skuter bez plastików

Czyli dział zawierający śmieszne filmy, zdjęcia, dowcipy oraz wszystko co może zaciekawić lub rozśmieszyć.

Postprzez Mateusz » 2 sie 2007, o 21:55

Już nie mogę tego czytać.. Ustalmy jedno - To jest forum o motorowerach, motocyklach i skuterach, żyjemy w wolnym kraju więc każdy może jeździć czym chce.

Osobiście nie znoszę tych urządzeń z kierownikiem, potocznie zwanych skuterami ale nie okazuje tego w ten sposób. Dla mnie na nazwę SKUTER zasługuje OSA i VESPA... Dojdźmy do porozumienia wreszcie bo nigdy się nie dogadamy. GOŚĆ - nie porównuj skuterów z klasykami, a Wy drodzy Userzy zachowajcie uwagi dla siebie :wink:
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 sie 2007, o 21:55

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Hiheek » 2 sie 2007, o 22:05

Hiheek napisał:
A propo wytrzymałości to te chińskie 4t mają wał na panewkach (jak samochód) czy ma łożyskach???


wszystkie single czterosuwowe maja wał na łożyskach (taki jak ma 2t)

Jak tak to według mnie jest to troche bez sensu bo szybciej szlak trafi łożyska na wale niż zużyje się gładz cylindra.
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.

Postprzez Piotrek » 2 sie 2007, o 22:14

Mateusz napisał(a):Już nie mogę tego czytać.. Ustalmy jedno - To jest forum o motorowerach, motocyklach i skuterach, żyjemy w wolnym kraju więc każdy może jeździć czym chce.


Jakbyś wyjął mi te słowa z ust :-)

Tak - to już jest koniec tej jałowej dyskusji. Proszę jej nie kontynuować. Mateusz idealnie uzasadnił czemu nie ma sensu dalej kontynuować tej gadki.

Swoją drogą to jest kwestia gustu a gust nie podlega dyskucji to też

Mateusz napisał(a):zachowajcie uwagi dla siebie



Mateusz napisał(a):To jest forum o motorowerach, motocyklach i skuterach


Tak, więc proszę zaakceptować tą grupę użytkowników.
Ostatnio edytowano 2 sie 2007, o 23:01 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez endek » 2 sie 2007, o 22:16

Hiheek napisał(a):
Hiheek napisał:
A propo wytrzymałości to te chińskie 4t mają wał na panewkach (jak samochód) czy ma łożyskach???


wszystkie single czterosuwowe maja wał na łożyskach (taki jak ma 2t)

Jak tak to według mnie jest to troche bez sensu bo szybciej szlak trafi łożyska na wale niż zużyje się gładz cylindra.


eee tam przeciez te wieksze silniki mają łożyska rolkowe a nie kulkowe
a poza tym cały dół chodzi w oleju wiec tak szybko nie siada niz przy 2takcie 8)

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Gość » 2 sie 2007, o 22:27

I widzicie jak się czujecie gdy ktoś pisze coś złego o waszych ukochanych maszynach? Sami pisaliście w niektórtyvh tematach o skuterach "kibel".
Gość
 

Postprzez Marcek » 2 sie 2007, o 22:29

I wtedy by koleś na skuterze mógł wezwac panów policjantów bo według prawa robi wszystko dobrze (omija przeszkody)

Buahaha - proszę bardzo, jak chce płacić niech wzywa. Tylko najpierw mi udowodnij, że omijanie samochodów w korku jest legalne. To, że wszyscy coś robią, nie znaczy, że jest to dopuszczalne. Natomiast od razu mogę wymienić kilka przepisów, które udowadniają, że omijanie korka jednak nie jest zgodne z prawem:
- niezachowanie bezpiecznej odległości od omijanego/wyprzedzanego pojazdu
- zajmowanie więcej niż jednego pasa ruchu (jak omijasz, zwykle jedziesz po linii rozdzielającej pasy)
- stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu
I nie chodzi mi tu tylko o skutery, ale o rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Gość » 2 sie 2007, o 22:32

W takiej sytuacjii(kiedy korek stoi) to pojazd jest uznawany za przeszkodę, czyli można go omijac nawet z prawej strony, a kto komuś kazał po dwóch pasach jechac, jakie niebezpieczeństwo jak korek stoi?
Gość
 

Postprzez endek » 2 sie 2007, o 22:35

Anonymous napisał(a):I widzicie jak się czujecie gdy ktoś pisze coś złego o waszych ukochanych maszynach? Sami pisaliście w niektórtyvh tematach o skuterach "kibel".

hehe
no gosciu napisz mi cos negatywnego na temat endura(chodzi o to niby w czym jest gorszy od innych?) bo ja nie wykrywam w nim zbytnich wad wie ktos moze jakie moga być bo ja nie mam pojęcia :D

a co do aprilek to nic nie mam tyle ze na ogół skutery mi nie zabardzo wchodza do gustu wiec ich nie uwazam tak jak enduro ale jak sie komus podobają to już jego wola moze i są tacy co lubia skutery i nic nie mam przeciwko temu 8) (kazdy ma swoje zdanie)
Ostatnio edytowano 2 sie 2007, o 22:39 przez endek, łącznie edytowano 1 raz

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Marcek » 2 sie 2007, o 22:37

Gość napisał(a):W takiej sytuacjii(kiedy korek stoi) to pojazd jest uznawany za przeszkodę,


Korki to może omijać pojazd uprzywilejowany, pokaż mi przepis, który pozwala motorowerem wpychać się między samochody.
jakie niebezpieczeństwo jak korek stoi?

Takie, że jakiś kierowca może np. chcieć zmienić pas i do głowy mu nie przyjdzie, że centymetr od jego samochodu jedzie jakiś motorowerzysta. Poza tym wcale nie dziwię się tym, którzy w takiej sytuacji po prostu otwierają drzwi.
EDIT:
http://www.skutery.net/forum.php?akcja=t&tem=272&s=1
Odpowiedź ekspertów ze znanego tygodnika motoryzacyjnego chyba jest wiarygodna?
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Piotrek » 2 sie 2007, o 23:02

Piotrek napisał(a):Tak - to już jest koniec tej jałowej dyskusji. Proszę jej nie kontynuować.


Piotrek napisał(a):proszę zaakceptować tą grupę użytkowników.


mam się czuć zignorowanym? :>
Ostatnio edytowano 2 sie 2007, o 23:06 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing


Postprzez Piotrek » 2 sie 2007, o 23:07

:)
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Hinol » 2 sie 2007, o 23:27

Są duże skutery, ale to już są mocniejsze maszyny o większej pojemności, bardziej do przemierzania dalszych odległości niż do miasta, co do tego nie mam wątpliwości. Chodziło mi o standardowe "skuterki". A co do błyszczenia to lakier na plastikach może i się błyszczy, ale w takim razie każdy motorek był by błyszczący. Chodzi o chrom, aluminium i inne tego typu rzeczy, np. jak w chopperach.

Nikt tutaj nie dyskryminuje żadnego rodzaju motorków. Po prostu są o nas mniej popularne a niektórym nie przypadają one do gustu i tyle, ale to nie jest jeszcze dyskryminacja. Ja na przykład omijam tematy z nimi związane i sie w nich nie udzielam, ale sporo osób na forum posiada jakieś skutery i wypowiadają się tam, i pomagają nawzajem.
Avatar użytkownika
Hinol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 572
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 14:09
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Postprzez bedril » 2 sie 2007, o 23:56

http://www.skutery.friko.pl/ps.html
Ten w stylizacji przepomina nawet motor :D. I kto powiedział że wszystkie skótery to gówna. Ja uwazam że taką opinię wyrobiły im małolaty które się pierwszy raz dorwały do pojazdu spalinowego i chcą udawac odrazu królów szos. Tak naprawde to karzdy pojazd który sam jedzie jest fajny. Z tym że jedni wolą crosy lub enduro, a dródzy skutery albo motorowery.
Patrząc na to z dystansu to każdy lubi to co ma 8) Pisząć o małolatach nie chciałem obrazić młodych kierowców którzy szanuja swoje sprzęty i prawidłowo sie poruszają po drogach publicznych, bo po lesie to karzdy może poszalec, ale wszystko z umiarem :D
Avatar użytkownika
bedril
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 388
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łomża

Postprzez Adi.G. » 3 sie 2007, o 00:12

Ja osobiście lubie skutery, lecz drażni mnie jakość wykonania tych niemarkowych shitów, którymi podniecają się małolaci, dla przykładu mój kolega ma Questa, z silnikiem 4T, bez blokad zasuwał 60, jak ściągnoł blokady pociskał 80, lecz się zatarł :mrgreen: dlatego nie polecam takich sprzętów, co innego jak Yamacha, Honda, sam bym chciał taki ładny skuterek, pociskający ponad 70, w którym się nic praktycznie nie psuje, jak w nowych samochodach, wymagają one tylko porządnej obsługi przy zmianie oleju itp. jak się jeździ spokojnie to się ma :P Przecież rometym jawki i simsony dawniej jeździły po 10 lat bez jakichkolwiek usterek, ale po wprowadzeniu tych dziadoskich częśći praktycznie trzeba robić szlif lub kupować nowy cylinder po 2 latach przy mieszanej jeździe, łożyska padają, mi wał się ***, a był regenerowany 2 sezony temu. Sądzę że trzeba ruszyć do przodu z technologią motocyklową, ponieważ i tak nie zatrzymamy nawału plastikowych skuterów, które będą coraz i to coraz unowocześniane i bardziej bezawaryjne. Fakty iż każdy kto ma duszę i odrobinę wyobraźni pozostanie przy sprzętach jak jakwa romet czy simson, bo te pojazdy mają duszę, jak im się chce to jadą a jak nie to protestują i nie odpalają :D W końcu jawki komary i simy zapoczątkowały modę na motorowery, chyba każdy się z tym zgodzi. To na tyle co mi leżało na sercu :)
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Humor, Rozrywka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości