Ciekawa stronka

Czyli dział zawierający śmieszne filmy, zdjęcia, dowcipy oraz wszystko co może zaciekawić lub rozśmieszyć.

Ciekawa stronka

Postprzez Lizard » 3 cze 2007, o 23:01

www.opuszczone.com

Polecam- zresztą już chyba ktoś kiedyś dawał linka apropo Czarnobyla. Kilkadziesiąt ciekawych opuszczonych budowli (zagranicznych też), z czego polecam szczególnie zainteresować się tą galerią: http://www.opuszczone.com/galerie/olesno/index.php :twisted:


Pochwalę się, że w zakładach Chemitex-Anilana byłem kiedyś osobiście :)
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Ciekawa stronka

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 cze 2007, o 23:01

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Jakub Knight » 3 cze 2007, o 23:03

Super stronka, zawsze takie coś mnie interesowało, dzięki :wink: :)
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Adi.G. » 3 cze 2007, o 23:08

A byłem kiedyś na niej i chyba nawet dawałem kiedyś linka na shtboxie na czarnobyl. Sam osobiście zwiedziłem już wszystkie opuszczone w mojej okolicy- bywało groźnie i strasznie- te miejsca są przesiąkniete ludzkim cierpieniem i historią
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Mariusz » 3 cze 2007, o 23:20

do tej galerii można by dołączyć jeszcze z 4 lata temu budynek stojący na placu szkolnym, do której to szkoły chodziłem :P naprawdę były powywalane szyby, jakieś śmieci walające się po podłodze, i obrazek jakby z tej galerii. niedawno jednak wyremontowali (częściowo) ten budynek adaptując go na szkołę, jednak i tak się wali już powoli i tak, i niedawno grzyb wyszedł straszliwy...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Adi.G. » 3 cze 2007, o 23:23

A u mnie są 2 zakłady słynna WF ( wytwórnia filtrów) i Rzeszowskie Fabryki Mebli. Częśc tych zakładów jast opuszczona a cześć już jest zprywatyzowana i odnowiona. Ciekawe rzeczy tam były, czyć było jakby się przeniósł w czasie
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Mariusz » 3 cze 2007, o 23:24

a szpital w Oleśnie? mieszkam niedaleko, a nie słyszałem żadnej ciekawej historii o oleśnieńskim szpitalu. może poprostu po reformie ktoś stwierdził ze nie odpowiada wysublimowanym standardom? sprzęt z niedoszłej elektrowni w żarnowcu sprzedawali po cenie złomu to i sprzet szpitalny zostawić mogli...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Alonzo » 3 cze 2007, o 23:25

a ja mysalem ze wykupili cala anilane :P w kazdym miescie mozna znalezc full opuszczonych budowli, ale fajen zabawa taka eksploracja :P chociaz niebezpieczna bo wiadomo kto mieszka w takich obiektach :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Lizard » 3 cze 2007, o 23:30

marycha_zielarz napisał(a):może poprostu po reformie ktoś stwierdził ze nie odpowiada wysublimowanym standardom?


No dobra, a złomiarze? Przecież trochę tam tego jest... dla mnie to dziwne. I zobaczcie na tą kaplicę- jak nowa, w opuszczonym szpitalu...


sprzęt z niedoszłej elektrowni w żarnowcu sprzedawali po cenie złomu


To była głupota. Elektrownia w Żarnowcu powinna powstać.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mariusz » 3 cze 2007, o 23:43

Elektrownia w Żarnowcu powinna powstać.

jestem tego samego zdania. teraz mają plan odbudowy tego co 15 lwat temu zniszczyli.
No dobra, a złomiarze? Przecież trochę tam tego jest... dla mnie to dziwne


... w sumie dla mnie też :/ przecież nawet z czarnobylskich ciężarówek poginęły silniki, nie mówiąc o świecących telewizorach które były swego czasu w obiegu...

a ten szpital dziwny mi się wydaje... nieotynkowane ściany? przecież już za głębokiej komuny wszystkie ściany w szpitalach były nie tylko otynkowane ale i pomalowane takim śliskim czymś (zapomniałem nazwy, ale babcia ma u siebie w domu to... takie śliskie i twarde, jak sobie nazwę przypomnę to dopiszę.) poza tym ta klatka nijak nie pasuje, bo przecież ciężko spotkać w szpitalu takie ozdobne tralki... popytam wśród rówieśników, może znają jakieś lokalne pierdoły czy legendy na temat tego miejsca, ale nie wykluczam kompromitacji...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 4 cze 2007, o 00:02

Znalazłem jakieś "info" w necie... oczywiście może to być kompletna bzdura, ale nic lepszego nie mam.

Kod: Zaznacz cały
Wiem, że historyjki o duchach, umieralniach i inne mroczne domniemania dodają atrakcyjności temu miejscu, ale z tego co się dowiedziałam, niewiele one mają wspólnego z tym miejscem. Budynek ten należał do kościoła, był tam kiedyś jakiś zakon ( dlatego też na kaplice w szpitalu przeznaczono tak dużo miejsca ), z uprzejmości kościoła budynek przejął szpital. Kto widział zdjęcia i sam był w środku wie, iż nie ma tam warunków typowo szpitalnych. Małe sale, kuchnia w piwnicy, lokalizacja przy ruchliwych ulicach, kiepski dojazd i wyjazd dla karetek, 4 piętra bez windy, wszystko było prowizoryczne. Poza tym w budynku były karaluchy, a więc niezbyt szpitalne warunki. Głównym problemem w starym szpitalu było jednak miejsce, a właściwie jego brak, szpital był za mały jak na szpital powiatowy. Wtedy też ogłoszono konkurs, znalazły się piniądze na wybudowanie nowoczesnego w tych czasach szpitala. Miał on stanąć albo w Kluczborku albo w Oleśnie, województwo uznało, że Olesno ma lepszą lokalizację i dlatego tutaj też wybudowano nowy szpital. W starym pozostało jednak kilka odziałów, między innymi zakaźny i chyba dlatego mówi się o owej umieralni. Województwa czy kogo tam nie było stać na utrzymanie dwóch szpitali i dlatego też został zamknięty. Kościół potem chciał tam zrobić hospicjum, ale do tego czasu budynek zbyt juz się od środka rozsypywał.
Jeśli chodzi o owe straszenie, to słyszałam jedynie historie o odziale dziecięcym...
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Adrian.K. » 4 lis 2007, o 19:46

nie kapuje po co ktos opuszczajac szpital pozostawił czały osprzet

cos tu jest dziwnego ze ten szpital został opuszczony z dnia na dzien i jeszcze te łaznie zamknięte stalowymi dzwiami ciekawe co jest za nimi
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Postprzez bi-jay » 4 lis 2007, o 20:45

szczerze to fajna stronka ale w pierwszym momęcie nazwa mi się skojarzyła z inną tematyka
Avatar użytkownika
bi-jay
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:37
Lokalizacja: Strzepcz


Powrót do Humor, Rozrywka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości