link do strony

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Lizard » 5 maja 2007, o 23:40

marycha_zielarz napisał(a):zmienia moped... powiedz mi: na jaki? na odkurzacza? wogóle to po co?


Dla szpanu i lansu... Na mieście pod dyskoteką Simson to złom. Ma zbyt "klasyczny" wygląd. A jak ktoś ma kasę to się nie bawi w Simsony z Allegro tylko idzie do salonu i kupuje nowego odkurzacza.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 maja 2007, o 23:40

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mariusz » 6 maja 2007, o 01:16

człowieku! nie przesadzaj! praktycznie nikt z simsona nie przesiadł się z odkurzacza jak RP III czy IV! są wyjątki, oczywiście, ale to są nieliczne procenty! nie przedstawiaj posiadaczy simsonów jak jakichś wieśniackich szpanerów, nie próbuj szufladkować ludzi na takich czy siakich, bo każdy jest inny, i ma prawo wyboru co mu się podoba. jeden może chcieć kupić do simsona przerobiony garnek za 5 stów, inny kupi sobie zajeżdżoną Hondę-jego sprawa, a my ani nie możemy mu tego zabronić, ani wpłynąć na jego decyzję. wogóle nie ma się co rozwodzić nad cudzymi decyzjami o ile nie wpływają na nasze życie. na naszym forum Ktoś i Conqueror dłubią ciągle w silnikach, bawią się kanałami-i dobrze, ich sprawa. ja też właśnie poszerzam płuki i testuję nawiercenie dwóch dodatkowych. nie możemy ich za to ganić bo to ich motory. a profanacja? podejrzewam że jeśli nie oni to prędko by te pojazdy trafiły na złom albo w gorsze ręce. Marcek lubi elektronikę? jego sprawa! niektórzy twierdzą że jego komar wygląda "choinkowato", ale to jego motor, i ma prawo używać go jako poligonu doświadczalnego dla masy zastosowanej w nim elektroniki. profanacja? kontrargument podobny jak i w poprzednim przypadku. prawie cała rezzta forum odnawia swoje pojazdy i nadaje im wygląd jakie miały po wyjechaniu z fabryki, lub poprostu nic nie zmienia. chwalić ich? oczywiście. ale ganić że nic nie robią? oczywiście nie. nie można stwierdzić kto z nich jest lepszy a kto gorszy. każdy robi co mu się podoba, i w jakimś konkretnym celu. jeśli się poszczególne osoby pytają o opinię-wyrazić, jeśli nie-niesmakiem by było walić uwagi jaki kto ma pojazd bez pytania. to był taki przykład na naszym forum. ten schemat różnorodności można zastosować do każdej społeczności jak i dziedziny naszego życia. powtarzam: ludzi się nie szufladkuje!
nie inaczej jest z jeżdżącymi na Simsonach. jedni wybiorą lepszy motor po przypływie kasy, inni wolą zostać przy starym. czemu? nie nam się tym przejmować. to ich sprawa, natomiast nie możemy rzucać takich tekstów że na pewno ktoś kupi odkurzacza, tylko dlatego że jeździ simsonem...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 6 maja 2007, o 01:25

Nigdzie nie napisałem, że właściciele Simsonów to szpanerzy, wieśniaki czy buraki. Chodzi mi o to, że raczej niewiele osób kupi za pół tysiąca złotych cylinder żeby jechać 20 km/h szybciej, bo w takiej sytuacji większość kupi coś szybszego, mocniejszego. A jak ktoś ma dużo kasy i poprzewracane w głowie to nie kupi Simsona tylko odkurzacz, bo "odkurzaczem jest większy szpan" I powtarzam- nic nikomu nie bronię- zaznaczam tylko, że Pan Nogły raczej nie zarobi na chleb sprzedając garnki za 500 zeta, bo będzie miał na nie za mało klientów.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Hinol » 6 maja 2007, o 09:45

Policzcie sobie:
Simsonek w super stanie - max 2500zł
przerobiony cylinder - 500zł
wydech (tak jak było na stronce) - 300-600zł
gaźnik - 100zł
jak by się ktoś uparł to jeszcze nowy wał i inne pierdółki - max 300zł

Całość max 4000zł
Macie wtedy uniwersalny i bajecznie mocny motorek, który dosłownie zmiażdży znakomitą większość pojazdów w klasie 50ccm.

Nowy skuter, który (po odblokowaniu) może pojedzie 100, np Yamaha Aerox to min 8000zł. Za używany bedzie na pewno mniej, ale znajdźcie mi skuterek za 4000, który bedzie miał 12KM. Poza tym co to za jazda bez biegów? Zero przyjemności, ciągle ten sam dźwięk suszarki. A że Simson wygląda jak wygląda? Kto ty jesteś chłop czy baba? Skuterki nie są dla prawdziwych chłopów :wink: . Trzeba być twardym i simsonek jakoś bardziej mi wygląda na chłopski motorek, skuterki zostawiam dziewczynom. Czy skuterkiem wjedziesz w teren? Wątpię, bo kto chciałby porysować swój wspaniały sedesik, lub zmazac go błotem. Czy spalisz nim gumę? Chyba co najwyżej sprzęgło 8) . A że większy szpan? Wśród kogo? Dziewczyn? Bo chłopakom raczej to nie zaimponuje. Chyba każdy z nas ma w sobie coś więcej żeby zwrócić uwagę dziewczyny. Motorek to przecież tylko dodatek do osobowości, zwykły gadżet. Nie pozwólcie żeby takie dodatki zawładnęły waszym życiem bo się zatracicie. Pojedynek Simson vs Skuterek 1-0. To jest moja opinia 8)
Avatar użytkownika
Hinol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 572
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 14:09
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Postprzez Mariusz » 6 maja 2007, o 13:16

Nigdzie nie napisałem, że właściciele Simsonów to szpanerzy, wieśniaki czy buraki.
z lekka tak to zabrzmiało :)

a co do opłacalności-to za 4 tysiaki można mieć motorower szybki jak etka ;)

a pan Nogły? wydaje mi się że zarobi na chleb. mechanik w okolicy nie zajmuje się WOGÓLE tuningiem, tylko naprawia motory, ale na chleb zarabia spokojnie on i jego syn. tak więc nei tak źle
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 6 maja 2007, o 13:20

marycha_zielarz napisał(a):
Nigdzie nie napisałem, że właściciele Simsonów to szpanerzy, wieśniaki czy buraki.
z lekka tak to zabrzmiało :)


Nie, to twoja interpretacja :)


Mówicie 4 000 zeta... Zależy jak długo będzie jeździł tym Simsonem. Bo jeśli za niedługo ktoś się przesiądzie na motocykl (a dość często tak jest) to nie widzę najmniejszego sensu ładowania sporej kasy której tak naprawdę już się nie odzyska.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mariusz » 6 maja 2007, o 13:35

a jak kupisz odkurzacza tak jak to wyżej zasugerowałeś to mniej wydasz za podobną moc? nie sądzę. poza tym wydaje mi się że dało by radę odzyskać pieniądze wydane na tuning poprostu podnosząc cenę.

a co do interpretacji: na prawdę przedstawiłeś simsoniarzy w niekorzystnym świetle. przedstawiłeś tak jakby simsoniarzom zależało tylko na lansie i szpanie:

Tylko, że płacenia za taki cylinder 500 zeta to gruba przesada... chyba, że ktoś nie ma co z kasą robić i zależy mu na osiągach za wszelką cenę. Ale wtedy zmienia moped.

zmienia moped... powiedz mi: na jaki? na odkurzacza? wogóle to po co?


Dla szpanu i lansu... Na mieście pod dyskoteką Simson to złom. Ma zbyt "klasyczny" wygląd. A jak ktoś ma kasę to się nie bawi w Simsony z Allegro tylko idzie do salonu i kupuje nowego odkurzacza.


po sklejeniu i usunięciu zbędnych słów z twoich cytatów moiżna otrzymac coś takiego: " Ale wtedy zmienia moped. idzie do salonu i kupuje nowego odkurzacza." pamiętaj że cały czas mówiłeś o bogatych simsoniarzach, bo najpierw mówiłeś że to dziwne że simsoniarz kupuje cylinder za pół kafla, a potem stwierdziłeś że bogaci ida do salonu po odkurzacze. wnioski wyciągnij sam.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 6 maja 2007, o 13:42

marycha_zielarz napisał(a):po sklejeniu i usunięciu zbędnych słów z twoich cytatów moiżna otrzymac coś takiego: " Ale wtedy zmienia moped. idzie do salonu i kupuje nowego odkurzacza." pamiętaj że cały czas mówiłeś o bogatych simsoniarzach, bo najpierw mówiłeś że to dziwne że simsoniarz kupuje cylinder za pół kafla, a potem stwierdziłeś że bogaci ida do salonu po odkurzacze. wnioski wyciągnij sam.


Nie, mówiłem o tym, że jak ktoś ma dużo kasy to się nie bawi w kupno Simsona tylko kupuje odkurzacza.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mariusz » 6 maja 2007, o 13:51

skoro tak teraz twierdzisz, to czy uważasz że wszyscy bogatsi wolą odkurzacze od biegowców?

wiesz co? ja sam nie jestem ani bogaty, ani chętny na odkurzacza. ale dam ci przykład mojego kolegi. on ma sporo mamony, i na odkurzacza było by go spokojnie stać-nawet na aeroxa. ale on nie kupił odkurzacza. miał wcześniej SRkę, a teraz jeździ co prawda chińskim, ale biegowym motocyklem poj. 125. i to nie jest tylko wyjątek, bo nie ma takiej reguły że bogaty musi lecieć na odkurzacza jak mucha na lep. lepiej porzućmy te schematy, i zajmijmy się upiększaniem naszych pojazdów, a nie zawracajmy sobie tyłka cudzymi problemami czy pojazdami, bo ani nic sensownego z tego nie będzie, ani to niczego pozytywnego nie przyniesie. więc najlepiej zakończmy już tą bezsensowną dyskusję :)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 6 maja 2007, o 13:54

Mówię o odkurzaczu, bo ich jest najwięcej i najwięcej ich ludzie kupują. To czy ma biegi czy nie to nie ma nic do rzeczy. Zresztą ja kończę dyskusję, bo nie ma ona najmniejszego sensu.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Adi.G. » 6 maja 2007, o 14:04

Po pierwsze wybór motorka zależy od gustów. Ja na skuter raczej nigdy się nie skuszę ponieważ nie lubię tylko siedzieć i dodawać gazu. Fajnie jest sobie pomachać nogą i poćwiczyć palce na sprzęgle. Ludzie którzy nie znają się na silnikach i drobnych naprawach wybierają skutery. Kupią- mają gwarancję, serwis który im wszystko zrobi. W mój znajomy miał simka s51 i sprzedał go za 1500 zł i kupił sobie skuter Quest. -Stwierdził że boi się jeździć na biegowym to wybrał łatwość obsługi. Oczywiśćie jakbym miał dużo hajsu kupiłbym sobie jakieś derbi czy yamahe ale jak na te warunki starczy mi simson 60 ccm. Najlepiej uczyć się tunningu na s-38, czy 223 bo są tanie i cześći praktycznie można dostać za darmo na złomie, więc jak się coś zwali to nie szkoda. W ten sposób każdy może nabyć wprawy w tunningu silników 2T tanim kosztem a dużymi osiągami. Sam może się skuszę na 4 kanałowego s-38 mam kilka cylków tylko jak się do tego zabrać?? FAktycznie w wybiciem tulei może być problem ale dysponując dobrą wiertarką i mocnymi wiertłami da się coś zdziałać.
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Conqeror » 8 maja 2007, o 07:24

Szpan i skuter , jak dla mnie to kupa złomu , sorry nawet nei bo to tylko sam silnik .

Ja jakby mmaił 3000 zl to bym kupił simsona i bym mu zrobił tuning napewno bym lepjej na tym wyszedł i bym był szybszy
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Koner » 8 maja 2007, o 15:46

Conqeror napisał(a):Szpan i skuter , jak dla mnie to kupa złomu , sorry nawet nei bo to tylko sam silnik .

Ja jakby mmaił 3000 zl to bym kupił simsona i bym mu zrobił tuning napewno bym lepjej na tym wyszedł i bym był szybszy


Całkowicie się z tobą zgadzam.Już wolę dołożyć do simsona i niż kupić odkurzacz,który będzie gorszy i wolniejszy od simka.I myśle że simsonem więcej się pojeżdzi niż plaskitowym czymś.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Ktoś » 8 maja 2007, o 16:22

Jeśli chcecie to załatwię wam "po znajomości" od Krzysia cylinder do simsona razem z wydechem, 4 kanały prędkość ponad 100km/h i przyspieszenie mz etz 150 za cylek+wydech 450zł jeśli jest ktoś chętny niech pisze na PW albo moje gg.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Conqeror » 8 maja 2007, o 18:37

t0 100km/h t ochyba z innym gażnikiem i jak jeszcze zmienie przełożenie , bo wątpie by sam cylnider dał tyle. zrost predkości z 75 do 100 , kpina
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 354 gości