Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Wszystko o piwie.

Postprzez Siczka » 25 sty 2014, o 20:25

Angler, :mrgreen: taki był posmak i zapach :F
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Wszystko o piwie.

Postprzez Pani Kontekstowa » 25 sty 2014, o 20:25

Pani Kontekstowa
 

Wszystko o piwie.

Postprzez purchaw090293 » 25 sty 2014, o 23:09

Mnie ostatnio nachodziło warzyć piwo. Oczywiście z gotowych ekstraktów, dużo roboty z robieniem tych zacierów, brzeczki itd... Siczka, Nie potrzebujesz 0,5 roku :) Może leżakować około 4 tygodnie i się nadaje, no ale jak nie chcemy się zniżać do koncernówek to te 90 dni zalecane.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Wszystko o piwie.

Postprzez Siczka » 25 sty 2014, o 23:14

purchaw090293, wyczytałem to pół roku jak natrafiłem na jakichś studentów co dobre piwko sobie robili. Szukałem info na temat wina, piwa itd własnej roboty. Ciekawe jakie by wyszło w domowych warunkach - lepsze w smaku czy gorsze od koncernówek?
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Wszystko o piwie.

Postprzez Przemysław » 26 sty 2014, o 00:19

Siczka napisał(a):lepsze w smaku czy gorsze od koncernówek?

Widome przecież że co ''SWOJSKIE TO NAJLEPSZE''.
Ja osobiście bardzo jestem nastawiony do Żubra którego bardzo często konsumuje,lecz najlepszy jak świeży.(Kupowany w małym sklepie gdzie piwo schodzi i dokupuje świeże a nie stojące 4 miesiące puki dojdzie do sklepu.).Tak to to wszystko wypije,bardziej jestem nastawiony do Piwa niż do Wódki :wink:.
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 555
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 21:57
Lokalizacja: Sosnowiec

Wszystko o piwie.

Postprzez Romecik2t » 26 sty 2014, o 03:50

Siczka, Ostatnio przed popijawą obaliliśmy winko domowej roboty, chłopie jak sok smakowało :D Nie ma porównania do kupowanego :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Wszystko o piwie.

Postprzez Janusz73 » 26 sty 2014, o 07:20

Widze,że kolega Angler dysponuje dużą wiedzą na temat alkoholi i wiedza ta jest prawdziwa.Do wiskaczy nigdy nic się nie dodaje! I powiem Wam,że whiski bez względu na ilość gwiazdek zawsze jest bimbrem.Największą głupotą jaką widziałem w sklepach z alkoholami było sprzedawanie Jacka Danielsa +Cola gratis.Do whiski można dodać kawałek lodu z lodowca o który rozbił się Titanic,ale nigdy żadnych cytrynek,kiwi,ani pomaranczy.Nie powinno sie pić whiski z kieliszków i nie powinno się go niczym popijać.Fakt,whiski to mocny alkohol który szybko uderza w krew.Wracając do wódek to Janosik,ja tak samo tandetną wódke wyczuwam już przy pierwszym kieliszku.Kontuszowa jest bardzo droga,przy przełykaniu pali mocno i nieprzyjemnie ale nie ma po niej męczarni.Maximusy Stock i nne wynalazki to nie dla mnie.Jeżeli chce wypić wódke za rozsądną cene to Janosik polecam i Tobie wódke Krupnik czysty,pity mocno schłodzony jest OK.Nigdy nie pije wódek nieznanego pochodzenia zwłaszcza zza wschodniej granicy.Raz wypiłem i myślałem,że zejde.Jednak pewne rosyjskie wódki lub ze sklepu bezcłowego (bez akcyzy) mogą być.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie.

Postprzez Angler » 26 sty 2014, o 10:26

Janusz73, lód dodawany do whisky to pomysł angielskich kolonistów - łączyli przyjemne z pożytecznym, ochładzali się whisky z dodatkiem lodu (z kolei gin z tonikiem, oprócz bezpiecznego nawadniania, chronił przed malarią). Do dobrej whisky można dodać trochę wody źródlanej, żeby kubki smakowe wyczuły więcej nut smakowych. Warto smakować w pełnym spektrum termicznym - schłodzoną wlać do szklaneczki i kosztować po trochę, aż osiągnie temp. pokojową.

Brandy to z kolei inna historia, to powinno się popijać lekko podgrzane, w dobrych restauracjach przed podaniem ogrzewa się kieliszek z brandy nad świecą. Tak podana Brandy smakuje na prawdę wspaniale.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Wszystko o piwie.

Postprzez Motorowerzystka » 26 sty 2014, o 12:31

Angler napisał(a):młoda jesteś, to jeszcze nie wiesz co dobre.

Jeszcze dlatego że nie piję wódki :P

A co z likierami? Pił ktoś jakieś warte polecenia?
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Wszystko o piwie.

Postprzez Siczka » 26 sty 2014, o 12:35

Motorowerzystka, likier kiedyś skosztowałem - gęste, słodkie "coś" że tak powiem :D Jak dla kobiety będzie pewnie dobrym wyborem, bo facet to raczej wódkę walnie w towarzystwie :D
Janusz73, racja. Gin, Tequila czy inne takie to po prostu bimber, tylko z odpowiednimi dodatkami. Tequila to w ogóle jak czysty bimber była, nawet ten charakterystyczny posmak ilekroć bym nie skosztował. Gin tylko raz próbowałem z dodatkiem jałowca, to smakował akurat jak woda kolońska... :mrgreen:
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Wszystko o piwie.

Postprzez janosikmz19822 » 26 sty 2014, o 12:38

Liker ble
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Wszystko o piwie.

Postprzez Motorowerzystka » 26 sty 2014, o 12:43

Siczka napisał(a):gęste, słodkie "coś"

Tak, dokładnie i nie czuć za bardzo alkoholu. Raz piłam taki likier Sheridan's, mmm dobry był.

janosikmz19822 napisał(a):Liker ble

Wódka ble
:P
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Wszystko o piwie.

Postprzez janosikmz19822 » 26 sty 2014, o 13:22

Motorowerzystka napisał(a):Wódka ble

A czy ja wódke lubie kochaniutka ?
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Wszystko o piwie.

Postprzez Siczka » 26 sty 2014, o 13:24

Motorowerzystka, no słodkie, gęste, ja próbowałem malibu akurat. No nie powiem, że było złe, ale raczej bym nalewkę wolał czy coś w tym stylu jak już słodkie :D

Romecik2t, no jak siarki nie dorzucaliście tam, to było słodkie, bez porównania do Amareny czy innych takich trunków, chociaż śmiech śmiechem, Amarena, która kosztuje 3,99zł ilekroć się ją delektowałem, była lepsza niż wszystkie "wina" kosztujące 7zł :mrgreen:
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Re: Wszystko o piwie.

Postprzez Tomek » 26 sty 2014, o 13:54

Co ciekawe, osoba która najwięcej tu pisze ledwo skończyła 16 lat, a już wie wszystko o alkoholach:mrgreen:

Wysłane z mojego HUAWEI U8815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wszystko o piwie.

Postprzez Tomciosz » 26 sty 2014, o 13:55

Tomek, Gimby już znajo :f
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 211 gości