Pistolet lakierniczy

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Pistolet lakierniczy

Postprzez igrek97 » 13 kwi 2015, o 23:59

Stachu.G, o kurde :F to ja miałem taki kompresor :mrgreen:
Zawsze myślałem, że to samoróbka
Obrazek

W sumie teraz to mi już tylko zbiornik został :F
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Pistolet lakierniczy

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 kwi 2015, o 23:59

Pani Kontekstowa
 

Pistolet lakierniczy

Postprzez dieludolfs » 14 kwi 2015, o 00:06

Dobra panowie, jaki pistolet do mojego zestawu? :F
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Pistolet lakierniczy

Postprzez adrian » 14 kwi 2015, o 01:17

Przy takim zestawie nawet pistolet za 1000zł nic ci nie da, tym bardziej jak nie umiesz malować (może nie tyle co nie umiesz, ale nie masz doświadczenia) to nawet drogi pistolet za ciebie nie pomaluje. Jeżeli chcesz go używać do przydomowych prac typu malowanie jakiś elementów, felg gdzie powłoka nie ma tak wielkiego znaczenia to polecam ci pistolet Sico z dysza najlepiej 1.3 potem zakup dyszy 2.0 np. taki

http://allegro.pl/pistolet-lakierniczy- ... 72657.html

Jeżeli chcesz malować elementy samochodu to szukaj JONNESWAY malowałem nim parę razy i sprawdzał się.

http://allegro.pl/ja-3000-pistolet-laki ... 31754.html

Osobiście polecam pistolet SATA, ale ciężko będzie ci znaleźć w tej cenie nawet używany w dobrym stanie.

Obowiązkowo przed guna http://allegro.pl/reduktor-odwadniacz-k ... 18855.html
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Pistolet lakierniczy

Postprzez dieludolfs » 14 kwi 2015, o 01:36

adrian, już mam zakupiony reduktor, pokazywałem go na poprzedniej stronie, powinien być dobry?

No i nie wiem czemu mój zestaw jest zły, przecież nie muszę od razu całego auta pomalować za jednym zamachem, mogę polakierować np. jeden element i poczekać aż kompresor nabije :F

Ten pistolet JONNESWAY to jest tylko do nakładania lakierów, czy do podkładów też się nada?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Pistolet lakierniczy

Postprzez adrian » 14 kwi 2015, o 02:21

dieludolfs napisał(a):adrian, już mam zakupiony reduktor, pokazywałem go na poprzedniej stronie, powinien być dobry?

Teoretycznie powinno się reduktor stosować zaraz przed pistoletem dla tego, że zawsze można dokonać szybko regulacji ciśnienia, a w wężu zawsze powstanie spadek ciśnienia czyli jak na sprężarce masz ustawione 1.5 bara to na pistolecie będzie to ok 1 bar (wszystko zależny od długości i średnicy przewodu) oczywiście jak nie malujesz na co dzień to wystarczy ten co masz. Ważne aby odseparować dobrze wilgoć i olej przez osuszacz.

dieludolfs napisał(a):No i nie wiem czemu mój zestaw jest zły, przecież nie muszę od razu całego auta pomalować za jednym zamachem, mogę polakierować np. jeden element i poczekać aż kompresor nabije


Przy malowaniu całego auta ważne jest, aby cały bok auta był malowany za jednym razem, w sensie, że nie od razu, tylko z jednej parti rozrobionej farby czyli jak rozrobisz farbę to malujemy błotnik, drzwi, ćwiarę, (elementy mogą stać na osobnych stojakach) takie elementy jak maskę i dach można malować osobno bo są w innej płaszczyźnie. Chodzi o to aby np. nie malować błotnika a 3 dni później drzwi bo pomimo zastosowania tej samej farby jest w 80% pewne że wyjdzie inny odcień. Zależne jest to od klimatu panującego w pomieszczeniu (wilgotność, temperatura), ciśnienia w pistolecie (ustawienie pistoletu ma wpływ na odcień farby) i rozrobienia farby (zastosowanie innego rozcieńczalnika lub minimalnie inna proporcjach gwarantuje zmianę odcieniu zwłaszcza na jasnych lakierach.

dieludolfs napisał(a):Ten pistolet JONNESWAY to jest tylko do nakładania lakierów, czy do podkładów też się nada?


Nada się, z reaktywnym jak i akrylem nie powinno być problemów chociaż zastosował bym dyszę 2.0


Autor postu otrzymał pochwałę
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Pistolet lakierniczy

Postprzez dieludolfs » 14 kwi 2015, o 02:54

Czyli do lakieru akrylowego, bazy i bezbarwnego dysza 1.3, do podkładków reaktywnych i akrylowych dysza 2.0, dobrze rozumiem?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Pistolet lakierniczy

Postprzez adrian » 14 kwi 2015, o 16:27

Tak ale jak nie masz doświadczenia w malowaniu to maluj wszystko 1.3 i tak nie zauważysz różnicy.
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Pistolet lakierniczy

Postprzez dieludolfs » 14 kwi 2015, o 17:02

adrian, a powiedz mi jeszcze jak jest różnica między tym pistoletem za 70zł a tym za 400zł, oprócz ceny? Patrzę na parametry, to oba pistolety mają praktycznie takie same...
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Pistolet lakierniczy

Postprzez adrian » 14 kwi 2015, o 18:07

Tym że ten za 70zł po parunastu malowaniach będzie robił pewnie chmurki i nie jest tak wydajny jak ten za 400zł (mniej materiału ląduje w powietrzu) tyczy się także wykonanie i dbałość o szczegóły, odlew itp. Jako, że nie masz wprawy kup ten za 70 bo szkoda 400zł jak efekt i tak będziesz miał marny. Podkład nie jest trudno położyć, bo i tak się go potem dociera wiec nie przejmuj się zaciekiem czy strukturą powłoki. Z bazą są takie czary, że jak pistolet "chmurkuje" (tak to nazywam) lub powłoka nie nakładana na zakładkę albo nierówna ilość warstw, skutkuje plamami, przebiciami gdy patrzysz na słońcu.

Jeszcze co do dysz jeśli kupisz podkład, bazę, klar w internecie masz kartę techniczną, jest tam napisane jak nakładać, w jakich odstępach, temperatura pracy, rozmiar dyszy itp. i pod materiały kup pistolet z średnią dyszą.

Dla przykładu karty podkładu akrylowego Novol Protect 330 (polecam firme, używam ich i przyjemnie się z nimi pracuje)

http://professional.novol.pl/karty/tech ... CT_330.pdf


Autor postu otrzymał pochwałę
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Pistolet lakierniczy

Postprzez Stachu.G » 14 kwi 2015, o 18:21

igrek97 To najlepsze ci zostało, poważnie nasłuchałem się od starych wyjadaczy o kozak jest taka butla. :)
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Pistolet lakierniczy

Postprzez dieludolfs » 14 kwi 2015, o 23:47

Poczytałem trochę w internecie i do bazy, bezbarwnego i akrylu chcę zakupić pistolet JONNESWAY HP 1,4mm za 300zł. Jak myślicie, dobry wybór?
http://allegro.pl/pistolet-lakierniczy- ... 34966.html


Teraz poszukuję jeszcze czegoś do podkładu. Problem jest jedynie taki, że podkład reaktywny firmy NOVOL wymaga dyszę 1,2-1,5mm (nie chciałbym do tego celu używać drogiego jonnesway'a), a podkład akrylowy NOVOL dyszę 1,6-1,8mm. Chciałbym zakupić coś z firmy SPEEDWAY, gdyż ma ona dobrą opinię, ale w grę wchodzi pistolet z dyszą 1,4mm, albo 1,8mm, nie ma nic pośredniego. Który pistolet powinienem wybrać? Może do podkładu reaktywnego wybrać mój pistolet z zestawu lakierniczego
Obrazek


A do podkładu akrylowego zakupić SPEEDWAYa z dyszą 1.8mm?
http://allegro.pl/pistolet-lakierniczy- ... 24226.html


EDIT:
A może coś takiego? :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=8DGJOZS2jPY
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Pistolet lakierniczy

Postprzez adrian » 15 kwi 2015, o 17:55

Rany boskie tylko nie te pistolety z chińskiego zestawu! Podkład nakladaj tym JONNESWAY nic się nie stanie a szkoda pieniędzy na osobny pistolet do podkładu chyba ze w przyszłości chcesz założyć lakiernie, tym bardziej ze malucha będziesz malował akrylem. Szukaj pistoletu w technice HVLP (nisko ciśnieniowy) a nie HP.

Ps. Ogólnie jestem zdziwiony, że nie mając doświadczenia z malowaniem porywasz się na malowanie całego samochodu lub co gorsza srebrnego opla, gdzie srebrny wg. mnie cieniuje się najgorzej ze wszystkich kolorów ;)
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Pistolet lakierniczy

Postprzez dieludolfs » 15 kwi 2015, o 18:16

adrian napisał(a):Szukaj pistoletu w technice HVLP (nisko ciśnieniowy) a nie HP.

Tylko pytanie, czy mój sprzęt będzie dobry do zasilenia takiego pistoletu? Jak wiadomo te pistolety potrzebują dużą ilość powietrza.

adrian napisał(a):Ogólnie jestem zdziwiony, że nie mając doświadczenia z malowaniem porywasz się na malowanie całego samochodu

Od czegoś trzeba zacząć ;) Maluch i tak idzie na handel, więc jak wyjdzie tak wyjdzie. Nie obchodzi mnie zbytnio efekt końcowy, choć nie ukrywam, że chciałbym by był jak najlepszy.


adrian napisał(a):co gorsza srebrnego opla

Będę robił zieloną Vectre B, kiedyś na parkingu ktoś stuknął w tył i na zderzaku popękał lakier. Kupię najtańszy zderzak na OLX i na nim będę ćwiczył lakierowanie - jak efekt końcowy wyjdzie ładny, to przełożę zderzak i tyle.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Pistolet lakierniczy

Postprzez Sławek. » 15 kwi 2015, o 18:35

dieludolfs, mój wujek ma bardzo dobry kompresor (przynajmniej mi się tak wydaje), bo dał za niego 1300zł za używkę. Nie wiem czy będzie trzeba go w coś doposażyć, ale w razie co to mogę zapytać czy mi pożyczy i będziemy malować. Ja będę miał również zderzaki do pomalowania, więc możemy poćwiczyć, tylko kup dobry pistolet :F
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Pistolet lakierniczy

Postprzez adrian » 15 kwi 2015, o 18:44

dieludolfs napisał(a):Tylko pytanie, czy mój sprzęt będzie dobry do zasilenia takiego pistoletu? Jak wiadomo te pistolety potrzebują dużą ilość powietrza.

Tak, prawda duże zapotrzebowanie przy niskim ciśnieniu, najlepiej jak byś sprawdził wydajność kompresora, mierzysz to tak pój. butli x max ciśnienie / czas nabijania od wyniku odejmujesz 15% czyli np 100l x 10Bar / 2.5min = 400l/min - 15% wychodzi ze zeczywista wydajność to 340l/min
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Poprzednia strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości