Skuter Czy Motorower

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Skuter Czy Motorower

Skuter
6
13%
Motorower
40
87%
 
Liczba głosów : 46

Postprzez Mariusz » 21 sty 2008, o 18:37

a to ciekawe bo akurat SRka (simson) ma 12 cali koła i sporo większy skok teleskopów :P (bo porównywalny z S, przednie amortyzatory prawie identyczne).

no ale jak ty z pasażerem przesuwającym przeszkody jeździsz to non fair, przecież jak jadąc komarem brałbym kolege który by górki na płasko rozkopywał, doliny zasypywał, ścieżki prostował, to i ja bym mógł cisnąć te 50 po lesie i torze motocrossowym :lol: a tak na serio to nie ma co porównywac jazdy w trenie motorowerem z dużymi kołami a skuterem, w skuterze jaki masz skok przednich teleskopów? z 8cm? 5 jak w komarze? przecież nawet na zdjęciu twojego skutera widać że golenie tych upside downów mają z 5cm :) a skok 5cm i upside down to ja mam w komarze 2351 :P simson ma skok 13cm :) rozumiem że skuterem da sie przez las przejechać, nie jest to niewykonalne, ale w terenie w którym simek Ska ma problemy, skuter nie ma co marzyć... a w terenie w którym skuter ma problemy, simek sobie spokojnie radzi, taka prawda... poza tym skuter ze swoimi małymi kołami jest dobry, ale na gładkie drogi, a wiemy jakie drogi są w polsce... mieszkam przy krajówce, i wierz mi jakie jeszcze 3-4 lata temu były dziury, to koło 13 cali by się schowało... w lokalnej gazecie ogłosili nawet konkurs na największe dziury, i fotografowali i mierzyli, to na głębokość nieraz miały pod pół metra :] a simson co prawda ma 16 cali (Ska) ale to już jest sporo więcej, ma w dodatku sporo większy skok amortyzatorów, sporo większy prześwit, i o wiele bardziej miękko pokonuje polskie drogi :)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Pani Kontekstowa » 21 sty 2008, o 18:37

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Angler » 21 sty 2008, o 19:06

W Aprili Sr przednie zawieszenie ma skok 90mm, tylnie 72mm.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Postprzez Tomasek » 21 sty 2008, o 19:43

większości będę sie poruszał po mieście ale tak kilka razy w miesiącu bym jeździł przez lasy itd. a tak naprawdę skutery mi się za bardzo nie podobają bo tam tylko dajesz gaz i jedziesz i jeszcze ten odgłos :shock: chyba będę grać jakiegoś simsona S51 8)
Obrazek

KUPIĘ STOPKĘ CENTRALNĄ DO JAWKI!!
Avatar użytkownika
Tomasek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 762
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 13:37
Lokalizacja: Rybnik->Centrum

Postprzez endek » 21 sty 2008, o 19:50

Nie ma sie o co dochodzic o takie błachostki (no tez troche nie dowierzam ,ale .... ) coż zachowam to dla siebie.
bowiem lepiej jest sobie pomagac niz kłucic sie o byle co :) pozdro

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Wojteeek » 21 sty 2008, o 20:56

Tomasek1993 napisał(a):większości będę sie poruszał po mieście ale tak kilka razy w miesiącu bym jeździł przez lasy itd. a tak naprawdę skutery mi się za bardzo nie podobają bo tam tylko dajesz gaz i jedziesz i jeszcze ten odgłos :shock: chyba będę grać jakiegoś simsona S51 8)


Kupuj Simka - powtarzam się :P - Nie traci na wartości ;) A jakbyś miał jakieś problemy to zawsze można w kilku coś poradzić ( już nas w sumie z okolicy 3-4 jest :) )
Wojteeek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2059
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:23

Postprzez Barthezz » 21 sty 2008, o 21:00

Angler Po 1 ile ta twoja Aprilla kosztowała?
Po 2 na Sima nikt ci nie będzie ze jakis głupi jest czy co, a jak bs jeździł skuterem to będą gadać ze kiblem czy odkurzaczedm jeździsz :lol: .
Ja nigdy bym nie chciał skuteraz dla mnie Simson 100 razy leprzy od jakies nawet najdroższego skutera :P
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez Alonzo » 21 sty 2008, o 21:04

bez przesady skutery poprostu pojazdy miejskie a osiagi markowych skuterow sa naprawde dobre :D jezdzilem aeroxem czyli skuterem z dosc wysokiej polki to wiem :P ale skutery jak samochody traca na wartosci kupisz jakis i juz tracisz, a simek to prawde kupisz pojezdzisz i sprzedasz za tyle samo :D
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Barthezz » 21 sty 2008, o 21:16

Ja bym brał simsonka:) I tyle! :D
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez Alonzo » 21 sty 2008, o 21:19

ja tez nie lubie skuterow i wolalbym simsonka ale wiesz faktow nie oszukasz :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Koner » 21 sty 2008, o 21:21

Fakty faktami ale jakoś więcej osób ma chyba przekonanie do Simsona i się tego nie zmieni a z resztą Tomasek1993 już chyba się zdecydował :)
Tomasek1993 napisał(a):chyba będę grać jakiegoś simsona S51 8)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Alonzo » 21 sty 2008, o 21:23

nie no jasne :P simek sprawdzony a zeby kupic skuter markowy dobry trzeba dac ponad dwa razy wiecej niz za simka :P za cene simka masz do wyboru tylko chinczyki :P no a simek jest milion razy lepszy niz jakies chinczyki :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Angler » 21 sty 2008, o 21:44

Za 1500 bez problemu się kupi markowy skuternp Piaggio zip, Piaggio Sfera, Derbi Vamos, Honda Lead itp. starsze modele(około 1993 roku produkcji)
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Postprzez Koner » 21 sty 2008, o 21:47

Angler ale musisz nam przyznać rację że w tym wypadku Simson się lepiej sprawdzi.Ja szanuję twoje zamiłowanie do skuterów ale czasami tez powinieneś zaakceptować zdanie innych i może nie być tak źle nastawionym to starszych motorowerów które również jak skutery mają swoje zalety :wink:
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Angler » 21 sty 2008, o 21:51

Tylko potwierdzam, iż istnieje możliwośc kupienia skutera markowego za 1500złotych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Postprzez Alonzo » 21 sty 2008, o 22:02

widzisz i skutery z 93r. czyli staruchy tak jak simek, czyli roznicy tu nie robi :P to ja juz wole jezdzic simkiem ktorego sam naprawie a skutera no coz jak sie zapsuje trzeba na warsztat odwozic a po takim okresie gwarancji na pewno juz nie ma wiec trzeba bulic za prace :P nie ma co sensu przchwalac co jest lepsze ja wole strasze motocykle mam takie upodobania i tyle a ty skutery i jest dobrze :p
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 265 gości