Kto wymyślił?

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Kto wymyślił?

Postprzez Phantom » 13 lip 2007, o 15:38

Czy ktoś z Was,Szanowni Forumowicze,orientuje się może-ale tak konkretnie-kto wynalazł silnik dwusuwowy?Prosty w działaniu,nieskomplikowany w budowie-ale wpaść na taki pomysł na pewno nie było łatwo.Trzeba było specyficznego sposobu myślenia,żeby cos takiego skonstruować.
Mogę sobie wyobrazić,że wymyślam czterosuw.Ale dwusuw?Tak zakrecic tą mieszanką w skrzyni korbowej,kąty ssania i wydechu policzyć,okna umiejscowić?
No więc kto to był?
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Kto wymyślił?

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 lip 2007, o 15:38

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Piotrek » 13 lip 2007, o 16:06

silnik dwusuwowy to pierwszy silnik spalinowy ale nie tłokowy. Pierwszy tłokowy silnik to silnik.. parowy. Wynaleziony już w 140 r. p. n e. Ale jako silnik do napędu jakiegoś pojazdu został wykorzystany dopiero około 1760 roku.. przez Jamesa Watta (anglik) w maszynie parowej. Jak wiadomo taki silnik był dość duży bo był "uwiązany" z kotłem wytwarzającym parę i z tego powodu zastosowanie go w pojazdach dziennego użytku było nie mozliwe. To też Francuz Etienne Lenoir w 1859 roku zastanowił się nad zastąpieniem źródła zasilania tego silnika, był to niemal, że identyczny silnik jak parowy. Posiadał zawory ssąsy i wydechowy (silnik dwusuwowy nie koniecznie musi być z przepłukanem zwrotnym i bez zaworów!! - aby tak nazwać silnik wystarczy tylko to aby praca silinka występowało co drugi obrót wału/suw)

Praktycznie rzecz ujmująć jest spór czy oby na pewno to Lenior wynalazł silnik 2T bowiem przecież on zmodyfikował (zastąpił zasilanie) silnik parowy.

Dwusuwa z przepłukaniem zwrotnym zaprojektował: Heinrich Sohnelein
Ostatnio edytowano 13 lip 2007, o 16:18 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing


Postprzez Phantom » 14 lip 2007, o 07:31

Dzieki za wyjasnienia!Skoro trop zostal mi podany,to teraz juz podaze samodzielnie.Jezeli odkryje cos,o czym nikt jeszcze nie wie-na pewno dam znac! :)
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 184 gości