Pistolet lakierniczy

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Pistolet lakierniczy

Postprzez Sławek. » 4 lip 2013, o 23:32

Witam!
Potrzebuje tani, a dobry pistolet lakierniczy do amatorskich zastosowań.
Nie zamierzam malować aut, myślę raczej o malowaniu elemetów w motocyklach i ewentualnie jakiś pierdół.
Polecicie coś? Czekam na propozycje :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Pistolet lakierniczy

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 lip 2013, o 23:32

Pani Kontekstowa
 

Pistolet lakierniczy

Postprzez dieludolfs » 4 lip 2013, o 23:41

Sławek., tata na pchlim targu we Włocławku kupił zestaw lakierniczy do kompresora. W pistolecie jest dysza 1.5mm (bynajmniej tak napisali :D ) i chyba 3 regulacje strumienia, więc do amatorskiego lakierowania spokojnie wystarcza ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Pistolet lakierniczy

Postprzez Sławek. » 4 lip 2013, o 23:46

Za wiela? :F
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Pistolet lakierniczy

Postprzez dieludolfs » 4 lip 2013, o 23:48

Powiem Ci, że nie wiem, ale na allegro takie coś kosztuje 60zł:
http://allegro.pl/zestaw-lakierniczy-ma ... 60940.html
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Pistolet lakierniczy

Postprzez Siczka » 5 lip 2013, o 10:28

Również taki zestaw polecam. Pistolecik tani ale maluje OK. Dobrze dobierzesz mieszankę farby z powietrzem + dobre rozcieńczenie farby i będzie super ładnie i gładko nakładało farbę :)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Re: Pistolet lakierniczy

Postprzez Janusz73 » 5 lip 2013, o 10:40

Tak.Do amatorskiego malowania jest on OK.Jeszcze zależy dużo od sprężarki.Dieludolfs gdzie w Włocławku jest "pchli targ"?Bo jade zaraz kupić (żartuje).To jest ten rynek,gdzie przed parkingiem jest chiński supermarket?Jak wjezdżam od strony Wisły (most Edwarda Rydza-Śmigłego chyba) to na pierwszych swiatłach prosto i zaraz jade w lewo,w taka wąską uliczke to tam gdzieś?
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Pistolet lakierniczy

Postprzez dieludolfs » 5 lip 2013, o 11:04

Janusz73, tu jest mapka dojazdu:
http://pchlitarg.wloclawek.pl/kontakt
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: Pistolet lakierniczy

Postprzez Janusz73 » 5 lip 2013, o 14:05

Dieludolfs ja tam chyba byłem.Tylko że tam był rynek ogrodniczy warzywa,owoce.A potem popierdzieliła mi sie droga i zamiast wjechać na tame to pojechałbym do Łodzi. :D
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Pistolet lakierniczy

Postprzez Sławek. » 5 lip 2013, o 19:18

Janusz73, nie wiem dokładnie jaki wuja ma kompresor, ale dał prawie 1,5k z używkę, więc nie powinno być źle. Na oko butla spora, ale litrażu teraz nie podam :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Pistolet lakierniczy

Postprzez Łukasz. » 5 lip 2013, o 23:27

Sławek. napisał(a):Na oko butla spora, ale litrażu teraz nie podam

butla... fakt, ma to wpływ, ale praktyczna wydajność sprężarki też ma wiele do powiedzenia :d Czasami nawet więcej :P Ale to już rozmowa na inny temat, oj, a ostatnio dosyć sporo ze sprężarką pracuję, więc co nieco wiem ;)

Ja kupiłem pistolet za jakieś 50 zł, w sklepie rolniczym :d Tyle co ja malowałem, to jestem zadowolony, choć na pierwszy rzut oka wygląda jakby chińczyk emeryt to robił... Ale robotę robi dobrze :P Do chlorokauczuku się nadaje średnio (maluje, ale dodatkowo pryska wszędzie, na ręce, koszulkę, buty... cały zielony byłem, i weź to kurna domyj xD ) ale emalię rozprowadzał wyśmienicie.
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Pistolet lakierniczy

Postprzez Siczka » 6 lip 2013, o 00:02

Łukasz., no ja tanim pistoletem Simka sobie malowałem rok temu, to wyśmienicie było i to słabą, stara, własnej roboty sprężarką bo cichsza niż nowa i tylko dla tego ja wybrałem :F Malować to praktycznie pierwszy raz wtedy malowałem tak normalnie pistoletem bo tak to czasem tam pług czy prasy kawałek się maznęło jak tata pozwolił jak malował jak mały byłem ale właśnie tani pistolet nie oznacza zły, jak do amatorskiego malowania bo ładnie rozpylał farbę, gładziutko pomalowało i jestem zadowolony bardzo z tego :D
Jak ktoś profesjonalnie maluje, to może nie wystarczać ale do sporadycznego użytkowania jak najbardziej polecam :)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Pistolet lakierniczy

Postprzez adrian » 6 lip 2013, o 00:39

Jak chcesz tym płot malować to polecam, ale motocykl odradzam...
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Re: Pistolet lakierniczy

Postprzez Janusz73 » 6 lip 2013, o 06:29

Adrian,tym pistoletem pomalujesz motocykl też.Normalne że przed malowaniem robisz próbe i regulujesz pistolet.Jednak jeżeli po malowaniu dokładnie go nie umyjesz i pozwolisz zaschnąć farbie to on będzie działał coraz gorzej.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Pistolet lakierniczy

Postprzez adrian » 7 lip 2013, o 14:42

Tak się akurat składa że zajmuje się lakiernictwem, nie zawodowo tylko czas za czasu i nie chodzi o regulacje pistoletu tylko o to ze te pistolety nie rozlewają idealnie farby, pracują przy ciśnieniu powyżej 4bar są nie praktyczne, ale do zastosowania amatorskiego typu malowanie płotu, szafek i innych pierdoł gdzie struktura jest nieważna polecam bo koszt takiego pistoletu jest nieduży (ok 30zł) lecz do malowania motocykli, samochodów w tym do nakładania klaru polecam coś z pistoletów HVLP w granicach 200-300zł miałem tego http://allegro.pl/profesjonalny-pistole ... 92361.html i fajnie się nim malowało ale do klaru trochę miał mała dysze.
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Pistolet lakierniczy

Postprzez Łukasz. » 7 lip 2013, o 15:40

Ale kupować pistolet za cenę 200-300 zł tylko po to, by raz na miesiąc pomalować element w motocyklu mija się z celem, co nie adrian ? :P Jakby chciał, nie wiem, kupować motocykl, remontować go i sprzedawać, to jestem jak najbardziej za kupnem czegoś konkretnego.

Ja np. malowałem przyczepy rolnicze takowymi pistoletami. Przyczepy szły na handel, a były dwie, i jakoś nikt nic negatywnego nie mówił o jakości malowania. A było to rok temu, jedną niedawno widziałem, i z biegiem czasu nie wygląda, by coś było pomalowane źle.Nie oszukujmy się, jak maluje dla siebie to nie będzie sprrawdzał grubości lakieru :P A idealnie jak z fabryki nigdy nie zrobisz, mając nawet pistolet, no nie wiem, za 10 000 tys.
adrian napisał(a):pracują przy ciśnieniu powyżej 4bar są nie praktyczne,

A tego nie rozumiem...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości