Laptop Asus F5RL.Pomocy

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Janusz73 » 1 cze 2013, o 06:22

Mam do Was pytanie,bo problem polega na tym że mój laptoK Asus F5RL co pewien czas (srednio raz na dwa miesiące) traci połaczenie bezprzewodowe z internetem.Wyglada to tak-w swoim pokoju mam komputer który odbiera internet przez router (nie wiem czy dobrze nazywam,to jest skrzyneczka z antenką i kontrolkami) komputer do tego routera jest podłaczony przewodem.Natomiast laptoK korzysta z routera bezprzewodowo.I w laptopie co pewien czas połaczenie bezprzewodowe ulega awarii.Postępuje tak-klikam napraw to połaczenie to pokazuje mi się napis,że system Windows nie może otworzyć karty sieciowej.Niose do informatyka,a on za 5 minut roboty mnie kasuje i połaczenie znowu jest.Raz podejrzałem co on robi i postęopował tak-wciskał klafisz FN i F2 i na ekranie pokazywał się napis "Wlan on" i internet działał.Teraz wciskam te dwa klawisze i napis się nie pokazuje,brak połączenia z internetem,symbol połaczenia bezprzewodowego na pasku przekreślony,karta sieciowa właczona.Co to jest za awaria?W routerze wszystkie kontrolki sie świecą i w komputerze na połaczeniu przewodowym internet mam,natomiast w laptopie nie.Pytam Was,bo wiem że często na lekcjach informatyki młodzi ludzie dysponują dużo większą wiedzą od nauczyciela.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Pani Kontekstowa » 1 cze 2013, o 06:22

Pani Kontekstowa
 

Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez igrek97 » 2 cze 2013, o 00:17

Zapewne włącza wifi :mrgreen:
Z tego co pacze to fn+f1 wyłącza wifi, a fn+f2 włącza :F

No i pacz, pisze a nie to co trzeba :F
W takim razie sprawdź czy dostępne są sieci do połączenia, bo może wyłączyła Ci się funkcja automatycznego łączenia z internetem :>
Jeśli nie, to spróbuj wyłączyć i włączyć jeszcze raz wifi (napisałem na początku postu :F )
Jeżeli nie pomoże to pewnie trzeba będzie skonfigurować router albo połączenie nowe, nic innego mi już na myśl nie przychodzi :>
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Romecik2t » 2 cze 2013, o 00:30

Też masz farta, raz na 2 miechy :F mi raz na 2 minuty rozłącza :F a co do pytania to igrek97, w miarę wyjaśnił, można jeszcze router zresetować.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Janusz73 » 2 cze 2013, o 12:35

Igrek97 dziekuje za pomoc.Wczoraj kolo co jest troche obstukany w temacie powiedział mi,że trzeba przytrzymać dłużej tylko przycisk F2.Nie napisałem najważniejszej rzeczy-ta przerwa z internetem powstaje tylko w momencie właczenia laptoKa.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Janusz73 » 12 paź 2013, o 05:29

Znowu mam problem i nie będe zakładał nowego tematu.Powiedzcie mi co odstawiła moja siostra,co znowu ta śpiaca flądra nacisneła,że w laptopie strony internetowe otwieraja się w formie poziomego paska o wyskości około 4 cm.Gdy klikne "powiększenie" strona otwiera się na cały ekran ale i tak,żeby ja całą obejrzeć musze ją przewijać.Co ona wcisneła,czy to może wirus??Druga sprawa wyświetlane elementy są rozciągnięte na boki?Co to jest i jak to naprawić?
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez sssTOMEKsss » 12 paź 2013, o 10:25

wciśnij kilka razy ctrl i - strona powinna się zmniejszyć a automatycznie gdy wcisnieszctrl i + strona się powiększa co zapewne uczyniła twoja siostra ;)
co do paska to chodzi nie do końca rozumiem, chodzi Ci o to że jak uruchamiasz przeglądarke to uruchamia się ona w taka zmniejszona? jeśli tak to możesz to swobodnie regulować ;) najedz myszką na któryś bok przeglądarki pojawią się wówczas takie 2 strzałeczki połączone razem i dostosuj sobie jaki chcesz mieć jej wymiar gdy będziesz chciał ją zmniejszyć ;)
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Re: Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Janusz73 » 12 paź 2013, o 10:45

SssTomeksss nie wiem co ona zrobiła.Jak wciskam Ctrl to tylko pokazuje się taki biały okrąg wokół strzałki od myszki.Okrag się zwieksza i zmniejsza,ale z ekranem nic sie nie dzieje.Internet działa dobrze,wyszukiwarka włacza się i zajmuje cały ekran,ale gdy wpisze w nia np.WP.pl to ta strona WP.pl otworzy mi sie w bardzo niskim pasku zajmującym 1/3 wysokości ekranu.Wtedy musze nacisnąć w górnym prawym rogu przycisk (chyba minimalizuj lub maksymilizuj)takie dwa małe kwadraciki.Strona się otworzy na cały ekran ale i tak żeby ją cała zobaczyć musze przewijać myszką,albo przesuwać taki pionowy wskażnik po prawej stronie ekranu.Nie wiem co ta artystka wcisneła?Czy to nie jest wirus?I ma jakąś nie wiem co to jest (wyszukiwarka,czy co) o nazwie Babylon.Już mi głupio znowu iść do informatyka,a może on coś odstawia żebym go odwiedzał często?Albo ten Windows XP jest zrąbany-nie wiem?
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez sssTOMEKsss » 15 paź 2013, o 23:14

wejdz w ustawienia przeglądarki i tam powinno być coś o otwieraniu stron w nowych oknach
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Re: Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Janusz73 » 21 paź 2013, o 19:11

LaptoK :D był u komputerowca i znowu wszystko jest ok tylko nie wiem jak długo.Teraz mam inne pytanie i nie chce zakładać nowego tematu.Czy otwieranie stron internetowych w których podane jest "Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów"stanowi dla mojego komputera jakieś zagrożenie??Ona się otwiera mimo,że mam aktualnego antywirusa.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez sssTOMEKsss » 22 paź 2013, o 00:23

co to za strony? :O być może to są jakieś zwykłe banery reklamowe, czy po prostu antywirus Ci takie coś pokazuje?
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Re: Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Janusz73 » 22 paź 2013, o 06:26

Tomek nie mów,że nie trafiłeś na taka strone.To chyba nie antywirus podpowiada,tylko jest nazwa witryny internetowej,a pod nia drobnym drukiem,podkreślonym jest podane to ostrzeżenie.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Janusz73 » 17 lis 2013, o 20:39

Już oszaleje.Laptop był u informatyka i za 60zł internet działa poprawnie do dziś.Znowu strona wyszukiwarki i otwierane w niej strony maja wysokość paska 2cm.Żeby coś ogladać trzeba przewijac.Co to jest??Za którymś właczeniem przegladarki nagle to się stało.Chyba laptop pójdzie do utylizacji.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Tomciosz » 17 lis 2013, o 21:03

Janusz73, dasz radę zrobić screena lub zdjęcie ekranu?
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Romecik2t » 17 lis 2013, o 21:20

Dla mnie to wyglada na kłopoty z obsługą komputera, w takim przypadku naprawdę ciężko pomóc, a oddawanie kompa/laptopa "specowi" to strata pieniędzy, lepiej by wytłumaczył co się stało i jak to samemu rozwiązać niż co tydzień oddawać do "naprawy" i portfel za każdym razem lżejszy. :yes: Janusz73, nie masz kogoś kto by się znał na kompie z dzieci/wnuków? ktoś musi być bo naprawde szkoda sie męczyć. :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Laptop Asus F5RL.Pomocy

Postprzez Janusz73 » 17 lis 2013, o 22:37

Tomciosz ja chciałbym powstawiać mnóstwo zdjęć ale nie potrafie.Nie mam dzieci,ani wnuków.Normalnie po właczeniu Internet Explorer strona przegladarki zrobiła się paskiem o wysokości 1/4 wysokości ekranu.Ja tego laptopa nie dotykam,bo dziś by było "darcie ryja",to jest laptop mojej siostry i mówiła,że nic nie wcisneła przypadkowo.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 181 gości