zwrot towru zakupionego przez internet

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez pawel615 » 25 sty 2015, o 11:22

Witam!
Nabyłem pewną rzecz przez internet, ale jest ona wadliwa i nie działa tak jak powinna. Mam gwarancję i fakturę. Zastanawiam się nad najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Sprzedawca zaproponował odesłanie do serwisu (co mnie trochę wqrwia, bo kupiłem nowy produkt a odrazu jest uszkodzony), ale w takiej sytuacji bardzie przekonywałaby mnie wymiana na nowy. W związku z tym zastanawiam się czy nie skorzystać z prawa odstąpienia od umowy zawartej przez internet i nie oddać towaru a zakupić nowy w innym sklepie.
Teraz pojawia się pytanie, czy termin 10 dni obowiązuje od dostarczenia czy nadania paczki?
Czy jeśli oddam na serwis i nie zostanie naprawiony w okresie 14 dni to mogę ubiegać się o nowy?
Miał ktoś podobne problemy?
Avatar użytkownika
pawel615
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2991
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:47
Lokalizacja: za górami za lasami....
Pochwały: 7

zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez Pani Kontekstowa » 25 sty 2015, o 11:22

Pani Kontekstowa
 

zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez Marcek » 26 sty 2015, o 07:17

pawel615 napisał(a):czy termin 10 dni

W tej chwili jest to 14 dni od daty dostarczenia do Ciebie przesyłki.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez Łukasz. » 26 sty 2015, o 18:44

Proponuje oddać towar. Też jestem w podobnej sytuacji, ale koszt zakupionego przeze mnie przedmiotu jest tak niski, że nie opłaca mi się go zwracać. Kupiony na allegro, wystawiłem neutrala i godzę się ze stratą 4 dych.
Co do tych 14 dni...
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy) oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego". Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Cytat z allegro. Czyli wysyłasz maila, że odstępujesz od umowy, i masz następne 2 tygodnie, by ten towar oddać. Radzę jednak wysłać list za potwierdzeniem, żeby czasem nie było tak, że sprzedający uzna, iż nie otrzymał takowej informacji, a meila skasował.
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez kajetan22 » 28 sty 2015, o 22:52

Nie wiem, czy otrzymanie faktury nie zwalnia z części przysługujących praw zwykłego konsumenta.
kajetan22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 22:49

zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez Wolinskee » 18 lut 2015, o 11:06

Miałem taki problem i niemiło to wspominam, towaru nie otrzymałem dobrego mimo, że odsyłałem uszkodzony, na szczęście był nie wiele wart:)
Wolinskee
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lut 2015, o 10:59

zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez kasiareszke » 18 lut 2015, o 13:57

Termin 14 dni obowiazuje chyba od daty zakupu... A wymiana na nowy jeśli nie zostanie naprawiuony w serwisie dopiero po 30 dniach chyba...
kasiareszke
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lut 2015, o 09:05

Re: zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez ewela90 » 24 lut 2015, o 23:26

OCzywiscie ze zawssze przysluguje Ci prawo zwrotu. Bez dwóch zdań.
ewela90
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lut 2015, o 19:54

Re: zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez wyrwanyzkontekstu » 6 mar 2015, o 16:27

wszystkie terminy obowiązują od momentu dostarczenia paczki do Ciebie. Dobrze by było jakbyś jeszcze nagrał np. filmik pokazujący co jest nie tak i że to wada fabryczna żeby nikt nie zarzucił oszustwa.
wyrwanyzkontekstu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 mar 2015, o 16:23

zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez zapalana » 21 mar 2015, o 17:24

Zwrot przecież może nastąpic w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
zapalana
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 mar 2015, o 20:19

zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez gadzik » 22 mar 2015, o 14:03

Termin obowiązuje od dnia otrzymania towaru.
Natomiast w chwili obecnej nie funkcjonuje już stara ustawa konsumencka, więc kwestia rękojmi za wady kształtuje się od 23 grudnia 2014 roku odrobinę inaczej niż kiedyś ;-)
Avatar użytkownika
gadzik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 mar 2015, o 14:00

Re: zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez kojotek12 » 23 mar 2015, o 21:33

termin zwrotu przysługuje od dnia otrzymania. Ja bym poszedł na to żeby odesłać do serwisu najpierw a potem jeśli będzie coś nie tak to wymiana na nowy koniecznie.
kojotek12
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 21:28

zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez nmakowiel1 » 25 mar 2015, o 15:39

Możesz zawsze zwrócić rzecz zakupioną przez neta. Oczywiście w ciągu 14 dni od dnia otrzymania.
nmakowiel1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 11:28

Re: zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez avatek » 31 mar 2015, o 22:33

nmakowiel1 napisał(a):Możesz zawsze zwrócić rzecz zakupioną przez neta. Oczywiście w ciągu 14 dni od dnia otrzymania.


Zgadza sie. Byla mowa chyba o tym w nowej ustawie ktora weszla bodajze w grudniu 2014.
avatek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 21:10
Pojazdy: MZT

Re: zwrot towru zakupionego przez internet

Postprzez fachman » 1 kwi 2015, o 19:22

zapalana napisał(a):Zwrot przecież może nastąpic w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Dokładnie. Nikt nie powinien robić łaski z tego powodu. Jako klienci mamy swoje prawa i warto z nich korzystać. A sprzedawca pewnie będzie chciał nas przechytrzyć, no bo jak już kupiliśmy to nie musi być dla nas miły... heh, takie te nasze realia popaprane...
fachman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 19:50
Pochwały: 1


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wintes i 168 gości