Rejestracja- współwłaściciel

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Rejestracja- współwłaściciel

Postprzez Lizard » 6 maja 2007, o 01:32

Mam pytanie... Czy możliwa jest rejestracja pojazdu tak aby niepełnoletnia osoba figurowała w dowodzie rej. jako współwłaściciel? Jak powinna wyglądać umowa kupna- sprzedaży gdy pojazd będzie miał współwłaściciela? Jak wyglądają formalności związane z tym tematem? Czy niepełnoletniemu współwłaścicielowi będą "lecieć" zniżki za OC? Jeśli ktoś wie bardzo proszę o odpowiedź.

pozdrawiam...
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Rejestracja- współwłaściciel

Postprzez Pani Kontekstowa » 6 maja 2007, o 01:32

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Robert12139 » 6 maja 2007, o 13:16

Jest możliwe ja mam 16 lat i jestem współwłaścicielem mojego simsona , właścicielem jest mama a na umowie kupna-sprzedaży trzeba napisać współwłaściciel i jeśli jest niepełnoletni to numer legitymacji szkolnej.
Współwłaściciel będzie wpisany w dowodzie rejestracyjnym.
A co do oc to chyba od tego roku lub wcześniej nie jestem pewien zniżki na pewno się nie liczą więc jeśli właścicielem jest rodzic co ma prawko i jeździ to bardziej opłaca się oc napisać na niego bo będzie taniej a ty zniżek i tak nie dostaniesz .Pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem .
Simson jest bogiem , tuning nałogiem ,
freestyle zabawą a moc podstawą !!!
Avatar użytkownika
Robert12139
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 1 kwi 2007, o 22:01
Lokalizacja: Pszów

Postprzez Junak » 6 maja 2007, o 13:19

ja miałem oc na mojego komara na siebie i na początku miałem tylko zwyżke a teraz płace tak jak normalnie bo dostałem zniżki
Junak - legenda polskich szos
Avatar użytkownika
Junak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 866
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 20:46
Lokalizacja: Kruszyna(koło Sulechowa)
Pojazdy: FSO 125p, Komar, Junak M10, Jawa TS350

Postprzez ronio » 6 maja 2007, o 13:24

Jak zaczne teraz płacić OC od czerwca to będą mi zniżki lecieć tak mi powiedzieli w PZU
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez Lizard » 6 maja 2007, o 13:28

Jak powinna wyglądać taka umowa kupna- sprzedaży? Powinno być jakieś osobne pole żeby wpisać współwłaściciela? Ma ktoś może wzór takiej umowy?


EDIT: Ok, dowiedziałem się, że najlepiej po prostu przerobić zwykłą umowę i dać jeszcze jedno pole "kupujący". I teraz kolejne pytanie: Czy współwłaściciel ma być jakoś szczególnie oznaczony na tej umowie? Np. "kupujący- współwłaściciel pojazdu" ?
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez jacor » 6 maja 2007, o 15:11

Piszesz na umowie tak:
sprzedajacy Jan Nowak....i dane
Kupujacy
Jan Kowalski ....i dane
i
Tadeusz Kowalski.... i dane
Przedmiot umowy Ogar romet...
Każda inna forma jest dopuszczalna:) Nie ma tu jakis specjalnych przepisów.
Z nizki w OC beda ci lecieć.
jacor
*supporting
*supporting
 
Posty: 140
Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 22:47

TAK TO MA WYGLĄDAĆ

Postprzez trafik » 6 maja 2007, o 18:58

Umowa zawarta w dniu ..................................................... w ....................................................
(dzień, miesiąc, rok) (miejscowość)

pomiędzy:

Sprzedającym ........................................................................................................................
(imię i nazwisko)
Ulica, miejscowość ......................................................................................................
Kod poczta .................................................................................................................
Dokument tożsamości nr .............................................................................................
wydany przez .............................................................................................................
PESEL ...................................................... NIP ..........................................................

a Kupującym ....................................................................................................................
(imię i nazwisko)
Ulica, miejscowość ......................................................................................................
Kod poczta .................................................................................................................
Dokument tożsamości nr .............................................................................................
wydany przez .............................................................................................................
PESEL ...................................................... NIP ..........................................................
§1.
Przedmiotem umowy jest sprzedaż pojazdu:

marka .............................................................................. rok produkcji .....................
nr silnika ....................................................................................................................
nr podwozia ...............................................................................................................
nr rejestracyjny ..........................................................................................................

Dodatkowe ustalenia ........................................................................................................

§2.
Sprzedający oświadcza, że pojazd będący przedmiotem umowy stanowi jego własność, jest wolny od wad prawnych oraz praw osób trzecich, iż nie toczy się żadne postępowanie, którego przedmiotem jest ten pojazd, że nie stanowi on również przedmiotu zabezpieczenia.

§3.
Strony ustaliły wartość przedmiotu umowy na kwotę: ..........................................................
Słownie: ........................................................................................................................

§4.
Sprzedający przenosi na rzecz kupującego własność pojazdu określonego w w §1 niniejszej umowy na kwotę określoną w §3 niniejszej umowy, której otrzymanie sprzedający kwituje. Kupujący kwituje jednocześnie odbiór ww. pojazdu.

§5.
Kupujący oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany.

§6.
Strony ustaliły, że wszelkiego rodzaju koszty transakcji wynikające z realizacji ustaleń niniejszej umowy oraz koszty opłaty skarbowej obciążają kupującego.

§7.
W sprawach nie uregulowanych w niniejszej umowie zastosowanie mają obowiązujące w tym zakresie przepisy kodeksu cywilnego.

§8.
Niniejszą umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

............................................................... ...............................................................
Sprzedający Kupujący
Avatar użytkownika
trafik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 08:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski

Postprzez Lizard » 6 maja 2007, o 19:43

Możesz mi wyjaśnić po co wklejasz tu umowę kupna sprzedaży na dodatek zwykłą a nie taką o jakiej jest mowa?
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez trafik » 6 maja 2007, o 20:04

a o jakie jest mowa umowa jak umowa a to jest gotowa umowa drukujesz uzupełniasz i masz
Avatar użytkownika
trafik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 08:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski

Postprzez Lizard » 6 maja 2007, o 22:23

A zauważyłeś może, że mówimy to o WSPÓŁWŁASNOŚCI?
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Piotrek » 6 maja 2007, o 22:43

Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez mlody-93 » 23 maja 2007, o 19:22

kurcze ta umowa cos mij nie dziala bo wyskakuje ze aplikacja wymaga konwertora czy zainstalowc teraz z wiadomych przyczyn daje nie. Moze ma ktos to i da tu aby nylo cacy? Bo na jutro mi to potrzebne ;/
Avatar użytkownika
mlody-93
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Polkowice


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 430 gości