MotoManiacy w Kuchni

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez Tomek » 8 maja 2015, o 08:54

Przydałby mi się piekarnik na stancji. Od dawna mam ochotę na pieczone ziemniaki. Małże są spoko, jednak z kuchni francuskiej polecam również eksperymenty ze ślimakami. Żab póki co nie miałem okazji posmakować :D
RedBull napisał(a):Potrzebne są również miseczki z wodą i cytryną do płukania palców.

Aż przypomniał mi się pewien skecz z restauracji:
Kelner przynosi do stolika miseczki (choć bardziej przypominało to szklaneczki) z wodą i cytryną.
- Przepraszam, dlaczego Pan nam to przynosi? Nie zamawialiśmy tego- mówi kobieta.
- A to taka woda, żeby mogła sobie Pani umyć paluszki kiedy będą tłuste.
Mąż do żony
- A widzisz? Nawet kelner robi sobie z Ciebie żarty. Nie zadawaj głupich pytań, pij! :mrgreen:

W poprzednim roku w sprzedaży była chyba Cola cytrynowa. Też w okresie okołowakacyjnym i całkiem fajnie to smakowało. Muszę jej spróbować.
RedBull napisał(a): osobiście lubię sos na majonezie

Jeśli robię już sosy z majonezem, to zazwyczaj majonez produkuję sam :D To nic trudnego, a odpada duża ilość chemii. Musztarda używana do jego zrobienia nie zawiera aż tylu dodatków, można jej z czystym sumieniem używać.
---
Przypomniało mi się coś w związku z omułkami :D Nie wiem czy już pisałem, ale w Biedronce jest (a przynajmniej była kilka dni temu) ośmiornica. Co najważniejsze, sprzedawana w całości, a nie jako krążki. Cena dość okazyjna, bo lekko ponad 20zł/kg. Jedynym problemem była jej waga. Opakowanie które znalazłem ważyło ok 2.5kg, a to już spora sumka jak na moją kieszeń i odpuściłem :/ Jeśli ktoś lubi, lub jest ciekaw jak smakuje ośmiornica, polecam przejść się i pogrzebać w lodówkach. Może coś jeszcze zostało.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez Pani Kontekstowa » 8 maja 2015, o 08:54

Pani Kontekstowa
 

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez janosikmz19822 » 8 maja 2015, o 12:29

A gdzie kupić małże ?
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez RedBull » 8 maja 2015, o 13:00

Tomek napisał(a):bo lekko ponad 20zł/kg. Jedynym problemem była jej waga. Opakowanie które znalazłem ważyło ok 2.5kg, a to już spora sumka jak na moją kieszeń

Yeeep. Chciałem zakupić, bo nigdy nie jadłem. Ale co ja zrobie z 2kg ośmiornicy?? Więc odpuściłem :D. Ps nigdy nie robiłem własnego majonezu :> podobno trzeba kręcić tylko w jedną strone :D


janosikmz19822 napisał(a):A gdzie kupić małże ?

Dostaniesz je w biedronce 16zl/450g? jakoś tak.
Od za małej bluzy z za dużym logo
Po luksusową marynarę Burberry
Avatar użytkownika
RedBull
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 702
Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:51
Pochwały: 1
Pojazdy: TDR 125 / Megane II

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez bobbi1981 » 8 maja 2015, o 13:10

Z coli miętowej to jeszcze Hoop Cola ma taką w sprzedaży :) jest też wersja kawowa i waniliowa ale ciężej dostępna. Mule można kupić w Biedronce?
bobbi1981
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 13:18

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez Tomek » 8 maja 2015, o 19:01

RedBull, zawsze można ułamać sobie dwie nogi i reszta do zamrażarki :mrgreen: Albo w zalewę octową jak dynię. Fajnie by to wyglądało :F
Tak, kręci się w jedną stronę. Na koniec delikatnie podlewasz wrzątkiem dla utrwalenia i tyle.

janosikmz19822, szukaj też w sklepach rybnych. Ja mam jeden całkiem dobrze zaopatrzony. Mieszkasz w większym mieście, więc problemu nie powinno być. Czasami da się coś ogarnąć na zamówienie jak dobrze zagadasz. Hurtownie zazwyczaj mają różne dziwne rzeczy na stanie :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez kadecikbaby » 8 maja 2015, o 20:41

Jak czytam wasze posty to mam wrażenie, że po prostu nie umiem gotować :F
Małże, ośmiornice :F kurdee :P
Ale w tym poście mam zamiar przedstawić wam przepis na sos pomidorowy produkcji mojej i oczywiście brandt095.
Do wyprodukowania sosu(dziś robiliśmy dość dużą ilość gdyż przeznaczony był do makaronu)użyliśmy:
- 8 cebul średniej wielkości,
- 6 ząbków czosnku,
- 1 łyżka oliwy,
- 2 słoiki pomidorów w zalewie (pewnie około 3 puszek, ale mówię robiłam dużą ilość),
- 1 czubatą łyżkę koncentratu.
Przyprawy:
- pieprz do smaku,
- papryka słodka również do smaku,
- 2 suszona ostre papryczki ( można dodać po prostu sosu chili lub ostrej papryki),
- dodaliśmy również łyżeczkę smoked paprica , jest to wersja papryki o dość specyficznym zapachu wędzonki,
- łyżka bazylii,
- łyżka oregano,
- łyżka przyprawy kamisa suszone pomidory z bazylia i czosnkiem.
Z tego powodu, że sos dzisiaj robił nam za dodatek do makaronu użyłam również świderków i pół kilo mielonego mięsa.
Oczywiście zaczęliśmy od obrania i pokrojenia cebuli, tutaj dzielny brandt095. Pierwsza cebula jak widać i ani kropli łzy :F
Obrazek
Obrazek
Cebule kroimy obojętnie jak u nas były to piórka.
Obrazek
Następnie przygotowujemy czosnek .
Obrazek
I oczywiście w następnym kroku niezbędna była mi pomoc mojego mężczyzny, a raczej jego silnej reki :F :F :F kochani mężczyźni jakie ciężkie byłoby życie bez was :F
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cebulkę szklimy i dodajemy czosnek
Obrazek
I znowu potrzebna męska ręka :F
Obrazek
Wyjęłam pomidory i je pokroiłam sok dodałam później.
Obrazek
Oczywiście dodajemy pomidorki do naszej cebulki i czosnku.
Obrazek
Podduszamy żeby pomidorki ładnie się rozpadły i dolewamy sok, który został.
W międzyczasie przełożyliśmy sos do garnka, żeby potem było łatwiej mieszać z makaronem.
Zaczynamy przyprawianie.
Zaczęliśmy od poniższej przyprawy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bazylię i oregano najlepiej rozetrzeć w rekach przynajmniej z mojej teorii :F
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No to z przypraw to by było tyle. I w tym miejscu powinniśmy zakończyć na duszeniu sosu, aż cebulka zrobi się miękka i zblenderowaniu go na gładką masę. Sos można jeść zarówno na ciepło jak i na zimno jest dobrą alternatywą keczupu czy ohydnych sosów dołączanych do zamówionej pizzy. My dzisiaj sosu użyliśmy do makaronu.
Podsmażyliśmy mięsko
Obrazek
I dołożyliśmy do sosu żeby przeszło i się dogotowało.
Obrazek
Ugotowaliśmy makaron.
Obrazek
Odlaliśmy tylko wodę i dołożyliśmy gorący makaron bez przepłukiwania do sosu coby się dobrze połączył.
Obrazek
Uwielbiam do spaghetti i makaronów z sosem dodawać starty ser ale niestety w lodówce był tylko w plasterkach więc pokroiłam go drobniutko wzdłuż w paseczki, a następnie w poprzek aby były krótsze. Efekt końcowy już na talerzu wygląda tak:
Obrazek
Bon Appetit!
Ostatnio edytowano 8 maja 2015, o 21:53 przez kadecikbaby, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
kadecikbaby
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 502
Dołączył(a): 30 mar 2012, o 23:02
Pojazdy: Romet Kadet, Romet Chart

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez Tomek » 8 maja 2015, o 21:15

kadecikbaby napisał(a):robiłam dość dużą ilość

Sobie czytam i myślę "spoko, pewnie z litr będzie
kadecikbaby napisał(a):8 cebul
2 słoiki pomidorów

:shock: :F
kadecikbaby napisał(a):smoked paprica

Skąd ją wytrasnęłaś?

Osobiście nie blenderowałbym sosu. Fajnie jak coś w nim pływa :) No, chyba, że chcesz go używać jako keczupu jak już wspomniałaś.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez kadecikbaby » 8 maja 2015, o 21:53

Tomek, hahah :F
No to tak wyszło pewnie więcej niż litr.

Tomek napisał(a):Skąd ją wytrasnęłaś?


Smoked paprika przywieziona niestety z Wielkiej Brytanii ;/ Nie znalazłam jej jak dotąd w lokalnych sklepach nawet tych większych ale poszukaj może w jakimś większym mieście jak będziesz.

Tomek napisał(a):Osobiście nie blenderowałbym sosu. Fajnie jak coś w nim pływa No, chyba, że chcesz go używać jako keczupu jak już wspomniałaś.

Moje zdanie jest takie samo. Jednak zależy do czego go używasz. Jeżeli tak jak my dziś wykorzystaliśmy jako sos do obiadu to można zostawić, ale jeżeli chcesz użyć go chociażby do kiełbaski to tak nie za estetycznie jak Ci kawałek cebuli spada albo pomidorka.
Jednak jest to kwestia indywidualna i pozostawiam ją wam.

Dodam jeszcze w sprawie przypraw. Często chodzę z mamą po sklepach szczególnie spożywcze. Nie chodzi mi tu o to że robimy codziennie jakieś wielkie zakupy ale jak pojedzie się do sklepu gdzie jest większy wybór można wynaleźć wiele ciekawych rzeczy. Przyprawy opłaca się kupować oczywiście w większych opakowaniach ale także na akcjach tematycznych. Przyprawa puki nie jest otworzona nie traci swoich właściwości, a odpowiednio przechowywana długo je zachowuje.
Mogę wam na przykład powiedzieć, że czosnek w dużym opakowaniu jest dostępny w kauflandzie, a jego cena nie przekracza 3zł. Paprykę słodką i ostra opłaca się kupować zarówno w tesco jak i biedronce są one w podobnej cenie, jednak w biedronce opakowania posiadają ziperka, za pomocą którego łatwo przechowujemy owe przyprawy. Chciałabym wam polecić przyprawę pokazaną w powyższym przepisie suszone pomidory z bazylią i czosnkiem miami.
Dziękuję za uwagę i sory za wypracowanie. Jak tylko znajdę gdzieś ta paloną (wędzoną) paprykę to dam wam znać :F
Obrazek
Avatar użytkownika
kadecikbaby
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 502
Dołączył(a): 30 mar 2012, o 23:02
Pojazdy: Romet Kadet, Romet Chart

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez igrek97 » 8 maja 2015, o 22:17

Mam w domu taką paprykę - od Turasów z Wiednia :mrgreen: Szkoda tylko, że ostre jedzenie piecze dwa razy :F
Co do ośmiornicy jadłem kiedyś i prawdę mówiąc nic szczególnego. Podobnie jak kalmary mają smak bardzo podobny do kurczaka są jednak bardziej gumowe. Jedyne co mnie urzekło to panierka w której był kalmar, miała kwaśny posmak.
Ślimaki jadłem w pizzy - trochę oślizgłe, lekko gorzkawe bez szczególnego smaku.
Jadłem w nadmorskich restauracjach także nie ma mowy, że nie potrafili ich przyrządzać :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez Tomek » 9 maja 2015, o 09:38

Będę się za nią rozglądał. Z ciekawych przypraw wynalazłem w Kauflandzie Czosnek Niedźwiedzi. Dawno temu miałem okazję spróbować go świeżego gdzieś w głębi rezerwatu w Puszczy Białowieskiej gdzie dziko rośnie. A tu paczuszka suszonego :D Ma lekki posmak czosnkowy, a zarazem jest dość świeży. Fajnie komponuje się w surówkowych sosach na bazie oliwy :)
igrek97 napisał(a):Jadłem w nadmorskich restauracjach także nie ma mowy, że nie potrafili ich przyrządzać

Odkąd jadłem odgrzewaną rybę nic mnie nie zdziwi :F Chociaż restauracja to nie przybrzeżny bar, może lepiej dobierają personel :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez igrek97 » 9 maja 2015, o 11:32

Niedźwiedziego czosnku mam dość. Tydzień spędziłem na działce całej zarośniętej tym świństwem :mrgreen: Wyobraźcie sobie przez tydzień 12h dziennie wąchać czosnek :F
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez Tomek » 9 maja 2015, o 20:29

Mam pytanie do osób które piły te nowe Cole. Kupiłem dziś miętową. Przywiozłem do domu, miałem próbować, ale coś mi podpowiedziało, żeby otwierać nad zlewem. :F
Lekko dotknąłem korka, a moja dłoń odbiła się od szafki. :shock: Odrzut gazu potężny, zerwało gwint w butelce. Wywaliło ok 200ml coli w kształcie dużej kropli, a piana praktycznie zerowa. Dziwne. Też mieliście takie atrakcje przy otwieraniu? Dobrze, że nie wyjepało po drodze. :P
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez Motorowerzystka » 9 maja 2015, o 21:07

Tak czytam o tej papryce i pomyślałam że sprawdzę na allegro :mrgreen: To nie to? Chyba smoked to wędzona? Chyba że nie :F http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... m-4-o-0113 Jak zamawiać to chyba większe ilości żeby się opłacało xD
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez traktorzysta » 9 maja 2015, o 21:42

Zamówmy 10kg tej papryki i będzie powód, żeby zrobić zlot forumowy-na zlocie podzielimy się i każdy będzie miał i będzie tanio :F


Kiedyś uważałem temat za bezsensowny, ale teraz stwierdziłem że jak będę miał chwilę, to się biorę za gotowanie :D
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

MotoManiacy w Kuchni

Postprzez kadecikbaby » 9 maja 2015, o 21:45

Motorowerzystka, też to widziałam, ale postanowiłam, że poszukam w lokalnych sklepach :F
Obrazek
Avatar użytkownika
kadecikbaby
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 502
Dołączył(a): 30 mar 2012, o 23:02
Pojazdy: Romet Kadet, Romet Chart

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 288 gości