Rozpoczęcie sezonu 2015

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Rozpoczęcie sezonu 2015

Postprzez c64club » 7 sty 2015, o 10:44

Niedziela. Pacze i nie wjeże. ŚNIEG! Duuużo śniegu.

Walnąłem na bok wszelkimi zajęciami. Trzeba polatać po białym, zanim solniczki wyjadą. Dobrze, że zimówki założyłem z powodu temperatury.



Zajechałem na stację podstawiając się driftem pod dystrybutor. Do pełna!:
Obrazek

Widok z kokpitu:
Obrazek

Szklanka była taka, że niektóre puszki cofały chcąc jechać pod górę. W godzinę od pierwszego sniegu na ulicach Będzina był centymetr lodu (sprawdzałem wkrętakiem). Wyślizgane przez zjeżdżających z góry, czerwony przede mną zsuwał się na awaryjnych, aż wreszcie się zatrzymał i dumał co dalej:
Obrazek

Będzińskie rondo - wielka ślizgawka. Minął mnie quad, za chwilę drugi, cisnąc bokiem. Jakiś gość uparł się, żeby jechać prawym pasem, więc przednie kółka buksowały po lodzie a samochód prawie stał. Choinka na rondzie:
Obrazek

I zamek:
Obrazek

Padało coraz mocniej:
Obrazek

A potem już nie fociłem, tylko wybrałem się na objazdówkę drogą 913 a potem jakimiś, które numery mają tylko w spisach. Zagłębie, potem Siewierska Góra, Mierzęcice. S1 - niee, wracamy przez wioski na zachód od niej. Pysznie było, 150 km nie moje. Grzanetki to piękny wynalazek.

A skoro śnieg, to kurczakom przydałaby się słoma. Ponieważ pługi i solniczki oczyściły w tym czasie drogi na śląsku, zapiąłem przyczepę i pojechałem kupić 6 kostek:
Obrazek
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Rozpoczęcie sezonu 2015

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 sty 2015, o 10:44

Pani Kontekstowa
 

Rozpoczęcie sezonu 2015

Postprzez Romecik2t » 7 sty 2015, o 11:02

U mnie śniegu troszku wiecej, a mrozu -20 i takie same jaja, auta pod górke wjechać nie mogą, a gdzie nie posypane na krzyżówkach to bokiem sie przejeżdża :F Ale na moto najlepiej i tak :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Rozpoczęcie sezonu 2015

Postprzez Tomek » 7 sty 2015, o 11:55

No pięknie. Zazdroszczę wózka bocznego, świetna rzecz na zimę. W jakim ubraniu śmigasz, narciarskim?
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Rozpoczęcie sezonu 2015

Postprzez c64club » 7 sty 2015, o 12:22

Wózek to moja konstrukcja. Śmigam w "waciaku" narciarskim, spodniach z dresu, kolanach pancernych ocieplonych samodzielnie polarem, na to spodnie gumowane. Na górę w kombinezonie pancernym, bluzie, kamizelce, kurtce, szaliku. Rękawice pancerne, na to zimowe strzeleckie i ogrzewane manetki własnej roboty. Buty - kalosze piankowe i dodatkowe robione na zamówienie skarpety wełniane z podwójnym ociepleniem na paluchach. Wykonuje je Mała Mi - moja pilotka, mająca nieograniczony bilet na przejazdy w wozie.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Rozpoczęcie sezonu 2015

Postprzez Tomek » 7 sty 2015, o 18:40

Nieźle kombinujesz. Nie myślałeś o założeniu osłon na nogi, a na to ocieplacze jak na skutery? Masz wózek, środek możesz niemal całkowicie zabudować. Silnik co-nieco nagrzeje, sam grzałem cylindrami nogi poprzedniej zimy. :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości