Nasze wyprawy

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez major07 » 16 sie 2010, o 13:46

dziś byłem u kolegi. trasa moze krótka,ale moja 1 :D :D
wyruszyłem o 10 i już po 4 km ogar robi buuuu :twisted:
spycham na pobocze niby wszystko ok. poczekałem z 10 min i odpalił. pojechałed do kolegi zwiedziłem jakiś zamek i w chate. nie mam fotek,bo nie mialem czasu robic.

oto moja trasa:
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl

info o zamku:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Raszowa_%2 ... 29#Zabytki
sprzedam części do rometów,wsk itp.
pogmagam w elektryce tj. instalacje itp.
Avatar użytkownika
major07
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1119
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 11:57
Lokalizacja: Rzeszotary

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 sie 2010, o 13:46

Pani Kontekstowa
 

Postprzez alus » 16 sie 2010, o 16:44

Co do wypraw no to zazwyczaj jak jezdzilem z kumplem to jechalismy tak przed siebie do pewnego momentu potem tak poprostu wybieralismy gdzie jedziemy - zazwyczaj nieznane nam mniejsze miejscowosci i robilismy tak do 50km od domu.
Z pamietnych planowanych wypraw to napewno rozpoczecie sezonu 2010 na jasnej w cze-wie. Było zaje*** jechałem z kumplem na komarku. Jedyne co to sie grzał co 20km ale to nie bez winny. Poprostu mialem tak 1/4 wiecej mocy niz kumpel w komarze ( w kocu full ZMD :D ) i sobie go wyprzedzalem , zwalnialem i tak w kolko :]
To wszystko wyzej na PONY m2 .

A takto na simie sr 50 , którym natrzaskałem w tydzien kolo 700km. Tez sie bylo tu i tam. Ale to raczej tez taka jazda dla jaj. Zalew w poraju , jakies okoliczne wsi , włodowskie góry , prawie codziennie do złotego potoku. A z najbardziej pamietnych to jak sie zepsuł. Gaznik padł na amen w złotym potoku , simek stał noc w lesie. Jak raz scigałem się z chinskim jakims to z zarady az do janowa :D ale simsonek wygrał. Było tak że pod górke ja go brałem , z górki on mnie... wyścig zakończył sie na prostej w janowie triumfem Simsona ;d Potem w drodze powrotnej w Zlotym potoku złapałem kapcia. Prowadziłem go do domu jakies ... 4 godziny. :facepalm: dobrze ze silnik chodzil bo bym sie chyba tam zakatował i na właczonym silniczku go prowadzilem . Ogolnie simson nie byl zly chodz czegoś mi w nim brakowwało. Simek full DDR - nie mój wiec decyzja o zostawieniu w lesie nie była podjeta przezmnie. Ja sie nie zgadzalem no ale co sam mialem o 23 zostac w zlotym i prowadzic simsona do myszkowa?

A babetta daleko nie wyjezdzam ale przygod tez kilka bylo - naszczescie nie przygody typu motor sie zepsuł. To tylko raz na niej studiowałem jakies 250 m od domu.
@@% Super MotO.

Motór

Miewam chwile zwątpienia aż do pierwszego odpalenia.
Avatar użytkownika
alus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 01:46
Lokalizacja: Myszków (śląsk)

Postprzez Macej5 » 17 sie 2010, o 00:01

Ja dzisiaj z kuzynem zamieniłem się motorami. Dałem mu mojego piaggio, a on mi madassa. Jakoś tak bez celu w mieście zrobiliśmy prawie 100km
Obrazek Ona Hipnotyzuje :F:F

Damian.Ch. napisał(a):Jak dzisija podczas snu będzie kolejny odcinek psa rozpłodowego ze mną w roli głównej to aj dziękuje i nie śpię


WTF? :F
Obrazek
Avatar użytkownika
Macej5
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 239
Dołączył(a): 26 lip 2009, o 20:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez mateusz46 » 17 sie 2010, o 21:03

do mnie dzis kuzyn z gdańska wpadł i tez była jazda
ja na MIŃSKU on na wsk 125 i zrobilimy kilkadziesąt km polasie
a pozatym pilotowałem kombajn przez wies mińskiem :P
Avatar użytkownika
mateusz46
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1262
Dołączył(a): 24 maja 2007, o 19:49

Postprzez c64club » 17 sie 2010, o 22:44

A ja się wybrałem z kumpelą z Katowic na Woodstock ostatnio. 515km w jedną stronę.
Tutaj relacja: http://grzegorski.net/blog/?x=entry:entry100817-215948
Poprzednie nasze trasy (po 100-170) jakoś się teraz "pomniejszymi" wydają.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Łukasz.G » 20 sie 2010, o 11:16

c64club przeczytałem wszytsko :)
Łukasz.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 789
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 22:43

Postprzez alus » 20 sie 2010, o 15:02

c64club napisał(a):Woodstock


tylko zazdorscic :mrgreen: kumpela była i mówiła że tego sie opisać nie da :F
za rok też chcialbym sie wybrać :)

A teraz najblizsza wyprawa to zlot motomanaikow na zamki Mirów/Bobolice z mojego okregu w sobote 28. A takto pewnie jeszcze gdzies sie wybiore bo mam plam miec wszstkie moto na chodzie a co za tym idzie nie bede sie bał że nie dojade na zlot. Przed rozpoczeciem sezonu w cze-wie nawinolem juz naprawde sporo kilosów , bez zadnego zagladania w silnik (procz zmiany oleju , wyczszczenia filtra powietrza i jakies tam *** jak przeczyszczenie gaznika). A to sporo kilosów oznacza jakies 1,500 km w dzien po zlocie juz chyba bylo ok. 2000 (wszstko z kolegami ;) dlatego mniej wiecej wiem ile zrobiłem). Strach był dlatego że wziołem motor od wujka . Znam jego historie , był malo jezdzony ale co to znaczy mało jezdzony jak ma 22lata ? do tego motorynki nie maja licznikow. No ale potem przy pierwszym rozbierani (poszedl simering) odrazu sprawdzilem , cylinder nominal z tłokiem ZMD. Kompresja do dzisaj świetna. Lecz silniczek stoi na półeczce z racji tego że teraz jak duzo kilometorow robie to wole aby zuzywaly sie prywaciarskie czesci niz orginalne zmd(mam drugi silnik w niej). Silniczek ZMD wróci do łaski wtedy jak zakupie Majestika :)

A wy niemacie czasem strachu przed dalsza wyprawa ??

Mi strach minoł ... potem powrocil przez histrie z padnieta detka simsona i z padnietym gaznikiem simsona ,które opisywałem wyżej ;) ale moze i to dobrze. Zawsze czuje jakis respekt przed dalsza droga , moze bede sie lepiej do takiej przygotowywal (detki i pompka zawsze przy dupie :D)

[ Dodano: 20 Sie 2010, 15:03 ]

*** w moim poście to słowo ... p i e r d o ł y :F
@@% Super MotO.

Motór

Miewam chwile zwątpienia aż do pierwszego odpalenia.
Avatar użytkownika
alus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 01:46
Lokalizacja: Myszków (śląsk)

Postprzez gg95 » 22 sie 2010, o 19:52

ja planuję jechać 62 km z Ostrowa powiat tucholski do Bydgoszczy centrum tylko nie wiem co wziąć. A wy co bierzecie jakieś części czy coś?
kupie tłumik i silnik do komara
Avatar użytkownika
gg95
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 14:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Pata » 22 sie 2010, o 20:02

Czesci hm predzej klucze , bo nie wiesz czy gumy nie złapiesz to łyżke do sciągnięcia opony,, klucz do odkrecenia koła, jakis sróbokręt krzyzowy i zwykły , klucz 10,11,12,13 klucz do swiec , swiece , łatki , i w sumie tyle . :) Przynajmniej tyle ja biore , wiekszosc mam na własnie takie klucze
życie jest po to by jeździć na moto :D
Mam uraz do skuterów , jaki ?
- nienawidzę ich!! :d
Pata - KOBIETA
Avatar użytkownika
Pata
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 521
Dołączył(a): 13 mar 2010, o 17:43
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Aleksander » 22 sie 2010, o 23:32

Z KLUCZY
przede wszystkim
klucz 17mm do odkręcenia kół i naciągu łańcucha
dwa klucze 10mm płaski i nasadowy
duży wkrętak płaski szeroki oraz mały płaski wkretak
klucz nasadowy 14mm w przypadku konieczności odkręcania magneta
ściagacz do magneta
kąbinerki
klucz płaski 13mm
Z CZĘŚCI
kondensator
gaźnik kąpletny
cewka WN
kabel WN
pływak
linka gazu lub sprzęgła
nie zaszkodzi wziąść kilka nakrętek i śrub np M6 i M8 gdyż w komarze lubią się odkręcać
dętka
żarówki
i ewentualnie kawałek drutu lub jakiś sznurek
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Postprzez gg95 » 23 sie 2010, o 09:26

Jak by co ja jadę Komarem 2320 z silnikiem 023.
kupie tłumik i silnik do komara
Avatar użytkownika
gg95
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 14:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Kuba » 27 sie 2010, o 17:17

http://mapa.targeo.pl/1_2139882,,2_Tarnowskie%20G%C3%B3ry%20,strzelc%C3%B3w%20byomskich#targeo-top

dzisiaj w ciągu 2 godzin z duuużą przerwą u babci i potem u znajomego :]
w deszczu :/ komar jechał jak natchniony :]
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Mati12 » 27 sie 2010, o 20:14

Nie zaglądałem do tego tematu. Ale nie mogę uwierzyć że Ogar Rider pokonał tą imponującą trasę bez papierów i jeszcze komarem:shock: . Ja osobiście moim komarem (z dokumentami) bym się tak nie wypuścił. Najdalsza trasa jaką przejechałem komarem liczyła 24km w obie strony, fakt że miałem tylko klucz do świec, śrubokręt, kilka świec i izolacje. Po 3,5 km komar przepuścił kilka suwów ale zaryzykowałem i jechałem dalej. Trasę pokonałem bez problemu.
Avatar użytkownika
Mati12
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 12:48

Postprzez Marek.K. » 27 sie 2010, o 20:22

ja byłem na zlocie komarem bez papierów :F wyczyn ale tablica była z ogara, całe szczęście ze policjanci nie sprawdzali :D, jednego dnia zrobiłem ponad 25km, a drugiego też gdzies koło 25 km ;]
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Postprzez Yazda » 27 sie 2010, o 21:06

najdalej rometem? hmm w jedną strone jakieś 35 km
Obrazek
Aktualnie :
Honda CBR 600 F4
Romet 50 T-1
Fiat 126 p
BMW e46 320
Motorynka M1
Obrazek
Avatar użytkownika
Yazda
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1595
Dołączył(a): 6 cze 2008, o 22:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pojazdy: Romet 50 T-1, Motorynka M-1, Fiat 126p, BMW e46, HONDA CBR F4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości