Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Re: Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Janusz73 » 14 lis 2015, o 21:30

Tłuszcz puści to na poprawinach padne moment.Jeszcze przymuje taką wersje,że dziabne coś dzień przed weselem,żeby swoją wątrobę przygotować do akcji.Dlaczego nie polecasz mi żadnych napojów lub leków?Słyszałem,ale nie praktykowałem,że przyjmowanie alkoholu łacznie z 2KC jest dobre.Romecik2T tłuszcz i alkohol to dla mnie jest ryzyko-nie chce mieć dwóch krawatów pod szyją.A gorzałka i Pepsi?Też Pepsi-Cola (oryginał) zmienia wchłanianie alkoholu przez układ trawienny i tak po cichu na nią licze.
Ostatnio edytowano 14 lis 2015, o 21:36 przez Janusz73, łącznie edytowano 1 raz
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Pani Kontekstowa » 14 lis 2015, o 21:30

Pani Kontekstowa
 

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Romecik2t » 14 lis 2015, o 21:36

Nie wiadomo jak zareagujesz jak nigdy nie brales ja bym nie ryzykowal serio.
A to podczas wesela nie bedzie jedzenia ze mowisz ze tluszcz pusci? :F Ja tam jem cala noc ..
Jak nie przesadzisz z tempem i swoimi mozliwosciami to bedziesz jadl co chwile takze problemu nie bedzie. Dziabnac dzien przed i z cugu nie wychodzic to dobry pomysl jesli jest taka mozliwosc.
Ok jesli tluszcz nie to nie wiem za bardzo, moze inni cos doradza, cola z moich doswiadczen raczej nic nie zmienia ale dobrze smakuje do przepijania :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Janusz73 » 14 lis 2015, o 21:39

Właśnie.Jak startuje od zera to jestem cieniutki,ale gdy leczę kaca złą metodą "pij to czym się strułeś"to już,naprawdę mogę wypić.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Łukasz. » 15 lis 2015, o 17:16

Cola, czy tam pepsi ma cukier. Niby cukier i wit. C rozkładają alkohol. Spotkałem się na jakimś weselu z tym, że jeden z gości ostatnie kieliszki zapijał wodą z musującym calcium C, czy innym cudem. Widocznie musiało pomagać :P Od tego czasu "dzień po" zawsze robię sobie takie cudo rano po przebudzeniu (np. o ósmej rano), z dwóch tabletek, i idę spać dalej. O pierwszej zaczynam żyć :D

A co do innych pomysłów, to ciężko cokolwiek doradzić. Po pierwsze, na jaki stolik trafisz (lub sąsiadów), z kim pójdziesz na wesele (sam czy z partnerką - to pierwsze odradzam :D ), i czy masz zamiar pic ze wszystkimi, czy też nie :P A wielu innych kryteriów nie przewidzisz, jeżeli w miarę trawisz alkohol, to dasz radę :D
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Tomciosz » 15 lis 2015, o 18:23

Również jest tak, że czasem dwa piwa cię zmiotą, a czasem 5 wypijesz i nie czujesz ich działania. Nie ma na to reguły.

Bynajmniej, jeść, pić raczej wodę(zawsze to lżej dla żołądka) i bawić się do rana. :yes:
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Romecik2t » 15 lis 2015, o 18:24

Łukasz., Tomciosz, popieram :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Janusz73 » 15 lis 2015, o 20:12

Dziekuje za podpowiedzi i też przyznaje Wam racje.Mam dwóch znajomych dla których do wódki na weselu najważniejszy jest tort.Ale ta metoda nie jest dla mnie.Łukasz zdziwiłeś mnie,bo dlaczego nie iść sam?Ide sam i nawet zadowolony jestem z tego,bo możliwe że będe miał relaks w wozie strażackim.Kto oglądał film "Wesele" Smarzowskiego to wie o co chodzi :D
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Romecik2t » 15 lis 2015, o 20:20

Bo z dziewczyna bardziej sie pilnujesz w sprawach alkoholu :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Janusz73 » 15 lis 2015, o 21:19

Romecik2t.Łukasz swoim komentarzem totalnie dał mi do myślenia.Widziałem już wiele scen na imprezach (nie na weselach,bo na nich praktycznie nie bywałem) i jak z alkoholem nie będziesz kontrolował się sam to raczej czy żona,czy partnerka w tym ci nie pomoże,a wszelkie jej próby kontrowania ciebie przed kieliszkiem mogą być dobrym widowiskiem dla pozostałych uczestników imprezy.Często jest tak,że kobieta też sobie coś chlapnie i po prostu zaczyna głupieć umoralniając swojego męża czy partnera.I widownia takie sceny uwielbia.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez igrek97 » 15 lis 2015, o 21:46

Romecik2t napisał(a): Dziabnac dzien przed i z cugu nie wychodzic to dobry pomysl jesli jest taka mozliwosc.

Chyba żartujesz, nie ma nic gorszego niż wbijanie klina czy zaprawianie się dzień wcześniej. Po takim czymś na drugi dzień wystarczy wypić dwa razy pod sto lat i koniec imprezy.
Przede wszystkim trzeba mieć olej w głowie i wiedzieć kiedy skończyć, sęk w tym, że w takim stanie zawsze chce się pić ale po dwóch kolejkach jest koniec imprezy.
Na pewno też nie ma co pić na pusty żołądek, coś wtrąbić przed rozpoczęciem konkretnej imprezy. Jeżeli wódeczka nie smakuje można strzelić sobie piwko albo dwa - chociaż sprawa jest taka, że można się czasem na tym piwie zawiesić i koniec.
Warto zwrócić uwagę na tempo. Jeżeli przysiądziesz się do stołu gdzie idzie kolejka za kolejką możesz pić z nimi, ale nie cały czas. Dwie - trzy kolejki i gdzieś się tam zakręcić, żeby ze dwie minęły. Jak się cały czas szybko pije a ktoś ma słabą głowę to bania spada na łeb jak dziesięciokilogramowy młot z czwartego pięta - i koniec imprezy.
Dużo więcej można wypić jeżeli się tańczy. Szczerze mówiąc jak się zacznie tańczyć to się zapomina o piciu.
Jeszcze jedna sprawa. Szlugi. Jak ktoś nie pali, a podchmielony się skusi na fajeczkę trzeba się liczyć z tym, że sytuacja po takim "dotlenieniu" może się stanowczo pogorszyć.
Co do popychacza - ja szerokim łukiem omijam soki pomarańczowe do wódki (Nie popijaj sokiem pomarańczowym, bo jutro wódka przyjdzie!" - staropolskie ludowe przysłowie :F ) i ogólnie wszelkiego typu napoje niegazowane. Ponoć woda z cytryną potrafi łagodzić kaca.

I dla zasady warto unikać takich sytuacji jak polanie się wódki po brodzie czy polewania przez rękę :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Tomciosz » 15 lis 2015, o 21:48

A też prawda, Wiem jak wyglądało to na weselu brata, mianowicie - korona. :mrgreen:
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Tomek » 15 lis 2015, o 22:12

Ja tam dużo nie piję. Tymbardziej wódki... Dorzucę tylko tyle, że rekordy promili we krwi padały właśnie w cugu :D Na raz tyle nie osiągniesz. Czy to dobrze? Wątpię.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Janusz73 » 15 lis 2015, o 23:21

Pisząc,żeby wypić coś dzień wcześniej nie miałem na myśli sie upić.Tylko przygotować organizm do tego z czym będzie walczył następnego dnia.Igrek97 jest piwo na weselu?To dla mnie nowośc.I wiem,że dla mnie mieszanie nie jest wskazane.Co to znaczy "polewanie przez ręke"?Znam troche życie,bo pare lat już mam-zazwyczaj początki wesela to pełna gracja i kultura,a potem w co niektórych alkohol może budzić dzikie instynkty.Nie wiem,czy tak można ale gdy na tym weselu poczuje sie żle to po prostu je opuszczę i chyba lepsze to niż miałbym się zeszmacić.Fakt do domu z wesela daleko,ale lepsza opcja opuścić wesele i drzemnąć się 2-3 godziny niż zrobic z siebie pośmiewisko.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez igrek97 » 15 lis 2015, o 23:39

Zależy od wesela, byłem kilka razy na takim weselu że stało piwo obok stołów i kto chciał to sobie brał.
"Przez rękę" czyli jak trzymasz butelkę w prawej ręce to powinieneś polewać przechylając w lewą stronę, przechylając ją w prawą stronę lejesz przez rękę. Jak ktoś Ci tak poleje, to się szybciej upijesz. Oczywiście dodałem to w formie humorystycznej, bo chyba nikt nie wierzy w takie rzeczy ale tradycji trzeba się trzymać :mrgreen:
I oczywiście przy wychylaniu - Jan Sebastian BACH :F
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Romecik2t » 16 lis 2015, o 08:30

Janusz73, To wlasnie mialem na mysli, ze sam sie bardziej pilnujesz :D
Janusz73 napisał(a):Pisząc,żeby wypić coś dzień wcześniej nie miałem na myśli sie upić.Tylko przygotować organizm do tego z czym będzie walczył następnego dnia.


Jo, ja tez nie mialem na mysli uwalenia sie w szpadel :F

A co do piwa to na kazdym weselu na jakim bylem to bylo piwo w beczkach i kto chcial sobie nalewal, glownie mlode dziewczyny :F Bo przeciez nikt nikogo nie zmusza do niczego :d
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 275 gości

cron