Pytanie czy DvD odczytuje format rmvb ?

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Pytanie czy DvD odczytuje format rmvb ?

Postprzez bartek.95 » 26 cze 2007, o 10:16

Moja babcia kupiła sobie niedawno DVD i nie wiem czy nagrywac jej film bo nie wiem czy sie odczyta
bartek.95
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 507
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 18:34

Pytanie czy DvD odczytuje format rmvb ?

Postprzez Pani Kontekstowa » 26 cze 2007, o 10:16

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marcek » 26 cze 2007, o 10:25

To kwestia kodekow, a nie nagrywarki.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez AMIK » 26 cze 2007, o 10:37

no dokładnie to kwestia kodeków w dvd a jak nie będzie czytać wystarczy iść do jakiegoś serwisu oni już wgrają wszystkie ale dość drogo bo prawie 200zł
Obrazek
AMIK
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 15:02

Postprzez MilanKo » 26 cze 2007, o 10:59

Co do kodekow - to sam sie nie babraj w akutalizacje firmware etc. na dvd. Kolega (sasiad) zaczal wgrywac i dvd mu sie nagle wylaczyla i juz na nic sie nie zdaje. Ja mam 2 DVD w domu i zaden nie otwiera RMVB a filmow w tym ofrmacie mam baaardzo duzo. Ale są konwertery ze RMVB konwertujesz na AVI
MilanKo
 

Postprzez Evil » 27 cze 2007, o 19:18

to sam sie nie babraj w akutalizacje firmware etc. na dvd


Niby dlaczego?? Ja w swoich dwóch dvd(jedno kino domowe) zmieniałem oprogramowanie na nowsze, a w kinie modyfikowane(lepiej odczytuje napisy txt). Zmieniałem także oprogramowanie w cd-rw. Kwestia wprawy :)
Evil
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 326
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:24
Lokalizacja: Kalety
Pojazdy: Mercedes 500 SEC

Re: Pytanie czy DvD odczytuje format rmvb ?

Postprzez Piotrek » 2 lip 2007, o 11:28

bartek.95 napisał(a):Moja babcia kupiła sobie niedawno DVD i nie wiem czy nagrywac jej film bo nie wiem czy sie odczyta


A ja zadam bardziej podstawowe pytanie:

czy ten odtwarzacz DVD w ogóle obsługuje jakieś filmy prócz tych przekonwertowanych na DVD? Jeśli obsługuje to zapewne tylko *.avi a o rmb (rmvb) to raczej można zapomnieć i bez update (aktualizacji) firmware (oprogramowania) dekodera raczej zapomnij aby ten odtwarzacz odczytał ten film. Jak już się zdecydujesz na update to zainteresuj się czy w ogóle producent wypuścił nowsze oprogramowanie niż Ty masz i czy to nowsze ma obsługę tych plików, bo szkoda na marne robić update.

Chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie w Nero Vision Express wypalić płytę jako DVD-Video i po prostu ten program przekonwertuje Ci każdy plik wideo (w tym właśnie rmvb) na standardowe pliki gotowe do wypalenia w formie DVD-Video (a to każdy odtwrzacz DVD czyta bo to w końcu film DVD ;-) )

Ja bym tak zrobił.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 167 gości