Wyjazd z kraju

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Wyjazd z kraju

Postprzez Artur » 5 gru 2011, o 20:11

Za granicę tak, ale nie tzw randka w ciemno, jak masz dobry kontakt to możesz skorzystać, nawet do każdej pracy, ale musisz się najpierw popytać, co za firma, i co będziesz robił, jak z zakwaterowaniem, czy będziesz miał tzw socjal, głównie chodzi o opiekę medyczną, nie napalaj się na kasę, bo kasa to nie wszystko jakbyś miał zdrowie stracić. Pamiętaj zdrowie i rodzina są najważniejsze, a pracę zawsze można zmienić.
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Wyjazd z kraju

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 gru 2011, o 20:11

Pani Kontekstowa
 

Wyjazd z kraju

Postprzez Łukasz. » 5 gru 2011, o 20:31

sssTOMEKsss napisał(a):liczy się godne życie, a co może je zagwarantować? ... no właśnie

"Godne życie" to pojęcie względne.
sssTOMEKsss napisał(a):taa nie jeden uczony po studiach roboty znaleźć nie może i zwiewa z Polski bo by musiał tu na polu robić...

Po Akademii Rolniczej, to też w pole nie mają iść? :D
A wiesz co jest najlepsze? Gościa po wcześniej wspomnianej medycynie przyjmą z pocałowaniem ręki, w większości innych przypadków też tak jest, ale skoro większość chce studiować byle co, byle łatwo, byle szybko i byle nazywało się to studiami, no to później jest jak jest. Na cholerę w Polsce tylu pedagogów? Jakieś wymyślne kierunki, po których praktycznie pracy nie ma? Studia należy dobrać z głową, a nie, że ukończyłeś coś, o czym wielu ludzi bladego pojęcia nie ma, co się po tym robi.
sssTOMEKsss napisał(a):w ciemno to chyba nikt za granicę nie jeździ ;]

Skoro autor pyta, do jakiego kraju jechać, to sądze, ze jednak chce to w ciemno zrobić :]
sssTOMEKsss napisał(a):a nie którzy po szkole zawodowej zarabiają w ch... więcej niż taki studencik

Dobrego pracownika, który wie co robi i jak robi, zawsze przyjmą.
igrek97 napisał(a):Bodajże 3 lata temu, pracował tylko tata, zarabiał tyle, i z tego było płacenie podatków, prąd, woda, itd. plus trójka dzieci na utrzymaniu. Więc nie mów że da się bez wyjazdu za granicę obyć ;)

Przykład u mnie: pracuje jedna osoba. Zarobki na poziomie 2,5 tys. I z tego mamy żywnośc, utrzymanie domu, samochodów, innych ustrojstw, do tego siostra studiuje zaocznie, więc i na to pieniądze się znajdą. Do tego dochodzi jeszcze budowa domu. I najlepsze, jeszcze nam zostaje ;)

Ale, jak to Marcek napisał, każdy ma swoje patrzenie na świat ;) Mnie nic do tego, czy zostaniesz, czy wyjedziesz, czy zasiedlisz Marsa. Żyj jak chcesz ;)
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Wyjazd z kraju

Postprzez Frugo919 » 6 gru 2011, o 00:56

"cudze chwalicie swego nie znacie"


Nie znas zmnie więc nie zakładaj tego bo w polscie zwiedziłem już sporo. ;)

Przykład u mnie: pracuje jedna osoba. Zarobki na poziomie 2,5 tys. I z tego mamy żywnośc, utrzymanie domu, samochodów, innych ustrojstw, do tego siostra studiuje zaocznie, więc i na to pieniądze się znajdą. Do tego dochodzi jeszcze budowa domu. I najlepsze, jeszcze nam zostaje


Na pewno? Przecież jak to policzyłem to wychodzi na kredyt lekko :D No nie wiem jak tam żyjecie ale coś chyba zaniżyłeś ;P (?)
Frugo919
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 21:08
Pojazdy: Romety

Wyjazd z kraju

Postprzez igrek97 » 6 gru 2011, o 16:10

Łukasz. napisał(a):Zarobki na poziomie 2,5 tys.

Mówiłem o wypowiedzi Marcka, w której wspominał o 1200-1300 zł

Artur napisał(a): ale musisz się najpierw popytać, co za firma, i co będziesz robił, jak z zakwaterowaniem, czy będziesz miał tzw socjal, głównie chodzi o opiekę medyczną, nie napalaj się na kasę,

Cóż czasem jedzie jedna osoba w ciemno, i ogarnia jak jest w nowym miejscu pracy, jak jest w miarę ok, to ściąga całą wieś, jak niestety trafi się obóz koncentracyjny a nie miejsce pracy, to cierpi tylko jedna osoba.
Moja ciotka kilka lat jeździła do Wiednia, pilnowała starych babek, trafiła na taką która do policjantów krzyczała " hi hitla !", pluła jej w twarz i rzucała obelgami w jej stronę, ale za to miała kasę, powiedziała że jak dostawała na koniec miesiąca ileś tam euro, to tak podnosiło ją to na duchu, że z powrotem wracała do różnych babek. Ale po tych kilku latach tak jej siadła psycha że już więcej nie jeździ
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Wyjazd z kraju

Postprzez dieludolfs » 6 gru 2011, o 16:34

Pieniądze to nie wszystko...
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Wyjazd z kraju

Postprzez Sylwek » 6 gru 2011, o 16:46

Ile masz lat? jakieś studia skończyłeś czy jeszcze nie? Znasz dobrze język?

Sam byłem w ostatnie wakacje w Niemczech w pracy. Rzeczywistość jest inna, to nie tak że na zachodzie lepiej i koniec. Jeżeli wyjeżdżasz z myślą o "godnym życiu" za granicą, to musisz mieć taką prace która będzie sprawiać Ci przyjemność, znajomych, rodzinę z która będziesz spędzał wolny czas, żeby mieć po prostu z kim porozmawiać. Na pewno jak wyjedziesz sam, znajdziesz już tam jako taka pracę, a będziesz miał problem z normalnym funkcjonnwaniem i porozumiewaniem się ze znajomi-obcokrajowcami to ześwirujesz tam. Posłuchaj to co napisali chłopaki wcześniej. To nie takie chop siup wyjechać na zachód.
Wiadomo, zarobki dużo większe, ale pieniądze to nie wszystko, a ja widzę, że Ty tylko w tym widzisz swój cel, a gdzie reszta? Osobiście wolałbym mieszkać w Polsce i zarabiać 2.5-3tys i cieszyć się życiem niż mieć 8-10tys i mieszkać samemu w Niemczech z dala od domu.
Sylwek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 21:03
Lokalizacja: ELC

Wyjazd z kraju

Postprzez igrek97 » 6 gru 2011, o 16:50

Sylwek, cóż, rok od razu nie musisz siedzieć. zarobisz tam kilka tysięcy, przyjeżdżasz do Polski, balujesz, i jedziesz z powrotem na zarobek ;] a i z czasem i znajomych będziesz miał tam, bo tam polaków nie brakuje ;]
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Wyjazd z kraju

Postprzez Marcek » 6 gru 2011, o 17:45

igrek97 napisał(a):Mówiłem o wypowiedzi Marcka, w której wspominał o 1200-1300 zł

Przy samotnym życiu, czyli pewne wydatki nie rozkładają się na kilka osób. Nawet mogę podać Ci wyliczenie:
- rachunki (prąd, gaz, woda i ścieki, telefon, internet) - 350 zł
- utrzymanie samochodu (paliwo, opłaty, naprawy, oczywiście średnio, bez przygód typu stłuczka itp.) - 200 zł
- zakupy (jedzenie, chemia, jakieś drobnostki) - 400 zł
- podatek i ubezpieczenie budynków, OC rolników - 50 zł (tutaj jest przewaga małego gospodarstwa - stawki są w miarę niskie).
W sumie wychodzi 1000 zł. Resztę odkładasz na jakieś nieprzewidziane sytuacje.
To jest życie bez większych wyrzeczeń, oczywiście są rodziny, których dochód w sumie to kilkaset złotych i też żyją.
Gdybym się mocno ścieśnił, to mógłbym okroić swoją listę przez pół.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Wyjazd z kraju

Postprzez Marek.K. » 6 gru 2011, o 18:25

Frugo919 napisał(a): "cudze chwalicie swego nie znacie"



Nie znas zmnie więc nie zakładaj tego bo w polscie zwiedziłem już sporo. ;)

niby tak, ale ja o swojej nawet najbliższej okolicy czegoś nowego się dowiaduję, choć historię wsi nieźle znam.
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Wyjazd z kraju

Postprzez Artur » 6 gru 2011, o 19:19

Nie chcę wyjść na jakiegoś propagandystę, ale Polska też coraz lepiej sobie radzi, ale to tylko dzięki pracy, polaków, którzy są sumienni i pracowici. Szkoda to na zachód sprzedawać.
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Wyjazd z kraju

Postprzez Angler » 6 gru 2011, o 19:53

Artur napisał(a):Szkoda to na zachód sprzedawać.

Szkoda robić na szwaba, który się cieszy, że tania siła robocza do niego przyjechała i robi za połwę, z tego co chciał by niemiec.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Wyjazd z kraju

Postprzez Marek.K. » 6 gru 2011, o 20:26

Angler napisał(a):Szkoda robić na szwaba, który się cieszy, że tania siła robocza do niego przyjechała i robi za połwę, z tego co chciał by niemiec.



a do Polski przyjeżdżają cudzoziemcy robić to czego polacy nie tkną :F
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Wyjazd z kraju

Postprzez Łukasz. » 6 gru 2011, o 20:29

Frugo919 napisał(a):Przecież jak to policzyłem to wychodzi na kredyt lekko :D

Podaj swoje obliczenia ;) Wiadomo, czasem wyjdzie więcej, czasem mniej, ale na koncie zawsze coś zostanie, debetu nigdy nie było.
igrek97 napisał(a): zarobisz tam kilka tysięcy, przyjeżdżasz do Polski, balujesz, i jedziesz z powrotem na zarobek

To jeszcze w miarę rozumiem. Wyjedziesz, zarobisz, wrócisz i tyle. 2 miesiące moim zdaniem to max. Trzeci miesiąc już mi tak leciał jakby chciał a nie mógł...
Sylwek napisał(a): Osobiście wolałbym mieszkać w Polsce i zarabiać 2.5-3tys i cieszyć się życiem niż mieć 8-10tys i mieszkać samemu w Niemczech z dala od domu.

Podpisuję się pod tym ;)
Artur napisał(a):ale Polska też coraz lepiej sobie radzi,

Jeszcze nie jest to, co być powinno. Ale komuna ostro dała się nam we znaki i dlatego jest jak jest. Choćby patrząc na dawne RFN i NRD - różnicę widać gołym okiem, ale to już zboczenie od tematu.
Angler napisał(a):Szkoda robić na szwaba, który się cieszy, że tania siła robocza do niego przyjechała i robi za połwę, z tego co chciał by niemiec.

To tak samo jak przyjezdni Ukraińcy do Polski, dostaną połowę, a się cieszą jak mało który Polak za pełną stawkę.

Pieniędzy nigdy nie będzie za wiele. Zarobisz 2 tysiące, to tyle wydasz, zarobisz 8 tys, to również tyle wydasz, i tak dalej. I najczęściej jest tak, że to ci "bogatsi" mają większe problemy finansowe :]
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Wyjazd z kraju

Postprzez Tomek » 9 gru 2011, o 20:28

Mieszkając w wynajętym mieszkaniu można zejść do ok 600zł miesięcznie, a kolejne 600 zostaje na moto i inne fanaberie :D
Praca może i jest, ale trzeba by było trafić na odpowiednią. Np ja planuje politechnikę samochodową (nawet w Polsce jest sporo takich fabryk, gdzie potrzeba inżynierów.), więc nie wiem po co marudzić. Akurat to mały problem. :)

Ja bym się zastanawiał bardziej nad ogólnym prawem i warunkami. Choćby te kombinacje z prawem jazdy, czy ze sprowadzaniem i rejestracją zabytków... Pod tym względem inne kraje mają lepiej.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wyjazd z kraju

Postprzez norbert44 » 26 paź 2017, o 11:53

Polecam nauke jezyka obcego :P
norbert44
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 mar 2017, o 09:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 174 gości