Rejestracja Motoroweru Romet

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Rejestracja Motoroweru Romet

Postprzez Khiledim » 30 gru 2007, o 14:31

Witam,
Zdaje sobie sprawę że ten temat jest wałkowany bardzo często, jednak potrzebne jest mi wyjaśnienie kilku spraw:
A więc jakiś czas temu kupiłem sobie silnik a potem ramę do rometa. Nie dostałem do niej żadnych dokumentów,
nie spisałem żadnej umowy, jednak słyszałem o kilku sposobach zarejestrowania takiego pojazdu. Oto kilka z nich:
-Zarejestrowanie jako zabytek - to sobie daruje ze zbyt wysokich kosztów
-Słyszałem także że można ściągnąć rzeczoznawce który "zbada" naszego rometa i na podstawie wystawionego przez niego kwitka można go zarejestrować.
-Albo można iść do wydziału komunikacji sprawdzić poprzedniego właściciela, spisać z nim umowę i na podstawie tego go zarejestrować.
-Ostatni słyszany prze zemnie sposób to zarejestrowanie przez zasiedzenie czy coś podobnego.
I teraz mam nadzieję że znajdzie się jakiś użytkownik forum który będzie potrafił opisać choć cześć tych sposobów
a może nawet dodać coś od siebie? Z góry dziękuje za pomoc i poprawianie mnie!
Khiledim
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 gru 2007, o 14:18

Rejestracja Motoroweru Romet

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 gru 2007, o 14:31

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marcek » 30 gru 2007, o 19:54

Khiledim napisał(a):Słyszałem także że można ściągnąć rzeczoznawce który "zbada" naszego rometa i na podstawie wystawionego przez niego kwitka można go zarejestrować.

Raczej nie ma czegoś takiego.

Khiledim napisał(a):Albo można iść do wydziału komunikacji sprawdzić poprzedniego właściciela, spisać z nim umowę i na podstawie tego go zarejestrować.

Tak, pod warunkiem że znasz nr rejestracyjny (na jego podstawie odnajdą właściciela).

Khiledim napisał(a):Ostatni słyszany prze zemnie sposób to zarejestrowanie przez zasiedzenie czy coś podobnego.

Tak, konieczna jest sprawa w sądzie.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Komarcio » 30 gru 2007, o 20:41

Przez zasiedzenie, to niezbędna jest sprawa w sądzie. Poza tym musisz udokumentować, że jesteś od iluś lat właścicielem w ,,dobrej wierze", czyli że moto nie jest kradzione.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Koner » 31 gru 2007, o 06:48

Zarejestrowanie na zabytek w twoim przypadku faktycznie się nie opłaca i raczej ten sposób się rzadko stosuje(no chyba że ktoś ma kasę i naprawdę zabytkowy sprzęt).Rzeczoznawcę to raczej pierze się do tego pierwszego żeby ocenił czy faktycznie motorek jest oryginalny ale jak to nie będzie zabytek to raczej takiego kwitka nie wyda.Najlepszym rozwiązanie był by chyba ten sposób
Khiledim napisał(a):Albo można iść do wydziału komunikacji sprawdzić poprzedniego właściciela, spisać z nim umowę i na podstawie tego go zarejestrować.

bo ten ostatni faktycznie wymaga sprawy w sądzie.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 325 gości