KReowanie pokoju :)

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

KReowanie pokoju :)

Postprzez Komar Rider » 19 gru 2009, o 22:19

Witam

po cichutku i powolutku planuję remont pokoju. Mój pokój jest odziedziczony po Rodzicach... w starym wystroju (jeśli wystrojem nazwać to można :roll:).

Chciałbym aby mój pokój był wystrzałowy, ale zarazem przytulny. Nie było by z tym problemu, for example:

:arrow: http://alletapety.pl/saphyr-tapeta-scie ... p-968.html
:arrow: http://alletapety.pl/saphyr-tapeta-scie ... p-974.html

Ale co stanowi problem? Cena :| Tata powiedział, że na wytapetowanie mojego pokoju będzie potrzeba jakieś 10 rolek... Pole pokoju wynosi 25m^2 (dokładnie po 5 na ścianę).


Dla tego zwracam się do Was z prośbą, o pomoc w doborze "ubarwienia" ścian. W grę wchodzi tapetowanie lub malowanie. Lub jedno i drugie :) Przedstawcie mi proszę swoje pomysły, lub opiszcie swoje pokoje.

Do tego chciałbym coś rzucić na podłogę ;)

Jeśli chodzi o oświetlenie, to chciałbym zamontować na suficie kilka małych, wiszących lampek. Dodatkowo zależy mi na kilku kolorowych akcentach... Diody? :>

Aktualnie music leci ze wzmacniacza (Laney AH100 100 W toteż jakość dźwięku na wysokim poziomie ;) ) ale chciałbym zafundować sobie fajny zestaw nagłośnieniowy. Myślę o czymś na suficie/ścianach.

Aktualnie na oknach mam rolety. G** jakich mało :/ Jak się bawić to się bawić. Zamiast tych przeklętych rolet chciałbym stylowe zasłony. Aby było jeszcze ciekawiej zasłony będą miały opcje automatycznego rozsuwania. Pomyślałem sobie, aby za oknem umieścić fotorezystor, który będzie reagował na natężenie światła i gdy zrobi się dostatecznie jasno, przekaźnik poda prąd na silniki, które pociągną za linki, rozsuwając zasłony ;)

Często podłączam liniowo keyboarda do wzmacniacza. Chciałbym na ścianie umocować bazę, w której bym miał wtyki na np. owe wejście liniowe, na słuchawki itd, która będzie podłączona bezpośrednio do głośników. Tam też będę podłączał kabel z komputera ;) Patrząc na to co planuję, można by od razu zakupić mikser :D

Tak jak mówiłem kolorowe akcenty w postaci diodek. Do tego też będzie potrzebna baza, pokrętła, włączniki i suwaki, tak samo jakieś ściemniacze, do oświetlenia głównego. Ciekawym bajerem było by, gdybym mógł zmieniać to z poziomu komputera ;)

Kolejnym ważnym elementem będą nowe meble. Aktualnie mam mebelki z Black&Red&White więc każdy zapewne wie jak mnie więcej one wyglądają :roll: Meble nowoczesne ale spokojne ;)


Tak jak mówiłem na podłogę chcę rzucić coś fajnego ;) Mądrym wyjściem była by zmiana podłogi, ale z tym wiążą się koszty, dla tego chciałbym położyć na podłodze ciekawy dywan, który zakrywał by większość podłogi.

Co do sufitu to nie wiem :P


Dziękuję wszystkim, którzy zdołali dotrzeć aż tu i proszę o komentarz ;)

Pozdrawiam
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

KReowanie pokoju :)

Postprzez Pani Kontekstowa » 19 gru 2009, o 22:19

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Błażej » 19 gru 2009, o 22:32

Malowanie natryskowe
kolor jaki chcesz naprawde to malowanie jest po to aby nie bylo widac nierownosci scian

na podłoge jak chcesz tanio to panele ale ja polecam debowe deski lakierowane albo satynowane
Avatar użytkownika
Błażej
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2734
Dołączył(a): 29 gru 2008, o 08:50
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez Szatek » 19 gru 2009, o 22:37

Blazej188 zgadzam się z Tobą. A co do koloru to może jasna zieleń? Mam w pokoju i fajnie wygląda ;)
Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Szatek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1203
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 20:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Postprzez Marek » 19 gru 2009, o 22:38

Barwy Inter-Cars ;) Ciemny szary i czerwień ;)
Zdravim =MRS=
Pro-Mastah Weteran
Elektronika, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marek
*supporting
*supporting
 
Posty: 2179
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 00:32
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Pojazdy: In Comming >> MT SM XX

Postprzez Romecik2t » 19 gru 2009, o 22:40

A co do:
Komar Rider napisał(a):Dodatkowo zależy mi na kilku kolorowych akcentach... Diody? :>

http://allegro.pl/item854558758_modul_d ... tanio.html

Takie moduły led są dobre bo "oświetlają" np ścianę, a neon tylko świeci a słabo oświetla.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Postprzez Tomciosz » 19 gru 2009, o 22:40

Ja mam winogronowe ściany, przyzwoicie wygląda, tak przytulnie. Kolor sufitu biały(zaczyna się ok 7-10 cm na ścianie od góry), oraz panele sosnowe.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Postprzez Michaus » 19 gru 2009, o 22:41

Jeśli chodzi o ściany to ją mam pomalowane na 2 kolory zielony taki nie ciemny i nie za jaskrawy i błękitny nawet to do siebie pasuje co do podłogi no to panele co do firanek to niestety bez komentarza bo z tym u mnie słabo a z tym żeby się same rozsówały to dość ciekawy pomysł a z oświetleniem to tak ją mam 2 mniejsze lampki pod sufitem ale mało co ich używam na wszystkich ścianach mam takie jakby listwy w każdym razie wyglądają jak grube deski ale wykonane są z jakiejś pianki tak że 2 metrową deskę można spokojnie na 2 palcach nosić i nad nimi takie neony ale tak umieszczone że ich nie widać w kilku kolorach też z możliwością regułacji jasności światło jest rozproszone po całym pokoju i nawet fajnie to wygląda
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Szatek » 19 gru 2009, o 22:46

Ja mam winogronowe ściany, przyzwoicie wygląda, tak przytulnie. Kolor sufitu biały(zaczyna się ok 7-10 cm na ścianie od góry), oraz panele sosnowe.


Dokładnie tak samo mam w innym pokoju :D
Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Szatek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1203
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 20:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Postprzez Błażej » 19 gru 2009, o 22:48

Szatek Tomciosz tez mam taki kolor z natryskiem super
Avatar użytkownika
Błażej
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2734
Dołączył(a): 29 gru 2008, o 08:50
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez Komar Rider » 19 gru 2009, o 22:51

Blazej188 napisał(a):Malowanie natryskowe


Ale malowanie bardzo mnie ogranicza, bo mam wtedy tylko jeden kolor ;)

na podłoge jak chcesz tanio to panele ale ja polecam debowe deski lakierowane albo satynowane


Aktualnie mam na podłodze panele, tylko za bardzo mi się nie podobają i dla tego machnąłbym na podłogę fajny, miękki dywan ;)

Szatek napisał(a):A co do koloru to może jasna zieleń?


Pastelowa zieleń i drewno? Mrrr... Super :] Ale zbyt klasycznie ;)
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Łukasz. » 19 gru 2009, o 22:52

Marek napisał(a):Barwy Inter-Cars

Kurde, masz foty jak to wygląda w praktyce? Bo sam chcę odmalować moje ściany :yes:


Komar Rider napisał(a):dla tego chciałbym położyć na podłodze ciekawy dywan,

Jest taki fajny, drogi są namalowane i domy, zupełnie jak w mieście :D nawet komarem mógłbyś po tym jeździć :]
Wybacz, ale no nie mogłem się powstrzymać :]
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Marek » 19 gru 2009, o 23:00

Łukasz R. napisał(a):Kurde, masz foty jak to wygląda w praktyce? Bo sam chcę odmalować moje ściany :yes:


Nie mam ale sąsiad tak pokój maluje ;)
Zdravim =MRS=
Pro-Mastah Weteran
Elektronika, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marek
*supporting
*supporting
 
Posty: 2179
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 00:32
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Pojazdy: In Comming >> MT SM XX

Postprzez Komar Rider » 19 gru 2009, o 23:00

Marek napisał(a):Ciemny szary i czerwień ;)


Wymieszać w ten sposób tapetę i farbę :> Mrauuu... :>

Dzieki Romecik2t ;) To na pewno będzie lepsze niż pojedyncze diody ;)

Michaus napisał(a):2 kolory zielony taki nie ciemny i nie za jaskrawy i błękitny


Zbyt proste ;)

z możliwością regułacji jasności światło jest rozproszone po całym pokoju i nawet fajnie to wygląda


O to mi chodzi ;)
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Romecik2t » 19 gru 2009, o 23:17

Co do nagłośnienia to może takie kolumienki ale potrzebował byś lepszy wzmakol :? http://allegro.pl/item848065199_promocj ... w_24h.html

[ Dodano: 19 Gru 2009, 23:13 ]

I może taki zegarek?zawsze to ładniej wygląda pokój http://allegro.pl/item845295823_zegar_s ... olory.html albo ten http://allegro.pl/item844519528_zegar_b ... cyfry.html
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Postprzez Komar Rider » 20 gru 2009, o 00:18

Panowie, elo moto zarzucił mnie stertą pomysłów na gg. Najciekawszy z nich prezentuję.

Pewnie wielu z Was wie, że gram na organach (link poniżej :D). elo moto wpadł na pomysł aby do ściany podoczepiań rury, o różnej długości i średnicy, które będą imitować piszczałki :) Ja wpadłem na pomysł aby w kontuar wkomponować biurko :) Będzie to wyglądać na prawdę imponująco :)

Pozwólcie, że pominę jego pomysły dotyczące światłowodów na suficie itd. :D

Romecik2t

Chodzi mi o lekkie małe głośniki, ale tak aby były słyszalne ;) Ale tym zajmę się na końcu ;)
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości