Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez ania » 22 lis 2014, o 09:21

Tyle się mówi, że młodzi to ignoranci, nie chodzą na wybory itd. I coś w tym jest - wszędzie pełno leśnych dziadków na kierowniczych stanowiskach. PKW to najlepszy przykład.

Najlepszym przykładem są ostatnie zmiany w systemie emerytalnym, czyli grabież II filaru. Czy ktoś tutaj zastanawia się jeszcze nad takimi rzeczami?
ania
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 07:29

Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 lis 2014, o 09:21

Pani Kontekstowa
 

Re: Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez Janusz73 » 22 lis 2014, o 16:27

Ania.Polska to taki kraj gdzie zyje sie dniem codziennym.Mysli sie o tym co dzis i jutro włożyć do gara,a nie o planach na przyszłośc lub o emeryturze.Bo i tak nas okradną.Jestem troche starszy i pamiętam ustrój komunistyczny.On też miał wady i też kradli ale nie w takiej skali jak dziś.Państwo wtedy zapewniało prace,minimum socjalne miałaś zapewnione na bank,a dziśiaj że ktoś zdycha pod płotem nikogo nie interesuje.Spójrzmy na Tuska jaka dostał nagrode za zrobienie bałaganu w Polsce.Za komuny za takie coś (a według mnie to zdrada ojczyzny) miałby szafot.Mam gdzies krytyke gen.Jaruzelskiego i odsyłam Was do przeczytania jego książki pt."Dlaczego stan wojenny".Generał w niej się z niczego nie tłumaczy-opisuje przełomowy okres lat 1980-1989.Okres kiedy grupa (według mnie debili) robiła mu wszystko pod górke.Wtedy górnicy,stoczniowcy to był ktoś z kim władza się liczyła,a dziś że zamykają kopalnie,stoczni już nie ma to wynik któremu sami sobie są winni.Osoby które krytykują komunizm to osoby które rzucały się za gumą do żucia wyrzucaną z okien autokaru niemieckiej wycieczki.A ja nigdy do nich nie należałem.Ktoś powiedział słusznie-Polska to ch..,du... i kamieni kupa.Rumun,Cygan,Polak to jedno i to samo.I juz nie ma dla nas miodu nawet za granicą.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez twojtyp » 24 lis 2014, o 14:40

Coś czuję, że emerytury nigdy nie zobaczę. Lepiej samemu odkładać :roll:
twojtyp
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 14:37

Re: Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez Janusz73 » 24 lis 2014, o 16:32

W domu chcesz trzymać pieniądze?Jak zacznie chrupać Ciebie starość to zajmą się Twoja kasą na bardzo znaną dziś metode o nazwie "Na wnuczka".Bankom też nie bardzo można wierzyć.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez traktorzysta » 24 lis 2014, o 20:51

Ja to bym cały ZUS wysadził.
ten system jest niewydolny i nic nie da podnoszenie wieku emerytalnego, bo żadne naczynie nie będzie pełne, jeśli więcej z niego wypływa niż jest dolewane. A tak właśnie wygląda obecny system emerytalny w Polsce.

Nie, żebym był jakimś fanatykiem KNP, ale akurat tutaj Korwin-Mikke ma dobrą koncepcję na 'naprawę' tego dziadostwa.

Osobiście nie wierzę w to, że dostanę jakąś uczciwą emeryturę. Jeszcze nie pracuję, ale wiem, że muszę sam pomyśleć nad zabezpieczeniem swojej starości, bo państwo mi tego nie zapewni. Coraz bardziej zmniejsza się liczba pracujących na emerytury obecnych staruszków, a za 40-50 lat, kiedy przyjdzie mi iść na emeryturę może okazać się, że jeden pracujący musi utrzymać dziesięciu emerytów. Realne? tak. A czy wykonalne? W życiu. I to jest problem.

ZUS wymaga gruntownych reform, podobnie jak całe nasze państwo. Zbyt dużo posłów, urzędników i innychy niepotrzebnych pier*olników. Publiczne pieniądze są bezkarnie przelewane na konta prywatnych osób, które w rządzeniu krajem widzą tylko interes dla swojej kieszeni. A co będzie później nikogo nie obchodzi, bo on już nie będzie rządził.
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez Tomek » 24 lis 2014, o 22:12

Też popieram w tej kwestii libertarian. Tak tak, nie tylko KNP istnieje.
Ratowanie ZUSu nic nie da. Prawda jest taka, że rodzi się coraz mniej dzieci, a ludzi w wieku poprodukcyjnym jest coraz więcej. Społeczeństwo nam się starzeje, problem rośnie. Najgorsze jest to, że nawet gdybyśmy nie musieli płacić już ZUSu, to potrzebny będzie okres przejściowy, wynoszący kilkadziesiąt lat. Dlaczego?
Po pierwsze nie można zostawić na lodzie obecnych emerytów. Po drugie ci, którzy już pracują też raczej nie robili oszczędności pod kątem emerytury. Zwroty z kasy nie pomogą, ponieważ nie ma szans na odzyskanie całości składek właśnie przez emerytów z pkt pierwszego :D

Do całości brakuje jedynie prywatyzacji służby zdrowia. Już teraz płacimy składki, żeby po roku czekania pójść w końcu prywatnie i zapłacić drugi raz. Przyznajcie się, ile razy korzystacie z opieki zdrowotnej? Bo np ja wszelkie badania krwi, czy prześwietlenia załatwiam prywatnie ze względu na kolejki. Rocznie wychodzi MAX 500zł. Porównajcie to ze składką :D A reszta idzie w błoto...
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez ania » 26 lis 2014, o 07:31

Sama zastanawiałam się nad założeniem sobie konta oszczędnościowego. Nie zamrażasz swoich funduszy a jednocześnie odkładasz na przyszłość. Myślicie, że opłaca się? Czy ktoś z Was ma może takie konto ?
ania
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 07:29

Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez traktorzysta » 26 lis 2014, o 19:13

ania, wszystko zależy od tego ile możesz odkładać miesięcznie, ile liczą sobie za prowadzenie konta, jak jest oprocentowane itd.

Trzeba sobie policzyć :)

No i zdawać sobie sprawę, że ciężko będzie coś odłożyć, bo będziesz opróżniać to konto kiedy będziesz potrzebowała więcej gotówki.
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

Re: Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez ania » 27 lis 2014, o 08:30

Znajoma ostatnio mi mówiła,że ma konto na które można wpłacać pieniądze przez internet. Ale jak już chce opróżnić to musi się wybrać do... banku i to ją skutecznie zniechęca ;)
Nie mam na razie dużej kwoty aby założyć sobie lokatę. Planowałam oszczędzać tak 300-400 zł miesięcznie na koncie.
Wczoraj zrobiłam sobie już pewne rozpoznanie i niektóre konta oferują po 4%.
ania
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 07:29

Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez traktorzysta » 27 lis 2014, o 16:43

4% ? Okej. A jaki jest koszt utrzymania konta? Czyli ile sobie liczą za prowadzenie konta miesięcznie?
No i pierwsze i najważniejsze-jak często jest kapitalizowana kwota odsetek? Pewnie raz w roku.
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

Re: Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez Janusz73 » 27 lis 2014, o 16:58

Ania,dziwi mnie Twoja znajoma i dziwi mnie to co piszesz-zniechęcaja ją odwiedziny do banku.Nie słyszałem jeszcze o koncie bez karty.Kartą pobierasz kase z bankomatu (u nas się na to mówi "sciana płaczu").Przecież jest tyle form płatności,że głowa mała.Konto to wygoda,ale zlikwidować konto to tak skomplikowana procedura i robią to pracownicy banku specjalnie-dlaczego likwidujesz pan konto?Trzeba się im tłumaczyć jak za młodu matce za ubrudzone nowe spodnie.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez ania » 27 lis 2014, o 20:52

traktorzysta napisał(a):4% ? Okej. A jaki jest koszt utrzymania konta? Czyli ile sobie liczą za prowadzenie konta miesięcznie?
No i pierwsze i najważniejsze-jak często jest kapitalizowana kwota odsetek? Pewnie raz w roku.


Trzeba by było dokładnie wczytać się w regulamin poszczególnych ofert. Z tego co widzę na [link] to 4% dają w Millenium Banku i Smart Banku. Tego drugiego szczerze mówiąc nie za bardzo kojarzę, a wy?
Ostatnio edytowano 14 lut 2017, o 18:20 przez Tomek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Reklama.
ania
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 07:29

Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez traktorzysta » 28 lis 2014, o 01:25

Widzisz-i już masz kilka haczyków, a jeszcze do banku nawet nie poszłaś ;)
Po pierwsze w większości banków musisz mieć u nich ROR, żeby takie konto założyć, po drugie tylko BGZOptima i BNP Paribas mają darmowe przelewy bez ograniczeń. W pozostałych bankach darmowy jest tylko jeden przelew miesięcznie, za następne trzeba zapłacić.
No i tak jak mówiłem-oprocentowanie jest liczone w skali roku.

Niestety w Polsce nie ma zbyt wielu banków, z czym wiąże się właściwie brak konkurencji.
Gdybyśmy weszli do strefy Euro, to kredyty potaniałyby kilkukrotnie.
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez adrian » 28 lis 2014, o 18:01

Ja tam pier***e Zus, fiskusa i złodziei z Wiejskiej bo emerytury i tak nie dożyje, a jak nawet to pożyje może z 2-3 lata na niej. Nasz kraj jest rozkradany po kawałeczku, wszystko przeciw ludu. Nie rozumiem tylko tego, że pomimo, że wszyscy wiedzą, jakie gówno panuje w kraju ludzie i tak głosują na PO I PIS. Ci i ci i tak kradli, kradną i będą kraść, dopóki to wszystko się nie rozdupcy, ale tak jest jak się kupuje tablety za parę milionów, albo robi stronę internetowa dla bezdomnych.
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Wierzycie w to że doczekacie emerytury?

Postprzez Romecik2t » 28 lis 2014, o 18:04

adrian, Stare pokolenia zmanipulowane glosuja, poza tym wierzysz w prawdziwość wyborów? :F Bo ja nie :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 245 gości