Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Re: Wszystko o piwie.

Postprzez Janusz73 » 23 sty 2014, o 14:50

Piotrek nie bronie Hainekena ale on mi po prostu smakuje.3x650ml odpowiednio schłodzone i jest lekka faza w główce.Mi smakuje,a Ty powiesz i tak dużo osób uważa,że Haineken ma smak soku z kiszonej kapusty.Piwo trzeba pić odpowiednio schłodzone.Ciepłe dla mnie jest obrzydliwe,a już całkiem nie moge pojąć tych piwoszy co do butelki wsypują szczypte soli i ciągną piane co jest podobne-nie napisze do czego.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Wszystko o piwie.

Postprzez Pani Kontekstowa » 23 sty 2014, o 14:50

Pani Kontekstowa
 

Wszystko o piwie.

Postprzez Romecik2t » 23 sty 2014, o 15:10

EB jest produkowane w polsce ale tylko na Eksport do niektórych krajów w tym Niemiec :D w polsce jak je spotkasz to tylko dlatego że ktoś ściąga z niemiec a ponoć można w barach spotkać niektórych :D
No fakt jest niby Leżajsk (chyba regionalne ale nie wiem :F) i piłem niepasteryzowanego pare razy ale jakos mnie jakością nie urzekł, zbytnio nie odbiegał od innych "koncernówek" :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Wszystko o piwie.

Postprzez Siczka » 23 sty 2014, o 15:43

Mi np Heinekeny czy Żywce, Tyskie itd nie podchodzi. Najbliższy browar to Żubr, z Dojlid, ale on to jak popadnie, zależy od partii.
Najczęściej jak już coś sobie idę kupić, to biorę właśnie ciekawe, którego nie widziałem gdzieś tak o no i nie tanie piwo ( :F V.I.P. itd po niecałe 2zł za puszkę) tylko jakieś droższe, po 4,50czy 5zł nawet. Nie pije tego w takiej ilości by na tym oszczędzać i wlewać w siebie jakiś syf. W CPNie pobliskim są różne ciekawe Ukraińskie, Białoruskie, Czeskie czy inne browary, których nigdy w innym sklepie na oczy nie widziałem. Jeśli nie zagraniczne browary, to jakieś typu Książęce pszeniczne, ryżowe, albo ulubiony browar Łomża - niefiltrowane, niepasteryzowane, export, mocne (tzw granat, ewentualnie w dużej butli, jedno i to samo), miodowa albo czasem jak chęć na coś lekkiego, to lemonowa.
Tak z tego co zauważyłem, z krajowych browarów najbardziej mi smakują z rozlewni Van Pura, np Złatyj Hrad, Łomża (wszystkie browary Łomży należą do Van Pura) i kilka innych.
Żywiec, Tyskie, Carlsberg, Heineken albo inne najbardziej reklamowane i najczęściej kupowane browary (sądząc z obserwacji w środowisku :mrgreen: ) mi nie podchodzą nijak.

Poruszany był temat piw regionalnych i podejrzewam, że chodziło nie o takie jak dla mnie jest regionalnym Żubr, bo rozlewnia jest 70km ode mnie, tylko takie piwa mniej znane, które są produkowane na jakość, nie na ilość jak te najbardziej reklamowane piwa. Takie piwo jest zdrowe, jest dobrym źródłem żelaza, zapobiega kamicy nerkowej, jak Janusz wspomniałeś, że lekarze zalecają piwko przed snem czy dwa i ryzyko kamicy się zmniejsza w pewnym wieku.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Wszystko o piwie.

Postprzez purchaw090293 » 23 sty 2014, o 15:55

Angler napisał(a):purchaw090293, Grand Imperial Porter jest też dobry.


Pamiętam, jak spróbowałem i bardzo mi się spodobało, teraz też smakuje, ale jakoś mnie nie zaskakuje, pomimo, że lubię najpierw jakieś kawowe smaki, a potem lekka goryczka. Ostatnio też piłem portera 22 od Ciechana. Wolałbym jednak leżakowanego. Świeży, ma wyraźną goryczkę, no i trąci alko.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Wszystko o piwie.

Postprzez purchaw090293 » 23 sty 2014, o 16:00

Romecik2t napisał(a):No fakt jest niby Leżajsk (chyba regionalne ale nie wiem :F) i piłem niepasteryzowanego pare razy ale jakos mnie jakością nie urzekł, zbytnio nie odbiegał od innych "koncernówek" :D


Piłem ze 2 razy. Smakuje jak reszta, niby gorzkie, niby czuć piwo, takie nie wiadomo co.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Wszystko o piwie.

Postprzez Sławek. » 23 sty 2014, o 17:07

Heineken'a polecam :) A tak to ostatnimi czasy polubiłem desperadosa :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Wszystko o piwie.

Postprzez Tomek » 23 sty 2014, o 17:12

purchaw090293, wspomniałeś o Pincie. Piłeś ich inne piwa? Szukałem dyniowego wypuszczonego na Halloween, ale nie znalazłem :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wszystko o piwie.

Postprzez Motorowerzystka » 23 sty 2014, o 17:20

Nie byłam pewna czy mogę napisać coś w tym temacie :oops: No ale co tam :D
Siczka napisał(a):miodowa

Miodowe? Bleh :/ Raz spróbowałam i nigdy w życiu już tego nie chcę.
Ja to piję (tylko przy okazjach) Reds (chociaż niektórzy mówią, że to nie jest piwo) i takie czeskie Starovar. Zdarza się, że też różne smakowe.
Janusz73 napisał(a):browary zastępują chmiel bydlęcą sproszkowaną żółcią.

:shock: Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Wszystko o piwie.

Postprzez Siczka » 23 sty 2014, o 17:44

Motorowerzystka, oooo! O Starovarze zapomniałem!
Genialne piwko, limonkowe, tequila i różne inne jakie piłem. To jest to. Piwka o niższej zawartości alkoholu (3,5% - 4,5% czy nawet 2,8%) są niezłe w smaku, ale mowa o takich normalnych piwkach regionalnych np, bo Reddsy czy Lech Shandy się nie liczą zbytnio w tym, bo to już mieszane piwo z lemoniadą jest.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Wszystko o piwie.

Postprzez Tomciosz » 23 sty 2014, o 17:45

Siczka, a piłeś Łomżę Lemonową? Idealna na upały, jak dla mnie.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Wszystko o piwie.

Postprzez Siczka » 23 sty 2014, o 17:50

Tomciosz, jasna sprawa. Fajna sprawa nie tylko na upały. Smak ma dobry, chociaż niektórzy mi mówili, że paskudna jest, ale fakt, z puchy mi nie podeszła, a ze szkła była super.
Tak o to przeważnie zwykłe piwko się wypije raz na jakiś czas dla wyluzowania i dla smaku, ale latem czasem właśnie czasem sięgało się po takie lemonowe wynalazki.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Wszystko o piwie.

Postprzez purchaw090293 » 23 sty 2014, o 18:05

Sławek. napisał(a):Heineken'a polecam :) A tak to ostatnimi czasy polubiłem desperadosa :D


Sławek... Nieeeeee...! :D

Tomek napisał(a):purchaw090293, wspomniałeś o Pincie. Piłeś ich inne piwa?


Szczerze powiem, że od nich piłem tylko dymy marcowe, które zresztą niezbyt mi przypadło do gustu. Jak napisali, zawiera wędzony słód i było zresztą czuć, że to piwo było wędzone, ale smak niestety mdły był. Co do ich wynalazku przymierzam się do ataku chmielu. Lubuję się w piwach raczej o małym poziomie goryczki, no ale wyjątek trzeba zrobić. O dyniowym nie słyszałem, za to Amber na czas owego ,,święta" wypuścił jakiegoś koźlaka. A propos Ambera jeszcze, mają całkiem dobrego pszeniczniaka :yes:

A pił ktoś Raciborskie ciemne? Kiedyś bardzo mi podchodziło, czuć było kawę, ale ostatnio jak się napiłem, to za słodkie...

Motorowerzystka napisał(a):Miodowe? Bleh :/ Raz spróbowałam i nigdy w życiu już tego nie chcę.


Przypomniała mi się Perła okraszona miodem. Nie takie złe, ale i tak nie mam zaufania do tego browaru :D

Motorowerzystka napisał(a):Ja to piję (tylko przy okazjach) Reds (chociaż niektórzy mówią, że to nie jest piwo)


Zaiste! Rację oni mają :P
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Wszystko o piwie.

Postprzez Tomek » 23 sty 2014, o 18:12

purchaw090293, a tak się napaliłem :mrgreen: Piwo piję bardzo rzadko, ale lubię raz na ruski rok spróbować czegoś niekoncernowego, padło na Pintę :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wszystko o piwie.

Postprzez Angler » 23 sty 2014, o 18:40

purchaw090293, koźlaka mają stale w ofercie. Teraz wypuścili Grand Imperial Chili, trzeba będzie spróbować...
Motorowerzystka, a na miodzie gryczanym piłaś piwo?
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Wszystko o piwie.

Postprzez Motorowerzystka » 23 sty 2014, o 19:03

Angler napisał(a):a na miodzie gryczanym piłaś piwo?

Nie, ale jakiś mam uraz do piwa, które zawiera miód...
W sklepie widziałam ostatnio piwo Śliwka w piwie z browaru Kormoran, ciekawe czy dobre i czy czuć śliwkowy smak.
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 217 gości