » 24 lis 2014, o 01:41

Pani Kontekstowa
 

Poduszka powietrzna na jednośladzie?

Postprzez kajetan22 » 12 lut 2015, o 13:31

Cena to podstawa w chwili wejścia na rynek.
kajetan22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 22:49

Poduszka powietrzna na jednośladzie?

Postprzez tombo22 » 12 lut 2015, o 18:48

Widziałem kiedyś w galileo że skonstruowano już kask z poduszką powietrzną, wokół którego przed uderzeniem np. o zimie, otwiera się powietrzny kaptur, który osłania głowę. Testowali to i całkiem dobrze dawało to sobie radę, w sensie że kołnierz otwierał się tylko wtedy gdy było to potrzebne.
http://kopalniawiedzy.pl/kask-rowerowy- ... stin,11698 Tu jest dokładnie opisane ;)
Avatar użytkownika
tombo22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 315
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 18:34
Pochwały: 6
Pojazdy: Jawa TS 350 638.1 Passerati B6 140HP Romet Ogar 200x2


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 170 gości