notatnik na ekranie

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

notatnik na ekranie

Postprzez zbychopata » 4 kwi 2007, o 16:06

Mam pytanko czy jest jakis programik co umozliwia pisanie na pulpicie. Tz
klikam sobie na wolne miejsce na pulpicie i zaczynam pisac i to co napisze jes zapisywane i przy nastepnym uruchomieniu kompa bedzie widoczne dalej to co napisalem?????? :D: D:D :D :D :D
Avatar użytkownika
zbychopata
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 16:02
Lokalizacja: Wojkowice

notatnik na ekranie

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 kwi 2007, o 16:06

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mariusz » 4 kwi 2007, o 18:22

hmmm. za jednym kliknięciem może nie, ale za dwoma już tak.
wystarczy kliknąć na pulpicie prawym guzikiem myszy (lub na klawiaturze takim z menu kontekstowym na obrazku znajdującym się między ctrl a tym z obrazkiem łinszita), potem jedziemy w dół menu kontekstowego które się właśnie rozwinęło (obojętne czy myszką czy poprzez strzałki na klawiaturze). jedziemy tak w dół, aż najedziemy na kategorię "nowy". gdy na niej przytrzymamy myszkę, lub poruszymy się w bok odpowiednią strzałką na klawiaturze, wtedy rozwinie nam się podmenu. w owym podmenu po zjechaniu na dół nasze oczęta dojrzą opcję "dokument tekstowy" na który oczywiście klikamy czy to lewym, prawym przyciskiem myszy, czy nawet enterem. jeśli myślisz że twoje zmagania już się skończyły, to informuję że nie. musisz jeszcze nadać nazwę swojemu dokumentowi, możesz nawet w nazwie zawrzeć krótką notatkę, a po wklikaniu nazwy kliknąć enter. teraz właśnie utworzyłeś dokument tekstowy bez zawartości. aby go otworzyć klikasz na niego dwa razy myszą. możesz coś w nim napisać, a żeby zapisać zmiany wbijasz combosa "CTRL+S". i już :) masz notatkę na swoim pulpicie ;)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 4 kwi 2007, o 18:27

Chciało ci się to pisać...?
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Alonzo » 4 kwi 2007, o 18:29

chyba nie o to mu chodzilo :P nie o notatke w dokumencie tylko zeby tekst byl widoczny na pulpicie, zeby pulpit byl takim dokumentem, nie wiem czy tak sie da ale dla mnie to jest bez sensu :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Piotrek » 4 kwi 2007, o 22:19

Któryś z programów na pewno Ci spasi:

http://www.instalki.pl/programy/downloa ... ckNote.php

http://www.pcworld.pl/artykuly/29077.html

http://pobieralnia.pl/plik-799-noteit.html


P.S.

Lizard napisał(a):Chciało ci się to pisać...?


Widzocznie chciało :-) A mało komu by się chciało i dlatego takie poświęcenie jaknajbardziej doceniamy :-)
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Mariusz » 5 kwi 2007, o 15:04

o lol...
nie wiem czemu ta pochwała, bo post miał wyraźne zabarwienie ironiczne, wręcz myślałem że dostanę ochrzan za to że nabijam się ze Zbychopaty :P
a pisać lubię, i ćwiczę ostro. za pochwałę-dziękuję.
co do notatek, może nie na pulpicie, polecam zrobić sobie na komputerze prostą stronę HTML, i ustawić ją na domową. takiej strony nawet nie trzeba wrzucać na serwer, a najpotrzebniejsze notatki i linki możemy mieć zawsze pod ręką po kliknięciu w przeglądarce symbolu z domkiem :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 5 kwi 2007, o 17:16

marycha_zielarz napisał(a):bo post miał wyraźne zabarwienie ironiczne


No właśnie też mi się tak wydawało, dlatego zapytałem czy chciało ci się pisać ironiczny post tej długości. :P
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Alonzo » 5 kwi 2007, o 17:29

z tej ironi wyszedl idealnie opisany poradnik ,,krok po kroku jak stworzyc notatke na pulpicie dla kompletnie poczatkujacych" :D:P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Piotrek » 6 kwi 2007, o 01:10

Alonzo napisał(a):z tej ironi wyszedl idealnie opisany poradnik ,,krok po kroku jak stworzyc notatke na pulpicie dla kompletnie poczatkujacych" :D:P


Dlatego właśnie padła pochwała :)
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 149 gości