BenQ-Siemens C81 opinie

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Czy kupiłbyś go w mixie 25zł przez 24miesiące za 99zł

Tak
5
56%
Nie
4
44%
 
Liczba głosów : 9

BenQ-Siemens C81 opinie

Postprzez Hiheek » 5 lip 2007, o 20:58

Elo od nowa podpisuje umowe w orange i z listy telefonów wydaje mi sie że jest najlepszy w swojej cenie tu jest opis http://www.mgsm.pl/katalog/benqsiemens/c81/ tylko martwie sie o baterie bo mój cx65 też pisało max czas czuwania 500h a w rzeczywistości to trzymał góra 3 dni. Wyróżnia się tym że ma funkcje telefonu za np. 4 stówy. Więc jak ktoś miał styczność z tym telefonem to niech wyrazi swoją opinie.
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.

BenQ-Siemens C81 opinie

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 lip 2007, o 20:58

Pani Kontekstowa
 

Postprzez ronio » 5 lip 2007, o 21:19

Wg mnei najlepsze są SE np k750i bardzo dobry i tez za zeta
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez Piotrek » 5 lip 2007, o 22:17

Powiem tak:

Pod kątem taryfy opłaca się jak nic innego. 25zł/miecha i co więcej przegadujesz tą kwotę oraz za nie duże pieniądze możesz mieć wypas fonik. Co więcej jak któregoś miesiąca kupisz np. kartę 50zł to już jesteś 3 miechy do przodu i okres 24 miesięcy ładnie się skraca (bo w mix'ie chodzi o to aby od dnia zakupu przez (w Twoim przypadku) 24 miesiące musisz utrzymać połączenia wychodzące. Jako, że moc doładowawcza kart wraz z ich okresem przedłużającym aktywność konta się sumuje to już nawet w ciągu jednego dnia możesz spłacić całe te 24 mieszki - wystarczy, że kupisz 24 karty za 25 zł lub 8 (!!!) kart za 50 zł. Zresztą sam okres 24 miesięcy w kwestii abonamentu za telefon to nie jest nic długiego.

Patrząc pod kątem telefonu który chcesz wybrać to się nie opłaca.. Aktualnie żaden zbenkowacony siemens nie jest wart uwagi - to już nie jest ten sam dobry siemens który był przed sprzedażą BenQ'owi. Ostatnio nawet słyszałem, że ta ich marka BenQ-Siemens jest w stanie upadłości.

Tak jak ronio polecam Ci jakiegoś Sony Ericssona i model K750i to jest absolutne minimum jakim na te czasy można się zainteresować. Jeśli nie widzi Ci się SE to szukaj innych fonów ale aby miał minimalnie takie parametry jak K750i
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Mariusz » 7 lip 2007, o 01:12

mix mixowi nierówny, i ten pomarańczowy wygląda trochę inaczej od tego na plusie :P tu się nie kupuje kart, tylko opłaca miesięczny abonament, z czega ma się 25zł z limitem, i rozlicza z tego jak na kartę (czyli nie darmowe minuty a 25 na przegadanie). jak się skończy 25 zolek to się kupuje kartę. może i jest gdzieś funkcja że umowa się skraca po kupieniu karty 50tki, ale ja kupowałem max karty 5zł, więc nie zaznałem żadnego skrótu :P

co do minimum jako k750-no nie wiem. jest też klasa telefonów budżetowych, do których k750 zdecydowanie nie należy, i one nawet obecnie nie mają takich funkcji jak w/w telefon. poza tym wymienianie jako minimum telefony który jeszcze niedawno kosztował tysiaka na allegro, wydaje mi się troszkę niedorzeczne :) miło by było taki tel mieć, ale za 25 miesięcznie nie spodziewajmy się zbyt wiele. poza tym pisanie że simensy przed fuzją z benq prezentowały jakiś poziom, też nie wydaje mi się zbytnio sensowne. pamiętacie C65? telefon może i twardy (przy upadku na beton rozlatywał się na wszystkie możliwe części, co pochłaniało energię uderzenia-sprawdzone) ale raczej niskiej jakości i szybkości. C75? niby nowszy, niby spory ekran, ale już wolę swoją k300setkę. cx65? niby w swoim czasie o niesamowitych funkcjach, ale już po roku czy dwóch SEk300i miał lepsze funkcje, mimo że był o półkę czy dwie niżej. co kto lubi, ale wydaje mi się że skoro te benQ mają chociaż kartę pamięci to już nei jest tak źle. nie mogę wiele o tej marce powiedzieć, bo nigdy takiego tela w ręce nie trzymałem, ale z daleka ładnie wyglądał :)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 7 lip 2007, o 10:30

marycha_zielarz napisał(a):poza tym wymienianie jako minimum telefony który jeszcze niedawno kosztował tysiaka na allegro, wydaje mi się troszkę niedorzeczne :)


Zgadzam się...
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez marcing17 » 7 lip 2007, o 11:07

polecam SE k750i 8) :wink: sam takiego mam i jestem zadowolony. Może nie kazdemu sie SE podoba ale jak dla mnie jest git. Ma troche wiecej pierdół jakch nie ma Benq-Siemens np. radio,aparat 2.0Mpx oczywiscie filmy tez sa, lampe błyskową jesli mozna to tak nazwac bo sa to dwie białe diody i ostro dają po oczach a wczasie robienia zdjecia daja jeszcze mocniej 8) przydatne jako latarka, kary pamieci do 2gb, wiekszy wyswietlacz i takie tam małe pierdółki......... :wink:
///M42B18 136KM
Avatar użytkownika
marcing17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3722
Dołączył(a): 19 kwi 2007, o 20:31
Pochwały: 1
Pojazdy: Romet Pony 50M-2, Komar 2350, BMW E30 316i Coupe

Postprzez Mariusz » 7 lip 2007, o 12:14

no tak, k750i to na prawdę niezły telefonik, przecież jeszcze niedawno był bezkonkurencyjny! (konkurował z N90, ale każdy według swojego uznania decydował który lepszy :P więc dla wielu fanów SE był bezkonkurencyjny ;) )
i wogóle dla mnie porównywać go z takim ekonomikiem jak BenQ C81 czy ileśtam też trochę nie za bardzo wygląda. trzeba jeszcze dodać że w pomarańczowym mixie nie kupi się k750i, a już na pewno nie za śmieszne 25zł. w tym mixie mają fajne telefony, ale dopiero od wyższych kwot. jak kupowałem tam komórkę (a raczej mama, czego nie ukrywam :P w końcu nie mam dochodów ani nawet dowodu) do za 25zł był... SE T290! k300setka była dopiero za 5 dych!. zawaliła mama bo kupowała w listopadzie, a w grudniu już była promocja że w mixie za 5 dych był k700i :/

więc nie opieraj się za bardzo na mojej opinii przy wyborze tela, bo benQ nie trzymałem nawet w ręce, ale wydaje mi się że jeśli są nawet takie awaryjne, a mieszkasz w mieście i nie masz np. tak jak ja 30 km. do najbliższego salonu czy serwisu, to kupno tela z kartą pamięci i MP3 w tak taniej ofercie nawet się opłaca.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Hiheek » 8 lip 2007, o 12:28

Elo no skoro tak polecacie te SE to ostatecznie zastanawiam sie albo nad tym Benq albo SE W200i tyle że on jest za 349 ale jeszcze może być bo szkoda mi dawać więcej kasy na tela bo musi mi jeszcze kasy styknąć na uruchomienie jawki i jak dobrze pójdzie malowanie simka. K750 w tym mixie jest za 529 czyli troche dużo (chociarz jak kupowałem swojego cx65 to dałem za niego 550 ale to było z 3 lata temu). A co do W200i to ma troche słaby aparat ale ogólnie mógłby być.
poza tym pisanie że simensy przed fuzją z benq prezentowały jakiś poziom, też nie wydaje mi się zbytnio sensowne

I tu bym sie kłucił bo też słyszałem różne opinie o siemensach że sie same wyłączają, zawieszają itp. itd. A moj cx65 od nowości zawiesił mi sie może 3 razy, zdażało sie też że miał twarde lądowanie na podłosze ale zawsze działał bez zarzutu. Tylko ta bateria po naładowaniu do pełna można ją rozładować w 20 min. A o SE też chodzą różne opinie głównie że sypią sie pady co sam moge potwierdzić bo kolega ma k300i i albo mu sie zacina albo reaguje tylko na dół. A co do bateri to nie wiem ale żeby wytrzymywał te 4 dni to bedzie git.
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.

Postprzez Mariusz » 8 lip 2007, o 12:56

A o SE też chodzą różne opinie głównie że sypią sie pady

to nie tylko puste opinie a szczera prawda :/

poza tym jeśli masz jeszcze dołożyć 350 za W200i to sobie daruj :P jeśli by ci się wydawał lepszy od BenQ, a miałbyś czas, to mógłbyś jeszcze poczekać az minie troche czasu, a na pewno stanieje, ale jeśli nie uważasz W200i za jakiś super wyczesany tel. (no w końcu za dużo funkcji to on nie ma :P) a nie boisz się Siemensiaków czy benków to wydaje się totalnym bezsensem dokładanie do soniaka. znając życie to za kilka miechów będzie za tyle na allegro, a nie w abonamencie :P (bo jak nazywać mixa? dla mnie najtrafniej abonament z limitem, i nieszczegółowym rachunkiem :D:D:D (ważne!))

jeszcze o siemensach:
mój k300i zawiesił mi się tylko raz, ale to była tylko i wyłącznie moja wina. bawiłem się w trick pokazujący ogromne liczby jako pamięć zajmowana przez foty, co przez producenta pewnie nie było przewidziane. pewnego razu poprostu zrobiłem status pamięci, po czym wyłączyłem fona, i skończyło się totalnym resetem (razem z kodem telefonu!) jakiego nie sposób zrobić z menu :P a siemens? kolega dał mi się pobawić C65, i w ciągu 5 minut miał chyba ze 3 zawiechy :P są telefony bardziej dopracowane, i mniej dopracowanych, i o ile CX65 należy pewne do tych bardziej (kuzyn ma takiego i nie narzeka, na mnie też robi dobre wrażenie i działa całkiem szybko), o tyle seria C od 60 cyferkami w górę, jest mniej dopracowana :/ . ten soft je bardzo przymula i tyle.
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości