Polityka Polska :D

Czyli dział zawierający śmieszne filmy, zdjęcia, dowcipy oraz wszystko co może zaciekawić lub rozśmieszyć.

Postprzez rolnik1234 » 10 lis 2008, o 23:25

Marcek napisał(a):Dzisiaj słyszałem, że ceny skupu ziarna są niższe niż miesiąc temu :shock:

I niższe niekiedy nawet o 30 %. Kukurydza w porównaniu z poprzednim rokiem jest tańsza o 80 %. Wyobraźcie sobie te straty. A najgorszym idiotyzmem jest to ze postanowili nasz kraj uwolnić od choroby świń która trwa od wielu lat i która rzekomo blokuje sprzedaż świń za zachodnią granicę. Co więcej ta choroba trwa góra tydzień u prosiąt i nie ma większych objawów. A nie wpływa też na jakość i zdrowotność mięsa. Jest to choroba polityczna. Tylko że zaczęli wykrywać jej ogniska i całe małe hodowle wybijają i jest zakaz hodowli przez co najmniej rok trzody :shock: ma to po prostu na celu zrujnowanie rolnictwa w Polsce. A granicę zachodnią dla trzody otworzą ale nie dla sprzedaży z krajami zachodnimi tylko żeby od nich kupować. I po co to komu. Ktoś bierze za to wielkie siano. Zaiste resort rolnictwa który nic sensownego jeszcze nie wprowadził. Paliwo też dziwnie wolno tanieje jak baryłka w USA poszła o 100 % w dół a u nas litr jak na razie z 20 gr :shock: Teraz mogę porównać i ocenić rząd PiS i rząd PO bo wcześniej twierdzono że jest za wcześnie na takie porównania. Ale teraz spokojnie mogę to zrobić i powiedzieć że w czasie rządu PiS żyło mi się lepiej i byłem spokojniejszy o jutro. A teraz nie wiem co Tuskowi odbije i czy czasem nie wprowadzi podatku od zużywania powietrza :evil:
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez Pani Kontekstowa » 10 lis 2008, o 23:25

Pani Kontekstowa
 

Postprzez parcelak » 10 lis 2008, o 23:30

Marcek napisał(a):Akcja protestacyjna w jednym z zakładów trwa już jakiś czas (wisi tylko transparent). Ludzie jednak nie strajkują, bo odejście od pracy skończyłoby się bankructwem zakładu.


To zapewne zainterweniuje gdy w ruch pójdą cegły i kamienie.

Teraz mogę porównać i ocenić rząd PiS i rząd PO bo wcześniej twierdzono że jest za wcześnie na takie porównania. Ale teraz spokojnie mogę to zrobić i powiedzieć że w czasie rządu PiS żyło mi się lepiej i byłem spokojniejszy o jutro. A teraz nie wiem co Tuskowi odbije i czy czasem nie wprowadzi podatku od zużywania powietrza :evil:


Ja również uważam, że rządy PiS były o wiele lepsze od dzisiejszych. I zamiast się zająć poważnymi sprawami, to specjalnie ośmieszają PiS. Gdyby Tusk został prezydentem to już w ogóle byłby wstyd i hańba na skalę światową. Miejmy nadzieję, że ten rząd już dłużej nie przetrwa i będzie miał choć trochę honoru tak jak PiS, aby wywołać wcześniejsze wybory :roll:
Ostatnio edytowano 10 lis 2008, o 23:37 przez parcelak, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
parcelak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2696
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 17:58
Lokalizacja: Górzno kol.

Postprzez Piotrek » 10 lis 2008, o 23:32

Lewicowe rządy - nic dodać, nic ująć.

Z wydarzeń z ostatnich dni przerażają mnie słowa premiera: "Na początek dwie elektronie jądrowe" To ja się pytam jakie elektrownie jądrowe i od razu dwie i to już na początek?

No rozumiem, że zapotrzebowanie na prąd rośnie a ruskie przykręcają nam gaz, ropę, węgiel i nasze aktualne elektrownie stają sie bezużyteczne ale żeby iść ku elektryce jądrowej? Tusek tłumaczy to musem zyskania niezależności energetycznej tylko ciekawe skąd będziemy brać paliwo jądrowe.. bo u nas takich pierwiastków na skalę przemysłową nie ma a więc skąd? Z zagranicy, zapewne znowu od ruskich więc gdzie tu ta niezależność? No dobra a gdzie i jak będą składowane odpady? Cywilizacja idzie ku zasobom odnawialnym (słońce, woda, wiatr, geotermia itp.) a więc budują wiatraki (dla mnie symbol zachodu), baterie słoneczne, elektrownie wodne itp. a więc wszystko zdrowe a równie wydajne a my się sugerujemy Koreą :/

A najgorsze jest, że jak już wybuduje te elektronie i raz je uruchomi to koniec.. Nawet jak w przyszłości ten rząd zostanie obalony i będzie chciał naprawić błędy poprzednika to nie zrobi nic innego jak tylko wyłączy te elektronie ale teraz przez nie zajmowane nigdy już nie wróci to użytku.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez rolnik1234 » 10 lis 2008, o 23:49

Wszystkie koszty pójdą z naszych kieszeni za te durne pomysły PO. Ten rząd skończy tak samo jak rząd Buzka jakieś 10 lat temu :yes: Tusk niby mówi że tak dużo robi a czemu każdy chcę strajkować. Tak samo związki zawodowe. Tusk mówił że nasi poprzednicy nie poświęcili tyle czasu na rozmowy z nimi co my. Ale jakoś wtedy nie mieli pretensji więc chyba trzeba się zastanowić nad tym :|
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez Marcek » 11 lis 2008, o 11:36

Lewicowe rządy - nic dodać, nic ująć.

Powiedziałbym, że nawet gorzej. SLD przynajmniej nie ukrywało się ze swoją lewicowością, PO robi wszystko "pod płaszczykiem".
Podobnie z emeryturami - jak zniosą część pomostówek, to sporo osób zwyczajnie nie dożyje 65 lat pracując w ciężkich warunkach (których jednak "eksperci" z PO nie uwzględnili).
Co z tego, że ktoś nie pracuje np. bezpośrednio przy piecu (czyli nie napełnia go), jeśli musi ten piec serwisować, regulować, itp. Czyli w praktyce więcej przebywa w wysokiej temperaturze, niż bezpośredni "operator".
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez rolnik1234 » 11 lis 2008, o 19:27

Do tego ten sprzedawczyk Sikorski który pcha się tylko do tej partii która jest u władzy :roll:
Marcek napisał(a):Podobnie z emeryturami - jak zniosą część pomostówek, to sporo osób zwyczajnie nie dożyje 65 lat pracując w ciężkich warunkach (których jednak "eksperci" z PO nie uwzględnili).

Tak a oni siedzą na stołkach a kaska leci a nam karzą harować. A Tusk się szczyci tym że kiedyś za komuny pracował fizycznie. A ja się go pytam ku*** mać czy to na kogoś pracował czy na siebie i swoją rodzinę. Każdy musi pracować. Mój dziadek czy ojciec całe życie ciężko harują i jakoś się tym nie szczycą że znają smak ciężkiej pracy. Normalnie ostatnio mnie krew zalewa jak i słucham :evil:
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez Kamil22 » 11 lis 2008, o 20:40

Wam to ale się nudzi...za motóry się bierzcie! :D
Avatar użytkownika
Kamil22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1029
Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 07:17

Postprzez rolnik1234 » 11 lis 2008, o 21:18

Masz racje Kam@$ bo jak tak dalej pójdzie to Tusk wprowadzi podatek za używanie motoroweru i już nie będzie takiej swobody :roll:
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez Łukasz. » 11 lis 2008, o 22:26

Kryniu uważajmy, bo niedługo podatek za powietrze będzie obowiązywał :D
Kryniu napisał(a):Paliwo też dziwnie wolno tanieje jak baryłka w USA poszła o 100 % w dół a u nas litr jak na razie z 20 gr

powiedz mi, co nie drożeje na dłużej? PRODUKTY WYPRODUKOWANE PRZEZ ROLNIKÓW

w jednym słowem można powiedzieć że jest tragicznie...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Marcek » 12 lis 2008, o 12:24

Łukasz R. napisał(a):bo niedługo podatek za powietrze będzie obowiązywał

Oczywiście, że tak. "Kochana" Unia zawładnęła sobie powietrze nad Polską i wprowadzi podatek od emisji CO2.
Wtedy będą kolejne horrendalne podwyżki wszystkiego.

Kam@$ napisał(a):za motóry się bierzcie!

Żeby brać się za motór trzeba mieć kasę. A jak tak dalej pójdzie, to w naszym pięknym kraju nie będzie jak jej legalnie zarobić.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez quba » 12 lis 2008, o 15:18

Związki Zawodowe tj. dzisiejsza Solidarność jest zwolennikiem Pisu.
Nawet w ostatnich wyborach poparli PiS. Dlatego Solidarności za pisu było dobrze, a protesty i tak były. W demokracji każdy obywatel może wyrażać swoje w legalnych demonstracjach. Widzę, że na forum prawie same pisiory. :( :cry: :oops:
A prezydent najgorszy po 89 chodzi już o te wpadki, ale o honor obiecał podpisać Traktat Lizboński największy sukces Rządu pisowskiego i prezydenta w polityce zagranicznej i co nie podpisał. Po co pchał się na szczyt skoro w kompetencji rządu jest polityka zagraniczna.
Rolnicy płacą śmiesznie niski KRUS i jeszcze żle, dostają dopłaty itd.
Ten przywilej za niskimi składkami kosztuje państwo, czyki wszystkich obywateli gigantyczne 16 mld rocznie.
Przez PSl w koalicji PO nie może zmienić ustawy, aby pozbawić rolników przwileju.
Może zróbmy ankietę którą partię popierasz wtedy wyjdzie prawda.
quba
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 21:59

Postprzez Marcek » 12 lis 2008, o 17:11

quba napisał(a):Rolnicy płacą śmiesznie niski KRUS i jeszcze żle, dostają dopłaty itd.

Chyba nigdy nie miałeś do czynienia z rolnictwem, bo najwyraźniej nie wiesz, o czym piszesz.
Po pierwsze - sprawdź, ile kosztuje praca rolnika. Od obowiązkowych ubezpieczeń, przez energię, nawozy, utrzymanie zwierząt, itp.
Po drugie - ile rolnik płaci, tyle dostaje. Znów porównaj emeryturę rolniczą z normalną, przeciętną emeryturą "Kowalskiego".
Po trzecie -ceny skupów. Napisać "śmieszne" to za mało.
Oczywiście, niektórzy mają po kilkaset ha i przyzwoite dochody. Jednak ile jest w Polsce takich dużych gospodarstw?

quba napisał(a):Dlatego Solidarności za pisu było dobrze, a protesty i tak były.

Protesty były, są i będą, chodzi tylko o ich skalę.
Za to za rządów PiS nie było:
- wszechobecnych wysokich podwyżek (od jedzenia, po energię)
- powszechnych strajków
- likwidacji zakładów
- podlizywania się komu się tylko da (oczywiście oprócz obywateli Polski)
- obiecywania Żydom rekompensat
quba napisał(a):Po co pchał się na szczyt skoro w kompetencji rządu jest polityka zagraniczna.

Jak wyżej - obecnie polityka zagraniczna rządu polega na ustępstwach i włażeniu w tyłek sąsiadom. Dlatego Prezydent powinien jeździć na każdy szczyt, żeby uchronić to, co jeszcze zostało.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez rolnik1234 » 12 lis 2008, o 19:07

quba napisał(a):Rolnicy płacą śmiesznie niski KRUS i jeszcze żle, dostają dopłaty itd.

Po pierwsze to składka KRUS jest niska ale co po niej zostaje 600 zł emerytury :yes: Dopłaty są coraz niższe i coraz więcej z nimi zachodu: kontrole, trudniejsze wnioski, mapki w skalach. Połowa rolników jest z dopłat skreślana na starcie bo popełnią jakiś mały błąd. :roll: Ceny produktów rolnych spadają ciągle i są takie że ledwo koszty produkcji pokryją :shock: Do tego drożejące paliwo. :/ prąd :/ woda :/ gaz :/ Wszystko to jest potrzebne w hodowli zwierząt. Założę się że mój rachunek za wodę czy prąd przewyższa 4 razy Twój. A ja mam w zasadzie małe gospodarstwo. Do tego dopiepszą ZUS i można iść z torbami. Nie zapominaj też że Tobie składkę ZUS będzie płacił pracodawca a nie ty sam. A to rolnik daje chleb a nie Tusk. Z pustego nawet i Salomon nie naleje. A wy wolicie dać zarobić niemieckim rolnikom niż rodowitym polskim. Tyle że tam zapłacicie 3 razy więcej za 3 razy gorsze produkty. Ten kto nigdy nie pracował na roli tego nie zrozumie bo dla niego chleb i kiełbasa jest ze supermarketu, a mleko z kartonika.
quba napisał(a):Widzę, że na forum prawie same pisiory.

A nie bo ja jestem za Samoobroną :) A jak tak dalej pójdzie to Tusk skończy jak Buzek. I będą hasła Tusek na wózek. :mrgreen:
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez parcelak » 12 lis 2008, o 19:18

quba napisał(a):Rolnicy płacą śmiesznie niski KRUS i jeszcze żle, dostają dopłaty itd.


Największa głupota jaką do tej pory słyszałem :roll: Emerytura rolnika to niespełna 600 zł za tyle lat ciężkiej pracy przy niewielkich, a nawet zerowych zyskach. Gdybyś widział jak wygląda życie na roli to przestałbyś tak pisać, bo nie wiesz co zrobić, żeby utrzymać kilkoosobową rodzinę. Dopłaty w porównaniu do rolników zachodnich są śmiesznie małe. I widać, że jesteś miastowy :yes:
Avatar użytkownika
parcelak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2696
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 17:58
Lokalizacja: Górzno kol.

Postprzez Łukasz. » 12 lis 2008, o 22:30

Ja proponuję zakończyć ten temat, bo jak o politycę myśle, to mi się błeeee... rzygać chce :|
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Humor, Rozrywka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 168 gości