Jakie auto do 5-7 tyś

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Łukasz. » 19 lip 2012, o 23:52

500 km na tydzień, na miesiąc ponad 2 tys. rocznie 25 tys. Potrzebujesz wytrzymałe auto.
W tej kwocie co podałeś, można coś ciekawego wybrać, ale trzeba dobrze szukać ;)

Nie będę podawać poszczególnych modeli, bo ile osób, to tyle samochodów polecą. Ale szukaj czegoś większego od matiza czy seicento, no chyba że masz ok. 160-170 cm wzrostu, i nie jesteś wybrednym kierowcą :P Te samochody na trasę się nie nadają. Nie dość, że niektóre manewry nie łatwo nimi wykonać, to muszę przyznać, że jak czasami np. przesiądę się z meganki do seicento, ciężko tym nie wylecieć z drogi :D za wąskie auto...

Co do vectry B 1.6, 16v: Fakt, pożera olej. Ale bez przesady, nie jest to litr na 1000 km :P Jak "ucieknie" litr na 4000 km, to tak w normie. Autko wygodne, przestronne, skubany ładnie się trzyma drogi :P to ma ponad setkę koni, 107 o ile się nie mylę, więc przy wyprzedzaniu mocy ci wystarczy ;) Ale coś za coś- swoje spali. 8 l/100 km w cyklu mieszanym to średnie spalanie. w gazie idzie z nim wytrzymać finansowo, ale ja po ostatnich przygodach z zagazowanymi autami nigdy tego ustrojstwa w swoim aucie nie założę ;) Silnik dostaje, i to ostro po dupie, a koszty napraw na jedno wyjdą, niż jakbyś jeździł na benzynie, a samochód się nie psuje tak uporczywie ;)

gacekx1 napisał(a):Jeszcze lanos mi sie przypomniał

Mało ekonomiczne auto, ale wygoda jest :P Passat, Astra...
Czego ty właściwie oczekujesz od samochodu, oprócz małego spalania? :D Bo tutaj już prawie każdy segment wymieniłeś :D
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Pani Kontekstowa » 19 lip 2012, o 23:52

Pani Kontekstowa
 

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez husek » 20 lip 2012, o 07:46

Łukasz. napisał(a):W tej kwocie co podałeś, można coś ciekawego wybrać, ale trzeba dobrze szukać

Wystarczy wejść na allegro w dział auta i wpisac cene do 7k i wybór bedzie dość sporo a nie ograniczac sie do zakupu czegos takiego jak matiz (bez urazy ake tak widzie ten samochód)

Łukasz. napisał(a):Fakt, pożera olej. Ale bez przesady, nie jest to litr na 1000 km Jak "ucieknie" litr na 4000 km, to tak w normie

Jak dla mnie to silnik nadający sie do remontu bądz uszczelnienia nawet na 4k 1l to stanowczo za duzo .
Avatar użytkownika
husek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 212
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 04:56
Lokalizacja: Rawa

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Marek.K. » 20 lip 2012, o 08:21

husek, matizem przez 7 lat robiliśmy lekko po 20 tys i jakoś nic się nie stało o dziwo, a miały podobno drzwi odlecieć albo silnik wybuchnąć przy 140 :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez husek » 20 lip 2012, o 08:55

Marek.K. napisał(a):husek, matizem przez 7 lat robiliśmy lekko po 20 tys i jakoś nic się nie stało o dziwo, a miały podobno drzwi odlecieć albo silnik wybuchnąć przy 140 :D


Marek.K chodzi mi o to,że przy tym budżecie jest naprawde spory wybór aut na obecnym rynku,wiec czemu nie kupic o wiele lepszego,komfortowniejszego auta,powiedz sam :roll:

Wiekszosc ludzi dziwnie rozumuje (nie pojmuje ich toku myslenia) ,wierza w taka bajke że cos nie drogiego od razu musi byc podejrzane i trefne ,lepiej wypakowac w uj kasy i kupic klase gorsza wtedy musi byc pewne ze bedzie ideal ,niespodzianki wszedzie bywaja w koncu to uzywki.
Nie kazdy od razu musi zarobic na sprzedaży (co nie powiem o przypadku przepłacania za owe ideały)
Avatar użytkownika
husek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 212
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 04:56
Lokalizacja: Rawa

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Marcek » 20 lip 2012, o 18:26

Prawda jest niestety taka, że nikt nie pozbywa się dobrego samochodu za grosze, ceny idealnych egzemplarzy są wyższe niż średnia z Allegro czy OtoMoto. Ostatnio powoli rozglądam się za jakimś toczydłem (potrzebny jest drugi w domu) do roboty i z powrotem. Priorytetem jest koszt zakupu i to, żeby autko było przyzwoite (ideału nie oczekuję). Wstępnie padło na CC, bo rdzewieją mniej niż Tico, a na 10 km dziennie to nawet "maluch" jest za duży i za szybki. Typowa cena tego autka to 1200-1500 zł. Jednak tak naprawdę te egzemplarze które widziałem w tej cenie to trupy. Przyzwoite są od 2 tysięcy w górę.
Obawiam się, że w wyższym segmencie będzie podobnie. Jeśli średnia cena np. Punto II to 8 tysięcy, to interesujące egzemplarze zaczynają się od 9 czy 10 tysięcy.
Generalnie masz wybór - auto mniejsze i młodsze, albo większe i starsze. Ty pewnie wybierzesz tą drugą opcję (ja jeżdżąc tyle kilometrów pewnie też bym tak zrobił). Natomiast musisz liczyć się z tym, że ryzyko drogiej awarii jest większe w 15 - letnim czy starszym aucie z realnym przebiegiem 300000 km, niż w kilkuletnim miejskim autku.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Łukasz. » 20 lip 2012, o 19:54

husek napisał(a):Wystarczy wejść na allegro

Kupiłeś kiedyś auto na allegro? Albo chociaż pojechałeś obejrzeć samochód wystawiony w tym serwisie? Nie? Ja też nie ;) Ale zachowuję do takich samochodów dystans.
Skoro ktoś wrzuca samochód na allegro, to znaczy, że w pobliżu nikt tego samochodu kupić nie chce ;) Wystawienie samochodu na aukcji to już moim zdaniem ostateczność.
husek napisał(a):Wiekszosc ludzi dziwnie rozumuje (nie pojmuje ich toku myslenia) ,wierza w taka bajke że cos nie drogiego od razu musi byc podejrzane i trefne ,lepiej wypakowac w uj kasy i kupic klase gorsza wtedy musi byc pewne ze bedzie ideal ,niespodzianki wszedzie bywaja w koncu to uzywki.

Zgadza się, ryzyko jest zawsze. Tyle że to ryzyko trzeba w miarę możliwości zminimalizować. I tu się właśnie kłania dokładne obejrzenie samochodu, przetestowanie go na drodze, sprawdzenie na stacji diagnostycznej tego, czego ty nie wyłapiesz. Gdy ja jeździłem szukać samochodu dla siebie, to na prawdę, ciężko było znaleźć coś do 7 tys zł, co w miarę jest przyzwoite, silnik posiada zdrowy, i znam historię samochodu. No i kupiłem megankę za 6 i pół. Niby nie za dobrze wyposażona, raczej tak średnio, ale do tej pory, oprócz kilku drobiazgów, bez których i tak szło normalnie jeździć, nic się, odpukać, nie wydarzyło. Oczywiście słyszałem opinie "za dużo dałeś, za połowę z tego mogłeś takie auto kupić". Ale...
W podobnym okresie, jakieś 2 miesiące po mnie, kumpel kupił również megankę, tyle że w hatchbacku (ja mam sedana), ten sam rocznik, ten sam przebieg, ale bez klimy, co ja posiadam. Dał za nią nieco ponad 3000 PLN. Ale żadnej książki serwisowej do niej nie ma, ciężko odpala, 3 razy na holu, niedawno zauważył, że podłoga się sypie, alternator już wymieniał, instalacja gazowa szwankuje... Oczywiście przy zakupie żadnych problemów nie było ;) Ogólnie jak widzę, jak on się z tym autem męczy, to wolałem wydać dwa razy tyle, i jeździć bezawaryjnie, bo nie ma nic gorszego, jak stojący niesprawny samochód wtedy, kiedy go naprawdę potrzebujesz ;)

Ale z drugiej strony, kumpel kupił pasata b3 za... 900 zł. Nie oszczędza go, 3 razy już w rowie nim siedział, przebieg koło 360000 km, w dodatku w gazie, a jakoś się kula :P Jak coś wysiada, to raczej przez jego styl jazdy. To ci loteria, a gościu go sprzedał, bo miał z nim same problemy :P
husek napisał(a):Jak dla mnie to silnik nadający sie do remontu bądz uszczelnienia nawet na 4k 1l to stanowczo za duzo .

1.6 16v ecotec w oplu od zawsze pożerało olej ;) Jak dobrze zrobione, to jasne, że o wiele mniej, ale jednak, a z czasem wszystko się zużywa i będzie ciągnąc tylko więcej. A jak już ma 15 lat, i przebiegu ok. 250000 km, i nie była to wcześniej remontowana jednostka, to tyle oleju, co podałem, potrafi chlapnąć.
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez gacekx1 » 8 sie 2012, o 19:57

ufff dzięki za wszystkie wypowiedzi ale kasy lekko przy przybyło i teraz jest koło 8 koła, tyle tych aut na rynku naprawdę trudno coś wybrać... Mam na oku a4 np to:

http://otomoto.pl/audi-a4-C25301015.html

Patrzyłem te mniejsze autka jednak tu jest jakaś wygoda, być może jadę oglądać w nast tygodniu. Myslę że znajdzie a4 z początku produkcji w tej cenie gdyż w takich chodzą, co do tej z aukcji myśle że przebieg autentyczny bo to benza nikt tym się nie tłukł nie wiadomo ile... Wiem o zawieszeniu w tych autach i to nie problem jakoś sobie z tym poradzę...


Ktoś pytał czego oczekuje hmmm... małe spalania, wygląd i jednak wygoda...
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Patryk. » 8 sie 2012, o 20:31

Za 8 koła chyba ciężko będzie znaleźć dobre A4 b5 .. prędzej 80 b4 w idealnym stanie za mniej - 5- 6 koła :yes:
Patryk.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2119
Dołączył(a): 25 lip 2009, o 11:35
Pochwały: 7

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez gacekx1 » 8 sie 2012, o 20:49

jak się dobrze szuka to się znajdzie :D ważne by się nie napalać... w okolicy znalazłem kilka, no może nawet kilkanaście idzie w czymś poprzebierać, te auta cieżko sprzedać i schodzą z ceny, średnia dla rocznika 95-96 to okolo 7 tyś, nowsze z 97-98 są już nieco droższe.

Brałbym b4 nawet się nie zastanawiając bo wiem że to dobre auta, ale nie zdzierżę jej wyglądu niestety, wygląda jak pół du.... zza krzaka.... Nawet kuzyn ma i to b3 silnik 1,6 diesel, 54KM.... Buta to nie ma, ale kupil za 1900 chyba albo 1700 zrobil z 6 tysięcy km i nic nie nawaliło jeszcze
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Patryk. » 9 sie 2012, o 13:28

Stare Audi są nie do zajeżdzenia, a wygląd ma swoich przeciwników ale mimo upływu lat nie widać bardzo że niektóre egzemplarze maja już prawie 20 lat :yes:
Patryk.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2119
Dołączył(a): 25 lip 2009, o 11:35
Pochwały: 7

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez gacekx1 » 10 sie 2012, o 18:22

Znalazłem ciekawe a4 1.6 101KM na sekwencji, jutro jadę oglądać, dam znać jak tam po powrocie :D Jak git to zakup zaraz po niedzieli.
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez gacekx1 » 15 sie 2012, o 23:28

Hmm po wielu wojażach zakupiłem Golfa III 1.9TDI za 4 tyśki, Stan silnika bdb, blacharka ok, zadbane wnętrze, przebieg według licznika 297 tyś km, po wnętrzu widać że prawdziwy. Jutro będą fotki...

Muszę pomalować prawy błotnik bo jest nowy z podkładem ale nie ma jeszcze koloru, gościu dołożył mi lakier bo miał na dniach lakierować (akrylowy DuPont Refinisch czy jakoś tak ) Ogólnie jestem zadowolony z zakupu :D
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez piciu308 » 16 sie 2012, o 20:47

hehe ciekawe czy naprawde okazja czy padło co sie zaraz rozsypie.. Długiej i bezawaryjnej eksploartacji :)
- Co byś zrobił gdyby można zacząć wszystko od nowa?
- Nie brał bym tego gówna..
Avatar użytkownika
piciu308
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 15:31
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Pojazdy: Romet kadet, Router WS 50, Renault Megane I Ph II.

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Marek.K. » 16 sie 2012, o 21:03

gacekx1, popatrz sobie pod podłęgę i pod wygłuszenia :d
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez gacekx1 » 17 sie 2012, o 11:40

Akurat patrzyłem i jest ok pod podłogą, od spodu fabryczna konserwacja, nowy prawy błotnik. Widzialem wiele zjedzonych w wiele wyższych cenach...
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 150 gości