Jakie wygodne rozwiazania w domu

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Jakie wygodne rozwiazania w domu

Postprzez jasiek27 » 19 maja 2022, o 07:52

Forumowicze, z jakiego gadżetu czy rozwiązania zastosowanego w domu, nie wyobrażacie sobie już funkcjonowania? Np. Blat kamienny, młynek w zlewie. Chodzi o wszystkie pomieszczenia.
jasiek27
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 26 wrz 2014, o 15:58

Jakie wygodne rozwiazania w domu

Postprzez Pani Kontekstowa » 19 maja 2022, o 07:52

Pani Kontekstowa
 

Re: Jakie wygodne rozwiazania w domu

Postprzez bereniko » 19 maja 2022, o 09:14

1. Zsyp na pranie
2. Pralka i suszarka
3. Regały w garażu/spiżarni na zapasowe produkty typu woda napoje chemia itp.
4. Space tower w kuchni
5. Duża pojemna lodówka
6. Gładki kamienny blat (wcześniej mikrostruktura na MDF i ciągły syf)
7. Na dole jak najwięcej szuflad i jak najmniej szafek
8. Garderoba zamiast szaf
9. Garaż prawdziwy a nie udawany, tzn. taki. w którym brama ma ponad 2.5m i między ścianami jest 3.5m żeby swobodnie wysiadać z auta.
10. Prysznic i wanna + dodatkowe WC. Kabina prysznicowa bez brodzika. Swoją drogą polecam tutaj szczegolnie Leroy Merlin - aktualnie w sklepie mają sporo promocji na wiele dobrych marek.
11. Drzwi balkonowe rozwierne z obu stron z ruchomym słupkiem lub przesuwne.
12. Dobrze zaplanowane oświetlenie, które daje 90% końcowego efektu wizualnego pomieszczeń.
13. W szafach dużo miejsca na wiszące rzeczy np 2 poziomy raili z funkcją opuszczania górnego raila.
14. Brama jeśli już to tylko na pilota.
15. Klimatyzacja
16. Stacja uzdatniania wody/zmiękczacz
17. And last but not least: CYRKULACJA CIEPLEJ WODY, do szału doprowadza mnie czekanie na ciepłą wodę, które potrafi trwać nawet 20-30 sekund.
bereniko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 336
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 07:22

Re: Jakie wygodne rozwiazania w domu

Postprzez Wintes » 5 cze 2023, o 08:34

Szafki pod sufit. Na dole same szuflady, narożna szafka z kołowrotkiem na garnki, jest bardzo pojemny. Cargo, nawet w wąskim sporo się mieści lżejszych rzeczy. Na ścianie szkło, bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. I koniecznie sprawdź, czy na okleinie szafek nie zostają odciski palców. Ja mam wszystko pochowane, nawet pojemnik na chleb mam w szufladzie, sprzątanie kuchni zajmuje mi 15 min., z czego gros czasu to mycie płyty gazowej. I kolejne pół godziny schodzi na czyszczenie frontów szafek, na których widać wszystko, tak sobie ułatwiłam życie

Bardzo wiele ciekawych inspiracji na wystrój pomieszczenia znajdziecie na tej stronie:
https://marengo-architektura.com/

Jest to strona dekoratora wnętrz w Krakowie.
Obrazek
Wintes
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 gru 2022, o 14:45


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 162 gości