Wyjazd z kraju

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Wyjazd z kraju

Postprzez Tomek » 3 gru 2011, o 23:36

igrek97 napisał(a):tak pisze przeciętny Polski 14 latek.

tak pisze co 2 nastolatek... i nikt nic z tym nie robi.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wyjazd z kraju

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 gru 2011, o 23:36

Pani Kontekstowa
 

Wyjazd z kraju

Postprzez Marcek » 4 gru 2011, o 11:17

Narzeczony kuzynki mieszka i pracuje w USA, nie pamiętam w tej chwili miasta, bo z kuzynką widzę się raz na rok, albo i rzadziej.
W porównaniu z Polską (nawet z Warszawą gdzie kuzynka pracuje) warunki życia są jak niebo i ziemia. Problem w tym, że Amerykanie żyli na kredyt i w końcu się przejechali. Tak więc kto miał kredyt i go nie spłacił, to ma problem. Pozostali żyją jak przysłowiowe pączki w maśle.
EDIT:
Czy w Polsce jest aż tak źle z pracą? Miesiąc po studiach miałem "zaklepaną" pracę, kolejny miesiąc czekałem, aż zwolni się miejsce (poprzednik przeszedł na emeryturę). Nie miałem znajomości, wujka prezesa, itd. Owszem, trzeba się sporo napracować, ale wypłata zawsze na czas, może nie są to kokosy, ale od czegoś trzeba zacząć.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Wyjazd z kraju

Postprzez sssTOMEKsss » 4 gru 2011, o 11:31

Marcek, to teraz sobie pomyśl że za granicą po studiach zarabiasz o wiele wiele więcej i nawet sprawia Ci to przyjemność
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Wyjazd z kraju

Postprzez Marcek » 4 gru 2011, o 12:10

Na kasie mi nie zależy, wystarczy tyle, żeby się jakoś utrzymać. Wyjazdu sobie nie wyobrażam, chociażby dlatego, że nie zamierzam zostawiać ziemi która w rodzinie jest od kilku pokoleń. Tu się urodziłem, tu chcę żyć i umrzeć. Nie oszukujmy się - jak ktoś wyjedzie, spodoba mu się, to będzie wracał do kraju coraz rzadziej, aż w końcu zapomni. Nie tylko o pieniądze w życiu chodzi :) Poza tym może i u nas kiedyś będzie lepiej ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Wyjazd z kraju

Postprzez igrek97 » 4 gru 2011, o 12:15

Marcek napisał(a):Nie oszukujmy się - jak ktoś wyjedzie, spodoba mu się, to będzie wracał do kraju coraz rzadziej, aż w końcu zapomni.

Mój wujek jest już 10 lat w Wiedniu, od tamtej pory ani razu nie był w Polsce, i jak niedawno u niego byłem to powiedział mi że "ciałem jest mu tam dobrze, ale duszą tęskni za Polską". I nie oszukujmy się, polskich korzeni się nie pozbędzie, i będzie go ciągnęło do kraju
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Wyjazd z kraju

Postprzez Frugo919 » 4 gru 2011, o 12:17

Na kasie mi nie zależy, wystarczy tyle, żeby się jakoś utrzymać. Wyjazdu sobie nie wyobrażam, chociażby dlatego, że nie zamierzam zostawiać ziemi która w rodzinie jest od kilku pokoleń. Tu się urodziłem, tu chcę żyć i umrzeć. Nie oszukujmy się - jak ktoś wyjedzie, spodoba mu się, to będzie wracał do kraju coraz rzadziej, aż w końcu zapomni. Nie tylko o pieniądze w życiu chodzi :) Poza tym może i u nas kiedyś będzie lepiej ;)


Mi by takie życie nie pasowało. Żyć byle żyć i umrzeć. Chcę coś w życiu osiągnąć, zobaczyć, wykorzystać, a nie tylko mieć tyle żeby jeść, robić, jeść, robić. Lata przelecą i umrzeć. "Zostać tu znaczy tyle co w życiu się poddać"
Frugo919
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 21:08
Pojazdy: Romety

Wyjazd z kraju

Postprzez igrek97 » 4 gru 2011, o 12:28

Frugo919 napisał(a): Żyć byle żyć i umrzeć.

"za mało by żyć, za dużo by umrzeć"
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Wyjazd z kraju

Postprzez Marcek » 4 gru 2011, o 16:34

Frugo919 napisał(a):Mi by takie życie nie pasowało. Żyć byle żyć i umrzeć. Chcę coś w życiu osiągnąć, zobaczyć, wykorzystać, a nie tylko mieć tyle żeby jeść, robić, jeść, robić.

10 lat temu też myślałem tak jak Ty, ale teraz mi przeszło. Ale OK, każdy żyje jak chce. Dlatego kilka postów wyżej pisałem, że podobno w USA jest całkiem dobrze, oczywiście o ile ktoś chce wyjechać.
I jeszcze z ciekawostek - kilka dni temu sprzedawczyni w sklepie gdzie robię zakupy chciała mi wcisnąć jakiś kupon na punkty, gdzie można wygrać wycieczkę. Oczywiście odmówiłem, bo co bym zrobił, gdybym wygrał :D
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Wyjazd z kraju

Postprzez Łukasz. » 4 gru 2011, o 18:10

"Możesz przyjąć, co zawarte w naszych słowach,
albo powtarzać hasła, że wszyscy kradną,
a Polska to jedno wielkie bagno.
to nie poprawi naszej sytuacji,
naszej demokracji, niewykorzystanej okazji
by jeszcze raz uwierzyć w słowo: człowiek
Uwierzyć tak, aby to weszło w krwiobieg!"

Tak sobie pozwolę zacytować fragment pewnej piosenki. Jestem Polakiem, ja np. nie mam zamiaru wynosić się z tego kraju. Fakt, byłem w Niemczech, różnica we wszystkim kolosalna. Zarobki całkiem inne, technologicznie są jakieś 20 lat do przodu, ogólnie, wszystko lepiej jak w Polsce. Ale pozory mylą - nie mogłem się odnaleźć w tamtym środowisku. Inne tradycje i zwyczaje, całkiem inne patrzenie na świat, tęsknota za krajem, najbliższymi osobami... Jak to się skumuluje, to już koniec. Albo zrywasz całkowicie kontakt, albo wracasz.
sssTOMEKsss napisał(a):Marcek, to teraz sobie pomyśl że za granicą po studiach zarabiasz o wiele wiele więcej i nawet sprawia Ci to przyjemność

Tak jak Marcek powiedział, nie tylko kasa się liczy. Tu jest Polska. Tu trzeba pomóc. Wyjeżdżasz - dla mnie to jest po prostu tchórzostwo. Broń Boże, nie chcę nikogo obrazić, mówię tylko to, jak co widzę. I dlaczego w Polsce jest
bród, smród
? Przez takich właśnie, co myślą sobie, o, mam wyższe wykształcenie, za granicą zarobię więcej. Okradanie państwa, jeżeli ktoś chodził np. na studia medyczne, i to w dodatku dzienne, które finansuje państwo po to, by mieć wykształconą kadrę, a ty nagle wyjeżdżasz, bo tam jest lepiej, to sory winetu, ale tak właśnie takich ludzi postrzegam. Inwestuje się w człowieka, a on ucieka... I później narzeka się na służbę zdrowia. Na długie kolejki, na takie a nie inne limity itp. Sami sobie jesteście winni. To samo w innych dziedzinach. Jesteśmy państwem starzejącym się. Brakuje wykwalifikowanych ludzi. Zostają starsi, którzy pracują niedokładnie, z mniejszą wydajnością, pamiętających czasy PRL-u i z nieświeżym umysłem, stosując stare praktyki, które mogą zastąpić nowe. I kto tu za to odpowiada?...

Po drugie. Załóżmy, że bierzesz walizki, masz bilet w jedną stronę, wyjeżdżasz do takiej np. Ameryki. Dojeżdżasz... i co dalej? Stoisz na lotnisku. Masz tylko to co wziąłeś w walizkę, plus jakieś pieniądze na start. I co, od razu ktoś z ulotką do Ciebie przyleci, że jest praca tam i tam, zaraz zaczynasz? Nie łudź się. Jestem pewien, że kilka nocy spędzisz pod chmurką, na przystanku, lub gdzie indziej. Znajdziesz pracę - na 90% będzie to coś, co w kraju w życiu byś nie chciał robić, np. na zmywaku, czy cholera wie co. Może kasa większa jak w Polsce - ale czy to jest osiągnięcie? Wolę robić to co lubię, i mieć pewne pieniądze, niż iść do pracy zniechęcony, zmęczony i mieć więcej pieniędzy.

Polecam film "Szczęśliwego Nowego Jorku". Tak, polski film.
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Wyjazd z kraju

Postprzez sssTOMEKsss » 5 gru 2011, o 16:57

Łukasz.,

Łukasz. napisał(a):Tak jak Marcek powiedział, nie tylko kasa się liczy.


liczy się godne życie, a co może je zagwarantować? ... no właśnie

Łukasz. napisał(a):Okradanie państwa, jeżeli ktoś chodził np. na studia medyczne, i to w dodatku dzienne, które finansuje państwo po to, by mieć wykształconą kadrę, a ty nagle wyjeżdżasz, bo tam jest lepiej, to sory winetu, ale tak właśnie takich ludzi postrzegam. Inwestuje się w człowieka, a on ucieka...


taa nie jeden uczony po studiach roboty znaleźć nie może i zwiewa z Polski bo by musiał tu na polu robić...
a nie którzy po szkole zawodowej zarabiają w ch... więcej niż taki studencik

gdzie tu sens gdzie logika? i co z tego że państwo daję kasę na utrzymanie tych szkół skoro nie potrafi zapewnić miejsc pracy dla nich?

Łukasz. napisał(a):Po drugie. Załóżmy, że bierzesz walizki, masz bilet w jedną stronę, wyjeżdżasz do takiej np. Ameryki. Dojeżdżasz... i co dalej? Stoisz na lotnisku. Masz tylko to co wziąłeś w walizkę, plus jakieś pieniądze na start. I co, od razu ktoś z ulotką do Ciebie przyleci, że jest praca tam i tam, zaraz zaczynasz? Nie łudź się. Jestem pewien, że kilka nocy spędzisz pod chmurką, na przystanku, lub gdzie indziej.



w ciemno to chyba nikt za granicę nie jeździ ;] pojedyńcze przypadki... na setki tysięcy ludzi
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Wyjazd z kraju

Postprzez Marcek » 5 gru 2011, o 17:42

sssTOMEKsss napisał(a):a co może je zagwarantować?

Praca w Polsce. Tak tak, dobrze widzicie. Praca jest, tylko nie można albo siedzieć z założonymi rękami i narzekać, że "w tym kraju niema pracy dla ludzi z moim wykształceniem", albo oczekiwać, że ktoś na start da np. 3 tysiące brutto.
Zakładam, że godne życie to nie "wino kobiety, śpiew", bo na to zabraknie. Ale na utrzymanie mieszkania czy nawet niewielkiego domu, tani samochód i podstawowe potrzeby (ubranie, jedzenie, itd.) wystarczy. A i na wakacje uda się coś odłożyć jak ktoś chce. Liczyłem to ostatnio i na takie życie przy założeniu, że mieszka sie samemu wystarczy średnio mniej więcej 1200-1300 zł/miesiąc. Oczywiście jeśli w danym miesiącu są większe opłaty - wychodzi więcej, jednak można przyoszczędzić za miesiąc.
Jeśli by nie wystarczyło, zawsze można u kogoś dorobić. Ludzie, którzy już gdzieś pracują i mają ubezpieczenia są chętnie zatrudniani np. na umowę - zlecenie.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Wyjazd z kraju

Postprzez Frugo919 » 5 gru 2011, o 17:51

Zakładam, że godne życie to nie "wino kobiety, śpiew", bo na to zabraknie. Ale na utrzymanie mieszkania czy nawet niewielkiego domu, tani samochód i podstawowe potrzeby (ubranie, jedzenie, itd.) wystarczy.


No nie każdemu to pasuje. Wolę pracować i zarabiać na tyle żeby nie jeździć tanim samochodem i mieć na podstawowe potrzeby. Po to jest życie żeby korzystać a nie żyć byle żyć. Wakacje mieć jeszcze lepsze niż niezłe albo mieć jakiś swój drugi domek "wakacyjny". Pomijam już fakt, że sama Ameryka ma nam więcej do zaoferowania w sferze zwiedzania. ;)
Frugo919
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 21:08
Pojazdy: Romety

Wyjazd z kraju

Postprzez Marcek » 5 gru 2011, o 17:56

Frugo919 napisał(a):No nie każdemu to pasuje.

Marcek napisał(a):Ale OK, każdy żyje jak chce.

;) Podałem tylko swój punkt widzenia :)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Wyjazd z kraju

Postprzez Marek.K. » 5 gru 2011, o 18:32

Frugo919 napisał(a):Pomijam już fakt, że sama Ameryka ma nam więcej do zaoferowania w sferze zwiedzania.

"cudze chwalicie swego nie znacie"

a co do pierwszej strony, mam tam rodzinę więc trochę wiem o tamtym życiu, od lat 60 tam siedzą.
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Wyjazd z kraju

Postprzez igrek97 » 5 gru 2011, o 18:40

Marcek napisał(a):że mieszka sie samemu wystarczy średnio mniej więcej 1200-1300 zł/miesiąc.

Bodajże 3 lata temu, pracował tylko tata, zarabiał tyle, i z tego było płacenie podatków, prąd, woda, itd. plus trójka dzieci na utrzymaniu. Więc nie mów że da się bez wyjazdu za granicę obyć ;)
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości