Kącik leśnych dziadów.

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Tomek » 4 lut 2017, o 22:36

Angler napisał(a):Tomek, zauważ, że nawet żeby łowić ryby trzeba być członkiem PZW lub na łowiskach prywatnych za kasę uzyskać zezwolenie. Co więcej na broń palną trzeba zdobyć pozwolenie, a żeby takie uzyskać trzeba wskazać na potrzebę - bycie członkiem stosownej organizacji lub stosik gróźb na piśmie.

Jeszcze powiedz, że to popierasz :P Dziwię się, że idąc na państwowe grzyby nie musisz być członkiem Związku Grzybiarzy Polskich i nosić pozwolenia na scyzoryk.

Grubo ponad połowę swoich zarobków oddajemy na państwo, a w zamian mamy prosić i płacić za pozwolenie na korzystanie z zasobów należących do nas wszystkich. Prywatne łowiska, ok, ktoś utrzymuje te stawy, karmi ryby i ogólnie o to dba za prywatne pieniądze. Stawy państwowe? Albo zdejmujemy podatki, albo korzystamy za free :D Na rzece tym bardziej, bo nie widzę aby ktoś siedział na brzegu i karmił te ryby.

Motorowerzystka, przyznam, że oprę się tylko na tym co słyszałem. A słyszałem, że za zabranie takiej sarny można zapłacić jak za kłusownictwo :F
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 lut 2017, o 22:36

Pani Kontekstowa
 

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Angler » 4 lut 2017, o 23:41

Fakt, prawo do posiadania broni powinien mieć każdy zdrowy na umyśle obywatel - broń to najlepszy straszak na złodzieja. I z ryb czy zwierząt każdy obywatel może korzystać pod warunkiem przynależności do stosownej organizacji. Składki członkowskie idą na utrzymanie łowisk (infrastruktura), zasilanie łowisk (zarybienia, zasilenie populacji zajecy, kuropatw itd.) do tego członkowie tych organizacji sporo pracują zbierając śmieci, zwalczając kłusownictwo itd. Akurat w kwestii wędkarstwa i łowiectwa to jesteśmy ewenementem, bo są ogólnodostępne i KAŻDY może zostać wędkarzem i KAZDY zdrowy na umyśle i niekarany może zostać myśliwym. Na zachodzie europy łowiectwo jest prywatne i polują tylko Ci którzy mają pieniądze.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Motorowerzystka » 5 lut 2017, o 19:06

Tomek, ale spójrz na to z innej strony, dawniej ludzie wytłukli by całkowicie żubry, ale do tego nie doszło. Tak samo z turami, ale tych już nie ma. A jakby każdy mógł polować to i sarny by wyginęły za jakiś czas, tak jak i inne zwierzęta. Jelenie sika można hodować, a co za tym idzie pewnie też je zjeść :F Chociaż daniele są tańsze :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Angler » 6 lut 2017, o 20:29

Motorowerzystka, wiele gatunków "dzikich" hoduje się obecnie zarówno na mięso, jak i hobbystycznie czy w celach ozdobnych. Modne ostatnio w skansenach czy gospodarstwach agroturystycznych są hodowle właśnie danieli, jeleni, świniodzików, muflonów itd. Szczególnie łatwo się oswajają daniele. Mało kto wie też, że jeleń sika został na ziemiach Polskich introdukowany na samym początku XX wieku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Tomek » 6 lut 2017, o 20:48

Dziczyzna z wybiegu to nie to samo. Hodowałem świniodziki i świnki wietnamskie, smakują jak zwykła świnia. A to dlatego, że tu chodzi o tryb życia i pokarm, a nie rasę. Zwykła, biała świnia biegająca (!) po lesie i wsuwająca żołędzie z dużym przybliżeniem będzie smakowała jak dziczyzna. W drugą stronę też to działa :D
Z resztą bardzo fajnie to widać kiedy ktoś w pół roku tuczy prosiaka do 100kg na paszy z koncentratami itp, a inny robi to w dwa lata na ziemniakach i obierkach. Będą wyglądać zupełnie inaczej. :)
Nie wiem jak teraz, ale parę lat temu w Białowieży można było kupić kotleta z żubra za circa 20zł. "D*** nie urywał" :mrgreen: Najczęściej to były żubry z wybiegu w Rezerwacie Pokazowym, bardzo rzadko odstrzeliwano te na wolności.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Angler » 6 lut 2017, o 20:53

Tomek, 20zł w wuj tanio. Normalnie liczą 200-300zł za kilo. Swinia akurat najszybciej się adaptuje więc sama struktura mięsa szybko się zmienia.

A tutaj arsenał mojej dziewczyny :F

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Tomek » 6 lut 2017, o 21:02

Angler, wg. strony restauracji, kotlet waży 150g :F

Swoją drogą:
Teoretycznie eliminuje się osobniki stare i chore, bo stado nie może się już bardziej powiększać. Co roku w Puszczy rodzi się 50-80 młodych żubrów (w 2008 r. 53) i po prostu dla zwierząt brakuje miejsca w Puszczy. Zwierzęta można by teoretycznie oddawać do innych hodowli, ale samce z Białowieży cierpią na genetyczne zapalenie napletka.

Przykre.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Angler » 6 lut 2017, o 21:31

Niestety, ale u żubrów bardzo waska jest pula genetyczna.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Tomek » 6 lut 2017, o 21:42

Jak to w rodzinach królewskich :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez igrek97 » 6 lut 2017, o 21:44

aż mi się przykro zrobiło jak oglądałem te dziki :cry: ale rybę o cegłę nad zalewem mogę zabić :F
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Angler » 6 lut 2017, o 21:44

Z 7 osobników chyba cały gatunek odtworzono
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Motorowerzystka » 7 lut 2017, o 22:11

Tomek napisał(a):Hodowałem świniodziki i świnki wietnamskie, smakują jak zwykła świnia

To czemu nie karmiłeś ich leśnym pożywieniem? :F Albo przysmakami czyli ziemniakami i żołędziami :mrgreen: Lub jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=qZ9zXp66gnU - oczywiście bez pastowania xD

Angler, Twoja dziewczyna też poluje? :o
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Angler » 8 lut 2017, o 07:46

Motorowerzystka, jeszcze nie niestety
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Motorowerzystka » 17 lut 2017, o 17:50

Na fb ktoś podał link do tego: https://www.zakazpolowania.pl - wymyślają już nie wiadomo co. To niech jeszcze ci co to zgłoszą niech podpiszą że wyrzekają się odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzynę leśną, bo myśliwi nie będą mogli polować na ich terenie.

Za utrudnianie polowania (np. zbieranie grzybów we własnym lesie albo wykonywanie prac polowych na własnym polu w czasie, kiedy myśliwi postanowili tam postrzelać) możesz nawet otrzymać mandat.

Polowanie nie trwa chyba cały tydzień by nie można było pójść na grzyby w inny dzień :F

Angler, proszę wypowiedz się na ten temat jak to z tym jest, bo ja jeszcze tu w okolicy nie słyszałam by ktoś mandat dostał za pracę na polu, czy myśliwi nie informują o polowaniu? Coś mi się obiło o uszy że informują...
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Kącik leśnych dziadów.

Postprzez Angler » 17 lut 2017, o 19:08

Motorowerzystka, polowania zbiorowe należy zgłosić z tego co pamiętam w gminie i każdy zainteresowany może poprosić o udostepnienie informacji. Można też zgłosić swoje zastrzeżenia co do miejsca i czadu polowania. Polować indywidualnie można praktycznie o każdej porze dnia i nocy, tyle, ze poluje sie tam gdzie nie ma ludzi. Tam gdzie są ludzie i tak nic sie nie upoluje.

Co do wyłączenia pola z obwodu łowieckiego - jest to możliwe, ale równoważne z zrzeczeniem się odszkodowań - odszkodowanie nie należy się osobie ktora nie współpracuje z kołem łowieckim lub utrudnia prowadzenie gospodarki łowieckiej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 252 gości