Remont mojego komara

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Remont mojego komara

Postprzez Kluzak » 21 kwi 2007, o 22:56

Hej.
Od paru miesięcy mój komar (2350)domagał się remontu i nadszedł ten czas. Dzisiaj z tatą go całego rozebrałem i wyczyściłem. W poniedziałek go pomalujemy pistoletem bo dzisiaj farby czarnej nie mieliśmy. Nie wiem za bardzo jak go pomalować. Mi się podobają takie kolory jakie były w oryginale. Tata chce żeby był cały czerwony lecz taki jak ja chce też mu pasuje. Mi się podoba komar jaki miał Marcek a dokładnie ten: http://images20.fotosik.pl/252/6ee993e75a9ca42d.jpg. Podoba mi się też owiewka lecz słyszałem na waszym forum trochę nie miłych wypowiedzi na jej temat.
W silniku od kupna nic nie było grzebane. Wszystko jest po staremu od 31lat :D Po pomalowaniu i złożeniu będę chciał zmienić m.in. gaźnik na jakiś od Simsona (czytałem u was na forum), filtr powietrza i dalej to nie wiem jeszcze.
W tuningu optycznym będę chciał zrobić tak jak Marcek tzn. kierunkowskazy, kufer, neonki i inne pierdoły :P
Mam jeden problem. Mój tłumik jest trochę w środku zasyfiały i chciałbym go wyczyścić. Kiedyś na waszym forum było dokładnie to opisane ale teraz nigdzie nie umiem tego znaleźć.
Co nad tym myślicie. Czekam na odpowiedzi.
PS. Jutro pójdę i zrobię zdjęcia aktualnego stanu Komarka (samej ramy)
Avatar użytkownika
Kluzak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 15:32
Lokalizacja: Praszka

Remont mojego komara

Postprzez Pani Kontekstowa » 21 kwi 2007, o 22:56

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Koner » 21 kwi 2007, o 23:02

Tłumik można wyczyścić zatykając jeden z jego końców i nalać tam jakiegoś rozpuszczalnika lub fosolu ,a następnie wygrzebać śrubokrętem lub drutem.Powtórzyć kilka razu.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Kluzak » 22 kwi 2007, o 00:07

a kiedys czytałem że można nalać coś (chyba sodę kaustyczną)do środka tłumika i zostawić na kilka godzin
Avatar użytkownika
Kluzak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 15:32
Lokalizacja: Praszka

Postprzez Marcek » 22 kwi 2007, o 09:49

Można czyścić sodą kaustyczną, jednak Kret też nieźle sobie radzi. Czytałem też o czyszczeniu rozplecioną linką. Co do przeróbek - kierunkowskazy, stop i kufer są bardzo praktyczne, reszta - co kto lubi.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Mateusz » 22 kwi 2007, o 10:40

Kluzak napisał(a):Po pomalowaniu i złożeniu będę chciał zmienić m.in. gaźnik na jakiś od Simsona (czytałem u was na forum), filtr powietrza i dalej to nie wiem jeszcze.


Jeżeli planujesz zmiane gaźnika, to ja (zapewne nie tylko ja :)) polecam K60B. O zaletach tego gaźnika możesz poczytać na mojej stronie www.wierchowina.go.pl - Kliknij w menu na dział Gaźnik K60B.

Podoba mi się też owiewka lecz słyszałem na waszym forum trochę nie miłych wypowiedzi na jej temat


Jeśli podoba Ci się owiewka, to czemu miałbyś jej nie montować? Przecież o gustach sie nie dyskutuje :)

Mam jeden problem. Mój tłumik jest trochę w środku zasyfiały i chciałbym go wyczyścić. Kiedyś na waszym forum było dokładnie to opisane ale teraz nigdzie nie umiem tego znaleźć.


Marcek ma racje - soda kaustyczna. Kiedyś Zdzichu opisywał ten sposób, a on jak sie nie myle miał tą wiedzę z książki Jeżdżę Motorowerem Komar, którą Adi zamieścił w necie (poczytaj tu - viewtopic.php?t=540)
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Gość » 22 kwi 2007, o 12:30

Mój komarek aktualnie wygląda tak: Obrazek Jutro szykuje sie za malowanie w takich kolorach jak był... tylko mam jeden problem. Kierownica jest bardzo zardzewiała i nie wiem jak ją pomalować. Tata chce na czarno lub na czerwono a mi sie to nie widzi... Wolałbym chromem tylko on trochę kosztuje..
Co polecacie?
Gość
 

Postprzez Kluzak » 22 kwi 2007, o 12:32

sory, ten wyżej to mój post..
Avatar użytkownika
Kluzak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 15:32
Lokalizacja: Praszka

Postprzez KLINAR » 22 kwi 2007, o 13:14

ja tez mialem pordzewiala kierownice w moim komarze tak samo jak i felgi i najpierw zamoczylem je w kwasie siarkowym (takie stezenie jak w aku) a na koniec pasta auto max i papier scierny ;) teraz wygladaja jak nowe ;) no chyba ze masz juz takie wzery ze chrom ci odlazi to nic nie poradzisz
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Adi.G. » 22 kwi 2007, o 13:25

Będzie z niego kolejny piękny egzemplarz 2350 :D
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Koner » 22 kwi 2007, o 14:04

Pracy trochę cię czeka ale wierzę że będzie super wyglądał. :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Kluzak » 23 kwi 2007, o 21:37

Hej!
Dzisiaj częściowo pomalowałem komara. Zdjęcia znajdziecie tutaj!.
Jak wam się podoba? :lol: Nie jest on jeszcze dobrze pomalowany ponieważ zostały jeszcze wachlarze + bag do pomalowania na czerwono. Zostały mi również jeszcze amortyzatory i myślę że ładnie będą się prezentować w kolorze srebrnym.
Mam jeszcze kilka problemów:
1. Rura wydechowa. W albumie na stronie którą podałem są zdjęcia rury. W niektórych miejscach jest ona tak jakby zaćmiona i mam pytanie czy idzie to jakoś doprowadzić do normalnego stanu?
2. Niestety rdza na kierownicy zeżarła już chrom i niestety nie idzie już tego naprawić. Także myśle nad pomalowaniem jej na srebro.
Jutro czeka mnie malowanie reszty i powolne skręcanie machiny :)
Czekam na opinie :D
Avatar użytkownika
Kluzak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 15:32
Lokalizacja: Praszka

Postprzez Koner » 23 kwi 2007, o 21:58

Tłumik i kerownicę możesz sprubować wyczyścić pastą polerską "Tempo".
Zdjęcia trochę kiepskiej jakości ale tak to nawet dobrze pomalowane. :D
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez KLINAR » 23 kwi 2007, o 22:02

codo rury wydechowej to polej ja cocacola albo pepsi (testowane tylko na orginalnych nie jakis z biedronki) i trzej po niej sreberkiem ;) ja tak w simku robilem kierownice i wyglada jak nowka ;) no chyba ze wzery sa mocniejsze to zastosuj sposob ktory opisalem z kierownica ;) no i co do kiery to nie kupuj pod zadnym pozorem wynalazku takiego jak chrom w spreju!! lepie juz na czarno pomaluj ja ;) no i przednie widelki zostaw czarne a tylnie jesli sa zakryte to je ladnie wypoleruj ;)
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Adi.G. » 24 kwi 2007, o 12:04

No ładnie ładnie.. tylko czego nie wyciągłeś silnika do malowania?? Było by ci łatwiej
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Kluzak » 24 kwi 2007, o 12:09

jest wyciągnięty tylko wężyki od silnika zostały ;P
Avatar użytkownika
Kluzak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 15:32
Lokalizacja: Praszka

Następna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości