umowa kupna/sprzedazy

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez Lizard » 6 maja 2007, o 14:41

Czy jak będę pisał umowę na siebie to jest potrzebne jakieś "potwierdzenie podpisu przez opiekuna" ?
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pani Kontekstowa » 6 maja 2007, o 14:41

Pani Kontekstowa
 

Postprzez rolnik1234 » 6 maja 2007, o 14:50

Ja nic takiego nie miałem
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Gotowa Umowa wydrukowac i uzupełnić

Postprzez trafik » 6 maja 2007, o 15:45

Umowa zawarta w dniu ..................................................... w ....................................................
(dzień, miesiąc, rok) (miejscowość)

pomiędzy:

Sprzedającym ........................................................................................................................
(imię i nazwisko)
Ulica, miejscowość ......................................................................................................
Kod poczta .................................................................................................................
Dokument tożsamości nr .............................................................................................
wydany przez .............................................................................................................
PESEL ...................................................... NIP ..........................................................

a Kupującym ....................................................................................................................
(imię i nazwisko)
Ulica, miejscowość ......................................................................................................
Kod poczta .................................................................................................................
Dokument tożsamości nr .............................................................................................
wydany przez .............................................................................................................
PESEL ...................................................... NIP ..........................................................
§1.
Przedmiotem umowy jest sprzedaż pojazdu:

marka .............................................................................. rok produkcji .....................
nr silnika ....................................................................................................................
nr podwozia ...............................................................................................................
nr rejestracyjny ..........................................................................................................

Dodatkowe ustalenia ........................................................................................................

§2.
Sprzedający oświadcza, że pojazd będący przedmiotem umowy stanowi jego własność, jest wolny od wad prawnych oraz praw osób trzecich, iż nie toczy się żadne postępowanie, którego przedmiotem jest ten pojazd, że nie stanowi on również przedmiotu zabezpieczenia.

§3.
Strony ustaliły wartość przedmiotu umowy na kwotę: ..........................................................
Słownie: ........................................................................................................................

§4.
Sprzedający przenosi na rzecz kupującego własność pojazdu określonego w w §1 niniejszej umowy na kwotę określoną w §3 niniejszej umowy, której otrzymanie sprzedający kwituje. Kupujący kwituje jednocześnie odbiór ww. pojazdu.

§5.
Kupujący oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany.

§6.
Strony ustaliły, że wszelkiego rodzaju koszty transakcji wynikające z realizacji ustaleń niniejszej umowy oraz koszty opłaty skarbowej obciążają kupującego.

§7.
W sprawach nie uregulowanych w niniejszej umowie zastosowanie mają obowiązujące w tym zakresie przepisy kodeksu cywilnego.

§8.
Niniejszą umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

............................................................... ...............................................................
Sprzedający Kupujący
Avatar użytkownika
trafik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 08:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski

Postprzez Piotrek » 6 maja 2007, o 22:31

Lizard napisał(a):Czy jak będę pisał umowę na siebie to jest potrzebne jakieś "potwierdzenie podpisu przez opiekuna" ?


To jest zależnie od Wydziału Komunikacji - ja raz tak pisałem a jak kupiłem drugi motorower to mimo iż nie byłem jeszcze pełnoletni to nie "bawiłem" się w to i bezproblemu umowa przeszła. W świetlne naszego prawa nawet osoba nie pełnoletnia może posiadać swoją własność.

Jeśli wybierzesz tą opcję aby jednak pisać za zgodą opiekuna to po prostu wymieniasz ją jako kolejną osobę. SPRZEDAJACY, KUPUJACY, ZA ZGODA OJCA/MATKI/ITP. i normalnie podajesz dane tej osoby jak w przypadku KUPUJACEGO i SPRZEDAJACEGO, tak samo również i ta osoba musi pozostawić swój podpis.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Poprzednia strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości