Założenie własnej działalności

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Założenie własnej działalności

Postprzez Łukasz. » 1 mar 2012, o 21:00

Witam, pytanie dosyć nietypowe :P Ale kto wie, może ktoś z was mi pomoże ;)

Zacznę od początku:
Zarobiłem trochę pieniędzy. Może nie są to wielkie sumy, ale wolałbym to zainwestować, niż bezmyślnie przetracić. Już był pomysł, by wejść w hodowlę jakiś zwierzaków, ale po przeanalizowaniu (brak pomieszczeń...), uznałem, że to nie wypali. Pomyślałem o czymś innym, może będę robił coś innego, na czym się znam? Jakiś tydzień myślałem, i wymyśliłem - kupię trochę sprzętu warsztatowego, i zacznę coś z tym robić. Spawać umiem, może na przyszłość jakieś kursy na to zrobię, muszę tylko zakupić spawarkę, by móc coś spawać. I tu znowu problem - co spawać :D
Na to, co spawać, wpadłem niespodziewanie, jak mi zaświtała w głowie myśl, by zrobić sobie stół warsztatowy, taki na kółkach, wstępny projekt już nawet narysowałem. Obczaiłem allegro, by wiedzieć, na czym się wzorować, i wymyśliłem, że jeżeli uspawam sobie taki stół, to może by tak zrobić kolejny i puścić na allegro? Nie mam pojęcia, jakie jest na to zapotrzebowanie, więc w ciemno wolałbym nie ryzykować, więc na razie zrobię taki dla siebie, pyknę fotki, wystawię na allegro i zobaczę, czy ktoś to kupi. Jeżeli tak, to ten sprzedam, zrobię kolejny, później może jakieś szafki warsztatowe, szafki na kółkach itp. Może jakieś inne usługi spawaniem, robienia jakiegoś innego sprzętu na zamówienie. Chęci wielkie, a rynek spory :D Ale...

...powiedzmy, że mam na to zbyt. Niestety, w świetle prawa nie będzie to legalne, żadnego podatku itp. A niektórzy chcieliby np. otrzymać fakturę. Jeszcze się czasem skarbówka doczepi przypadkiem, i jestem uziemiony. Wiem, że na forum są osoby pracujące zawodowo, może ktoś z was pracuje na prywatce? Od tych drugich oczekuję pomocy w tej sprawie, co bym musiał mieć, co opłacać, i gdzie się udać, aby nikt nic się do mnie nie uczepił. Dodam, że jestem uczniem, a założyłbym taką "firmę" (jak to fajnie brzmi :d ) na któregoś z rodziców. Mama nawet w KRUS-ie ubezpieczona, to może by nawet w miarę tanio wyszło, jakbym na nią to zrobił ;)
Jak podałem za mało informacji, to proszę mówić, niezwłocznie dopiszę ;)

I przy okazji: chce ktoś takie coś, bym mu to zrobił? :D
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Założenie własnej działalności

Postprzez Pani Kontekstowa » 1 mar 2012, o 21:00

Pani Kontekstowa
 

Założenie własnej działalności

Postprzez dieludolfs » 1 mar 2012, o 21:23

A wiesz, że nawet dzisiaj, dosłownie przed chwilą myślałem, żeby założyć podobny temat? :mrgreen: Z tym, że myślałem o handlu internetowym na allegro. Sprzedawanie jakiś narzędzi, części czy czegoś co idzie i jest na tym jakiś chociaż mały zysk.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Założenie własnej działalności

Postprzez Łukasz. » 1 mar 2012, o 21:41

dieludolfs, o handlu też cichutko myślałem :P Tylko muszę wszystkiego się dowiedzieć od A do Z ;)
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Założenie własnej działalności

Postprzez Krylunio » 1 mar 2012, o 23:12

Łukasz., nie w Polsce... Załóż wszędzie firmę tylko nie w Polsce... Mam kilku znajomych co zakładali firmy. JEST TO PO PROSTU NIEOPŁACALNE! Wszystko pada, może i owszem, robota jest ale bardzo znikoma, nawet ja nie mam co dorobić u nich bo nie ma takiej roboty, wykończa Cię podatki. To jest główny powód kończenia własnej działalności. Mimo wszystko życzę powodzenia, może Tobie się uda.
Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Założenie własnej działalności

Postprzez Krzysiek19 » 2 mar 2012, o 00:19

Łukasz., Kilka lat temu zajmowałem się - królikami :mrgreen: Zawsze są dobre ceny, a teraz jeszcze większe. Hodowałem najzwyklejsze szaraki, beż żadnego szczepienia itd na naturalnej swojej paszy (siano zimą latem trawa, mieszanka (owies jęczmień i pszenica) ,burak i woda). Za kg dostawałem ok 5,5 zł wagi żywej, teraz są już po ok 7-8 . Jeden królik do sprzedaży ma gdzieś ok 4 kg . Ja sprzedawałem po 30-40 szt raz na 2 miesiące czyli wychodziło mi 4x6x30 = 960zł na czysto (paszę jak wyżej pisałem miałem swoją). Wszystko zależy od ceny i wagi królika by nie był za ciężki- wtedy idzie już w II klasie. Najważniejsze jest to by zbyt znaleźć, ja miałem ok 3 km więc nie było problemu, a króliki szły głównie do Niemiec i Francji :) Jednym problemem mogą być klatki bo byś musiał chować kilkanaście matek by mieć w miarę dobre pieniądze ;]
ZZR Komar 230 ('62)
ZZR Komar 232 ('65)
ZZR Komar 232 ('65)
ZZR Komar 232('65)
ZZR Komar 232
Romet Komar 2350
Romet Komar 2351 ('77)
Romet Komar 2352 ('79)
Romet Polo 760 ('76)
Romet Pegaz 710('74)
Romet Pegaz 750 ('75)
Romet Pegaz 750
Romet 50-T-1 ('79)
Romet Ogar 205 ('81)
Romet Ogar 200 ('87)
Romet Ogar 200
Romet Ogar 200
Romet Ogar 200
Romet Ogar 200
Jawa Mustang 50
Jawa Mustang 50 (`?)
MZ Trophy ES150/1
Avatar użytkownika
Krzysiek19
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 28 maja 2010, o 01:08
Lokalizacja: Krotoszyn
Pojazdy: Komar,Polo,Pegaz,Ogar Jawa,MZ

Założenie własnej działalności

Postprzez kamilq19 » 2 mar 2012, o 11:44

Ja bym tą kase zainwestował na kurs na koparko ładowarke, wszędzie po tym znajdziesz robote
Obrazek
Avatar użytkownika
kamilq19
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 646
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 21:00
Pochwały: 2

Założenie własnej działalności

Postprzez Kubass » 2 mar 2012, o 16:53

Mój tata ma firmę własną i bardzo sobie dobrze daje rade z tym. Ja wiele o tym nie wiem, ale jak chcesz jakieś szczegóły to mogę go wypytać. :D Wiem natomiast, że u mnie w Częstochowie można otrzymać pozyczkę bezzwrotną na firmę - zakładasz firmę i dostajesz odpowiednią liczbę pieniędzy w zależności od biznes planu oni ci dają. Jedyny warunek to firma musi działać przynajmniej rok, jeśli nie musisz oddać. Nie wiem jak jest u Ciebie ale warto zainteresować się tym. :) Znajomy spawa ogrodzenia i balustrady - potężny zbyt, ma terminy już 3 miesiace w przód, dostał 21 tys zł na start. :)
Avatar użytkownika
Kubass
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 682
Dołączył(a): 27 cze 2010, o 21:06
Pochwały: 7
Pojazdy: Jetta mk2

Założenie własnej działalności

Postprzez Marek.K. » 2 mar 2012, o 17:06

Kubass napisał(a):Wiem natomiast, że u mnie w Częstochowie można otrzymać pozyczkę bezzwrotną na firmę - zakładasz firmę i dostajesz odpowiednią liczbę pieniędzy w zależności od biznes planu oni ci dają. Jedyny warunek to firma musi działać przynajmniej rok, jeśli nie musisz oddać. Nie wiem jak jest u Ciebie ale warto zainteresować się tym. :)

tak jest wszedzie, sporo osób zakłąda fikcyjną firmę tylko po to aby zdobyć ta kase :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Założenie własnej działalności

Postprzez dieludolfs » 2 mar 2012, o 17:15

Kubass napisał(a):w Częstochowie można otrzymać pozyczkę bezzwrotną na firmę

tzw. dotacje? ;)

Podatki podatkami, ale jak to jest np. w przypadku osób niepełnosprawnych?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Założenie własnej działalności

Postprzez Przemysław » 2 mar 2012, o 17:21

Łukasz. napisał(a):zainwestować

Stawiaj na kursy ,po kursie przyjmą cię bezproblemowo do pracy.Przejrzyj działalności w twoim rejonie niekiedy jest spore zapotrzebowanie na spawanie jakiś konstrukcji lub innych rzeczy typu właśnie jakieś szafeczki na narzędzia/cześći.Własna firma to są spore koszta,niekiedy nie warto się w to pchać a robić na państwowej posadzie lub prywatnej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 555
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 21:57
Lokalizacja: Sosnowiec

Założenie własnej działalności

Postprzez Kubass » 2 mar 2012, o 21:08

Marek.K., dokładnie. :D Znajomy założył sklep internetowy - nic nie szło za bardzo. Po zapłaceniu podatków wyszedł i tak na plus. :)
Avatar użytkownika
Kubass
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 682
Dołączył(a): 27 cze 2010, o 21:06
Pochwały: 7
Pojazdy: Jetta mk2

Założenie własnej działalności

Postprzez Stachu.G » 2 mar 2012, o 22:05

Tym bardziej że za ta kasę kupują maszyny\części które po wszystkim sprzedają i wychodzą na +
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Założenie własnej działalności

Postprzez Łukasz. » 4 mar 2012, o 19:52

Krzysiek19 napisał(a):Najważniejsze jest to by zbyt znaleźć, ja miałem ok 3 km więc nie było problemu, a króliki szły głównie do Niemiec i Francji :)

Wiem wiem, w Krotoszynie jakiś skup funkcjonuje. W króliki też się kiedyś bawiłem, w kojcach po świniach je trzymałem :D Po 40 sztuk w jednym, również znalazłem skup, tyle że do dzisiaj nie wiem, skąd byli, miałem tylko ich nr telefonu i płacili od ręki, 5 zł/kg. Chętnie bym się w to dalej bawił, ale niestety, mieszkanie w służbowym domu ma swoje zalety i wady, do jednej z wad należy dodać to, że musieliśmy się przeprowadzić do nowego domu, gdzie na podwórku jest tylko zadaszone pomieszczenie na drewno i nic więcej... Hodowlę musiałem zlikwidować, do tego jeszcze ostatnie 20 sztuk zaczęło zdychać jakieś 2-3 tygodnie przed sprzedażą, czyli nie wspominam tej hodowli zbyt szczęśliwie. Myślałem bardziej nad produkcją prosiąt na małą skalę (4 maciory, na tyle mi budynki pozwalały), ale, jak już wspomniałem, wszystko szlag trafił. A nawet mamy jakieś 3 ha pola, więc jakiś zysk zawsze by był.
Krylunio napisał(a):Mam kilku znajomych co zakładali firmy.

Mój wuja założył. Również dotację dostał na trochę sprzętu i używanego busa. Na razie, z wyjątkiem na pracowników, nie narzeka :)
kamilq19 napisał(a):Ja bym tą kase zainwestował na kurs na koparko ładowarke, wszędzie po tym znajdziesz robote

Robotę znalazłbym bez problemu. Chodzi o to, że na razie chodzę do szkoły, więc praca w jakimś zakładzie już na starcie odpada. Mieszkam w takim miejscu, gdzie bezrobocie praktycznie nie występuje, a jak już, to jest krótkotrwałe (poniżej miesiąca się pracy szuka), albo są to już osoby, które mają dwie lewe ręce do roboty i pod sklepem siedzą. O kursach takich jak na widlaka, koparkę, spawarkę, czy też pilarza również myślę, ale to z czasem.
dieludolfs napisał(a):Podatki podatkami, ale jak to jest np. w przypadku osób niepełnosprawnych?

W przypadku osób niepełnosprawnych, wiem, że i pracodawca miałby lepiej, jak i pracownik. Na pewno są jakieś ulgi dla niepełnosprawnych zakładających własną firmę ;)
Przemek.B napisał(a):Własna firma to są spore koszta,niekiedy nie warto się w to pchać a robić na państwowej posadzie lub prywatnej.

Wolę na swoim :D Na przyszłość, to już prawie na pewno gospodarstwo mi się szykuje, ale to za jakieś 5-10 lat przy dobrych wiatrach ;)

Myślałem nad umową o dzieło, że np. robię takie szafeczki na zamówienie, spisuję taką umowę i jazda z zamówieniem. Wie ktoś coś więcej na temat tego typu umowy?
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Założenie własnej działalności

Postprzez laazar » 21 wrz 2020, o 14:30

Niestety ja mam odwrotnie. Teraz dogadałem termin z kancelarią http://www.paulewicz.pl/upadlosc-konsumencka/ i będę zmuszony ogłosić upadłość konsumencką. Niestety, ale straty związane z covid-19 są silniejsze ode mnie...
laazar
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 wrz 2020, o 11:08

Założenie własnej działalności

Postprzez kordel » 24 wrz 2020, o 10:51

Analiza biznesowa dla firm jest potrzebna i od siebie polecam https://www.i-systems.pl/analiza-biznesowa nasza firma jest świeżo po takiej analizie i bardzo dobrze, bo teraz wiemy w którym kierunku zmierzać żeby wszystko szło lepiej niż dotychczas.
kordel
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 wrz 2020, o 14:54

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości