Częsci z internetu

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Częsci z internetu

Postprzez lukaszor1 » 8 paź 2015, o 14:31

Cześć kupowaliście już kiedyś części przez internet ? Ja zastanawiam się nad kupnem klocków ze sklepu czesci24.pl , znajomy tam kupował i mi polecił , za zakupy są podobno rabaty i części są bardzo szybko dostarczane. Co sądzicie? Kupowaliście tam kiedys?
lukaszor1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 paź 2015, o 14:23

Częsci z internetu

Postprzez Pani Kontekstowa » 8 paź 2015, o 14:31

Pani Kontekstowa
 

Częsci z internetu

Postprzez Łukasz. » 10 paź 2015, o 18:38

Na tamtej stronie nie, ale ogólnie w sieci już się kupowało.

Jednak twierdzę, że najpierw należałoby przejść się do najbliższego i dowolnego punktu z częściami, i zapytać o cenę, bo może się zwyczajnie nie opłacać. A kupione na miejscu, to mniej problemów z ewentualnym zwrotem. Jeżeli jest różnica w cenie jakieś 20 zł z przesyłką na korzyść zakupów w sieci, wtedy można się pokusić, poniżej tej różnicy - bezsens.
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Częsci z internetu

Postprzez Tomek » 10 paź 2015, o 19:34

Warto poznać miejscowe "minihurtownie". Przykłady z bani, nie chce mi się grzebać w fakturach.
- uszczelka pokrywy zaworów Intercars 13zł+10zł wysyłka, w miejscowym sklepie tej samej firmy 13, a po rabacie 10zł. Nie wiem po ile oni to kupują :D
- napęd rozrządu (pasek i rolka) najtańsze z dobrych firm od 240zł + wysyłka. W tej samej hurtowni zapłaciłem 220 za pasek, rolkę i uszczelniacze na wały korbowy i rozrządu. Nawet na głupim oleju (6l) z filtrem było ze 20zł różnicy.

Już jest blisko stówkę mniej, a łącznie włożyłem prawie 2 tysie- oszczędności są grube...
Ceny porównuję do IC, a to dlatego, że bardziej opłaca się przy dużych paczkach wziąć wszystko na raz, skoro wysyłka kosztuje 10zł, nawet pobraniowa :D Zwłaszcza w rzadszych autach, gdzie bardzo rzadko trafiają się wszystkie części u jednego sprzedawcy np na allegro. IC załatwi niemal wszystko. Kurcze, wyszła kryptoreklama Obrazek
Także jeśli masz sklepy w okolicy i trochę czasu, to warto się przejść i porównać ceny. Za pierwszym razem pewnie na paliwie stracisz oszczędność, ale każde kolejne zakupy to czysty zysk.
I jeszcze jedna, WIELKA zaleta. Zwroty są dużo prostsze :P

Sklep który podałeś nie przekonuje mnie do siebie. Ceny są nawet spoko, ale ma słabą wyszukiwarkę, no i jest mało czytelna graficznie. Te dwie rzeczy może nie mają wielkiego wpływu, jednak fajnie kiedy nie dostajesz oczopląsu w trakcie szukania.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Częsci z internetu

Postprzez Stachu.G » 10 paź 2015, o 19:44

Teoria że w małym sklepie będzie taniej nie zawsze się sprawdza. Przykład skrzynka elektryczna na nowe bezpieczniki typu S w "małym" sklepie 20zł w hurtowni elektrycznej 8zł :).

Z kolei inny przykład najprostszy przełącznik do szyb elektrycznych w hurtowni z częściami samochodowymi 20zł ten sam produkt w małym sklepie elektronicznym zaledwie 8zł.

Stoisko na bazarze gość ma metrówkę zwijaną 2m za jedyne 1zł oczywiście wiadomego pochodzenia ;). Aż strach pomyśleć ile kosztowało jej wyprodukowanie że przytargają ją do Polski, i ktoś jeszcze na niej zarobi...
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Częsci z internetu

Postprzez Łukasz. » 11 paź 2015, o 15:56

Właśnie. Bierzmy pod uwagę to, że jakaś firma dostarcza dane części dla danego samochodu, nie ma możliwości, by wszystko producent sam robił. Pracowałem w hurtowni motoryzacyjne, i zdarzało się że przychodziły części z niedokładnie zdartymi znaczkami marek samochodów, a ta cała szopka tylko dlatego "by się nie wydało", kto pod kogo robi. Taki przykład, nie do końca motoryzacyjny, ale podobny. Gaźnik do mojej piły motorowej, oryginał, kosztował 280 zł. Na allegro, ten sam model gaźnika (spisałem oznaczenia z oryginału), tylko bez wygrawerowanego napisu "stihl", kosztował niecałe 190 zł z wysyłką :D Dosłownie nic poza tym znaczkiem nie różni te gaźniki, a oszczędność ponad 30%.

W moim wypadku najczęściej allegro. Rzadko kiedy inne strony, bo nie mam porównania cenowego z innymi sklepami. Nierzadko też bawię się w szukanie zamienników, ot co mi zostało po mojej pracy :D I nierzadko oszczędzam po 50% na danej części, ale trzeba mieć wtedy świadomość, że nie zawsze to wyjdzie, nierzadko chytry traci dwa razy...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Częsci z internetu

Postprzez Tomek » 11 paź 2015, o 16:32

Czasami da się wyrwać nawet oryginał w dobrej cenie i to na allegro :D Podstawa to wiedzieć co pasuje z innych (często tańszych) aut :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Częsci z internetu

Postprzez marcin.prawda » 11 kwi 2016, o 10:37

Znacie jakieś sklepy z częściami do aut ciężarowych? Wszędzie tylko osobówki lub ścigacze. Do tej pory korzystałem z http://grupadbk.com/uslugi/sprzedaz-czesci-zamiennych/czesci-zamienne-nowe-uzywane/ ale szukam tez konkurencyjnych miejsc.
marcin.prawda
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 cze 2015, o 13:43
Pojazdy: bmw


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości