Nasz Kraj...

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez Mariusz » 15 cze 2007, o 13:33

ale to nie oni wpisali naszą rospudę sami na jakąśtam listę unikatów przyrody czy co tro tam było, tylko polacy żeby zdobyć więcej turystów (turyści=kasa) itd. poza tym dla mnie jedna dolina rospudy jest słabym argumentem, co nei znaczy że złym :P bardziej niż sama rospuda może być zła zaostrzająca się globalizacja, czy też europeizacja, która jest właśnie z unią związana. ale na szczęście unia wspomaga małe firmy, tworząc inkubatory przedsiębiorczości etc. oraz dofinansowując, co mimo że nie jest jakimś wielkim majątkiem, to jednak daje nadzieję. gdyby nie to to po kilku latach światem rządziły by międzynarodowe konsorcja, co już by było delikatnie niebezpieczne... nadzieja w młodym pokoleniu że do tego nie dopuści i będzie tworzyło nowe, polskie firmy, i miejsca pracy.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Pani Kontekstowa » 15 cze 2007, o 13:33

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marcek » 15 cze 2007, o 16:13

Dolina Rospudy to był tylko przykład - równie dobrze można by napisać o limitach produkcyjnych dla rolników, o limicie 150 tysięcy aut w FSO, itd, itd.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez gołąb » 15 cze 2007, o 21:45

Cytat:
do puki nie bedzie rewolucji i nie wyrżną tych żydów z rządu to bedzie sie w Polsce tak piepszyć niestety Evil or Very Mad

tutaj nikt cię nie zaskarży, ale napisz taki tekst na jakimś większym forum a dostaniesz po kilku tygodniach wezwanie do sądu... poza tym to najłatwiej zwalić winę na osobę trzecią. nie jestem jakimś fanem żydów, ale *** mnei szerzący się antysemityzm i dyskryminacja narodowościowa i wyznaniowa. żydzi byli w polsce przed wojną, bo tu mieli jako takie bezpieczeństwo. poza tym to niemcy (a także niestety część polaków) ich nienawidzili bo bardzo szybko dochodzili do majątków. żydzi byli zazwyczaj wykształceni, mieli smykałkę do interesów, więc nic dziwnego że w przedwojennej polsce jedyny sklep we wsi prowadził żyd... polacy nie mieli takich zdolności przedsiębiorczych, więc po kilku latach od wyzwolenia spod zaborów to polacy prźacowali u żydów (przecież imigrantów!) a nie tak jak obecnie w wielu krajach jest że to imigranci pracują u tych którzy w swoim kraju mieszkają od zawsze. polacy co zarobili, to zazwyczaj przepili, przehulali, albo zaspokoili jakąś potrzebę jak np. kupić sobie buty, a żyd-co zarobił to inwestował. dlatego polacy mieli taką opinię o żydach, a potem niemcy wymordowali ich prawie do cna bez natychmiastowego odzewu innych państw (no polacy nie mieli co vetować, bo wtedy ich już tak jakby nie było... ale był jeszcze inne, niezaatakowane państwa, które wiele w kierunku ratowania żydów nie zrobiły) ale ludzie! to było 70 lat temu! ani my nie pamiętamy tejh wielonarodowościowej, wielkiej terytorialnie polski, ani nawet nasi rodzice. dziadkowie? z rzadka... powtarzacie jakieś frazesy zasłyszane nie wiadomo skąd i to powtarzacie. wstyd! jeśli nie przemawia do was potrzeba tolerancji, to niech przemówi do was że miliony polaków wyjechały za granicę, i są tam teraz takimi imigrantami jak żydzi u nas. i co? też ich mają wymordować za wyznanie czy bogactwo? APELUJĘ O USUNIĘCIE POSTU KADZAFA


chcialem to samo napisac gdy czytalem ten post.nie wiem CO WY LUDZIE WIDZICIE ZLEGO W TYCH ZYDAch??tak sie akurat sklada ze dzisiaj moelismy o tym jak to niemcy wybijali zydow w gettach. jak to my wydawalismy ich niemcom oczywiscie byli tacy co im pomagali. nawet wielki polak KAROL WOJTYLA nosil jedzienie i dawal im schronienie. wiec nieraz pomyslcie co piszecie i czy kogos nie obraziliscie
Avatar użytkownika
gołąb
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 281
Dołączył(a): 28 mar 2007, o 10:43
Lokalizacja: Śliwica/e

Postprzez Junak » 15 cze 2007, o 22:06

ja mam sąsiada żyda i jest to spoko gościu pomoże kiedy trzeba, ja do żydów nic nie mam
Junak - legenda polskich szos
Avatar użytkownika
Junak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 866
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 20:46
Lokalizacja: Kruszyna(koło Sulechowa)
Pojazdy: FSO 125p, Komar, Junak M10, Jawa TS350

Poprzednia strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości