Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez purchaw090293 » 6 lut 2014, o 22:10

Z tym Komesem trzeba uważać, dalej go degustuję, w zapachu czuć dość wyraźnie szampana, ale spod niego wybija się, też lekki zapach słodu. Bardzo trudno uświadczyć w tem piwie goryczki, aczkolwiek trunek jest co najmniej ciekawy. Alkohol jest bardzo dobrze ukryty, piwo jest dosyć kwaśne, wysycenie dość duże, ale też czuć pewną dozę słodyczy.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Pani Kontekstowa » 6 lut 2014, o 22:10

Pani Kontekstowa
 

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Łukasz. » 7 lut 2014, o 21:29

Jezu, jakie opisy. Ja co najwyżej rozróżniam piwa które mi smakują od tych co mi nie smakują... Żadnych nut, doz, ukrytych smaków nie rozpoznaje...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Re: Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Janusz73 » 7 lut 2014, o 21:34

To Łukasz jesteś praktycznie abstynentem i nie wiesz,że "wino jak miłość uderza do głów".Niedawno piłem z koleżanką wino wiśniowe Cherry 18.Ciut wyższa półka,bo kosztowało dwadzieścia pare złoty.Słodkie i czuć wiśnie.Patrze koleżanka ma czerwone uszy i usta oraz małe kropelki potu pod nosem.Myśle sobie-aha,będzie dobrze.I tak było :)
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Tomek » 7 lut 2014, o 21:42

Łukasz., też nie rozumiem. Kiedyś kupiłem piwo, znalazłem w internecie jego "recenzję" i próbowałem poczuć to samo... Efekt wiadomy. Nie wiem, może temperatura nie była odpowiednia :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Janusz73 » 7 lut 2014, o 22:03

Recenzje mijają się z prawdą,bo każdy ma inny gust i smak.Wracając do win to jak ktos mi mówi,że lubi i smakuje mu wino wytrawne lub półwytrawne to jestem bardzo zdziwiony.Dla mnie takie wina to "kwasy",odbieram je jako wina w których reakcja nie dobiegła końca.I moga to być drogie winna z najlepszych winnic francuskich.Według mnie wino musi być słodkie lub półsłodkie.Znowu kto inny mówi,że wypije lampke słodkiego wina i zaraz zwraca mu sie całe wiadro.Tomek temperatura pitego alkoholu jest bardzo ważna.Przełkniesz ciepły alkohol typu likier.Raczej nie.Żołądek tego nie przyjmie.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Tomciosz » 7 lut 2014, o 22:08

Janusz73 napisał(a):aha,będzie dobrze.I tak było :)


:> :> :mrgreen:
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Angler » 7 lut 2014, o 22:28

Ciechan Stout. CH&^%e wcale nie smakuje jak stout, piany brak, smak - goryczka i tu na plus.

http://www.youtube.com/watch?v=o4vTFAIllog gratis.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Romecik2t » 8 lut 2014, o 09:44

Jak trunek schłodzony jak cholera to wiadomo że nie czuć nic :F Wypijta na ciepło :>
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Tomek » 8 lut 2014, o 11:01

Jeżeli już piję piwo, to temperatura sklepowa albo jakieś +4 z lodówki. Zawsze smakuje tak samo.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Angler » 8 lut 2014, o 19:18

Romecik2t, nie do końca, niektóre trunki (np. Tequila) trzeba pić na zimno inaczej pić się nie da. Z kolei jak już wcześniej wspominałem, brandy należy na ciepło pić (temp. około 30*C).
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Romecik2t » 8 lut 2014, o 19:23

Miałem na myśli głównie zwykłe piwo :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Angler » 8 lut 2014, o 19:35

Romecik2t, piwo powinno się też w odpowiedniej temp. podawać, na ogół jasne chłodniejsze.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Łukasz. » 8 lut 2014, o 21:09

Janusz73 napisał(a):To Łukasz jesteś praktycznie abstynentem

Dzięki :d W końcu ktoś tak mnie uznał :D

Tak szczerze, to fakt, ja codziennie nie piję. raz, góra dwa razy w tygodniu (bywa, że przez 3 tygodnie nie mam alkoholu w ustach), i to nie jakieś tam spore ilości, tylko po 4-5 piw, ew. ćwiartkę na łeb. Chyba że żniwa, to wtedy piwo lub dwa dziennie to standard, ale to dla ochłody po ciężkim dniu w spartańskich warunkach :) Czasem jakiegoś radlera się kupi, w ciągnik, i przez 2 godziny pomału go sączę. Po piwie mam taki efekt, że dwa wypiję, i nie odczuwam pragnienia. Oczywiście, musi być schłodzone, najlepiej w piwnicy.

Wódki latem nie pijam praktycznie wcale, chyba że już ktoś przyleci z flaszką, to nie wypada odmówić. A że głupio, gdy do Ciebie ktoś z flachą non stop przylatuje, to i ja postawię. A tak na ogół wódki też nie pijam :P

Co do wina, 2 lub 3 w życiu wypiłem, nie licząc swojskiego. Mamrotów również nie pijam :P Ale wróćmy do "normalnych" win.
Wytrawne, półwytrawne, kwaśno-słodkie, czy jak one tam mają - raz tego cuda spróbowałem, i nie mam zamiaru więcej. Swojskie wino, jak jest słodkie, to mogę szklankami pic - ile to razy u wuja litrową flaszkę takowego w dwójkę wypiliśmy, i już fajnie :D To jest dla mnie wino, a nie uje muje dzikie węże z Francji...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Re: Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Janusz73 » 9 lut 2014, o 05:14

Łukasz,dokładnie jest tak jak piszesz.Piwo wspaniale gasi pragnienie i zauważ jeszcze jedno-nigdy nie wypijesz takiej ilości wody jak piwa.Piszesz,że wypijasz 4-5 piw na pewno pół litrowych i to jest 2,5 litra,a takiej ilości wody nie wypijesz.Delektowanie się smakiem swojskiego wina jest jak czytanie poezji,wiesz co pijesz i nie wciągasz siarczyn.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez janosikmz19822 » 9 lut 2014, o 19:49

Łukasz. napisał(a):Tak szczerze, to fakt, ja codziennie nie piję. raz, góra dwa razy w tygodniu (bywa, że przez 3 tygodnie nie mam alkoholu w ustach), i to nie jakieś tam spore ilości, tylko po 4-5 piw, ew. ćwiartkę na łeb. Chyba że żniwa, to wtedy piwo lub dwa dziennie to standard, ale to dla ochłody po ciężkim dniu w spartańskich warunkach Czasem jakiegoś radlera się kupi, w ciągnik, i przez 2 godziny pomału go sączę. Po piwie mam taki efekt, że dwa wypiję, i nie odczuwam pragnienia. Oczywiście, musi być schłodzone, najlepiej w piwnicy.


Janusz73 napisał(a):Łukasz,dokładnie jest tak jak piszesz.Piwo wspaniale gasi pragnienie i zauważ jeszcze jedno-nigdy nie wypijesz takiej ilości wody jak piwa.Piszesz,że wypijasz 4-5 piw na pewno pół litrowych i to jest 2,5 litra,a takiej ilości wody nie wypijesz.Delektowanie się smakiem swojskiego wina jest jak czytanie poezji,wiesz co pijesz i nie wciągasz siarczyn.


Jeżeli uważacie że piwo jest dobre na pragnienie to macie coś z głowami własnie przez takie myślę ludzie udarów dostają od słońca więc polecam wam o tym poczytać piwo robi na odwrót daje tylko wrażenie że gasicie pragnienie ale niestety odwadnia organizm .To tylko taka fatamorgana ,wiadomo jeden radlerek nie zaszkodzi ale kilka piw .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 337 gości