Czym szlifować alu felgi?

Czyli dział zawierający śmieszne filmy, zdjęcia, dowcipy oraz wszystko co może zaciekawić lub rozśmieszyć.

Czym szlifować alu felgi?

Postprzez Mat3 » 31 sty 2017, o 13:46

No właśnie? Chciałbym się zająć tematem felg, szlifowaniem, lakierowaniem, uzupełnianem ubytków itd. Mam w tym celu jednen komplet felg, które mogę poświęcić jako materiał do testowania. Mam kilka pytań.

Jakich narzędzi używacie? Kolega polecał mi szlifierkę taśmową, a tam gdzie nie dojdę to ręcznie, abo oscylacyjną z takim trójkącikiem na końcu. Nie wiem jak to się fachowo nazywa.
Co do pasów na szlifierkę to czytałem że pasy trizac są dobre do aluminium, kupiłem kilka różnych gradacji na http://www.pasyscierne.pl/ Czy powinienem uderzyć w coś zupełnie innego?
Macie jakieś rekomendowane pistolety do lakierowania? Albo coś jeszcze, co bym musiał posiadać?
Mat3
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 29 wrz 2016, o 17:52

Czym szlifować alu felgi?

Postprzez Pani Kontekstowa » 31 sty 2017, o 13:46

Pani Kontekstowa
 

Czym szlifować alu felgi?

Postprzez dieludolfs » 1 lut 2017, o 22:37

Przede wszystkim jaką masz sprężarkę, z jakim zbiornikiem, jakie odwadniacze, jakie węże i jakimi pistoletami dysponujesz?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: Czym szlifować alu felgi?

Postprzez jolamarus1991 » 26 lip 2017, o 15:48

Bezpieczniejszą metodą jest usunięcie lakieru przy użyciu specjalnych środków chemicznych. Są one dostępne w większości sklepów budowlanych czy w Internecie. Warunkiem prawidłowego usunięcia jest wystarczająca siła użytego środka.Zbyt słaby nie usunie całego lakieru, przez co i tak będziemy skazani na jego uciążliwe szlifowanie.
jolamarus1991
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 lip 2017, o 15:32


Powrót do Humor, Rozrywka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości