Tablet

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Tablet

Postprzez Janusz73 » 7 maja 2015, o 04:24

Moja siostra kupiła tablet,i jest on wielkości mojego obrazka z Komunii.Wytłumaczcie mi taką sprawe-co to jest ten tablet?To jest rozbudowany telefon czy to jest laptop z ograniczoną ilością funkcji?Bo ja,naprawde nie wiem co to jest,ma wpisany numer telefonu ale z tego nie można dzwonić,ma internet ale nie ma potrzeby instalowania antywirusa.Jakie funkcje może posiadać ten cały tablet??Proszę Was o przedstawienie mi tego urządzenia.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Tablet

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 maja 2015, o 04:24

Pani Kontekstowa
 

Tablet

Postprzez Angler » 7 maja 2015, o 08:07

Janusz73, tablet jest to w sumie smartfon bez funkcji dzwonienia - pracuje (na ogół) na androidzie, niektóre nawet można w kartę sim wyposażyć, co by internet wszędzie mieć. Jakie ma praktyczne zastosowanie? Może zastąpić e-booka, można grać w pasjansa, można nawet przez skype rozmawiać (swoją drogą to ta opcja zrobiła furorę, jak Tata pracował w delegacji), można nawet w proste gierki zręcznościowe grać i zdjęcia przeglądać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Tablet

Postprzez Tomciosz » 7 maja 2015, o 10:40

Można forum przeglądać, ale bez czatu na dole(na aplikacji Tapatalk), lub normalnie w przeglądarce, i mieć czat oraz normalny wygląd(jak na komputerze).
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Re: Tablet

Postprzez igrek97 » 7 maja 2015, o 15:07

Prawdę mówiąc tablet z klawiaturą może zastąpić laptopa
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Tablet

Postprzez Tomciosz » 7 maja 2015, o 15:27

No nie powiedziałbym.

Jeżeli mówimy o takich szarakach ze słabą specyfikacją to ciężko o zastąpienie laptopa.

Np. biorąc pod uwagę studia czy pracę, to jeżeli chodzi o np. pisanie w Wordzie czy coś, to są one bardzo małe i nieporęczne, chyba, że mamy większą aniżeli ta wbudowana w etui. Ale wówczas problemem jest "dobre" oprogramowanie do odczytania i pisania takich rzeczy.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Tablet

Postprzez Piotrek » 7 maja 2015, o 23:14

Janusz73 napisał(a):ma internet ale nie ma potrzeby instalowania antywirusa


Jak najbardziej jest taka potrzeba.
http://www.heuristic.pl/blog/e-technologie/172.html
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Re: Tablet

Postprzez Janusz73 » 8 maja 2015, o 06:19

Angler.Właśnie jest on wyposażony w karte SIM i klawiature ma w sobie.Co do internetu,ze można go mieć wszędzie to się nie zgodze i opisze jaka zaistniała sytuacja po kupnie tego tabletu-w salonie położonym 15 km od mojej wiochy internet działał,a w mojej wiosze juz był bardzo słabiutki i dobrze że mam młodszego kolege który troche na tym się zna,coś w tablecie zaktualizował i internet jako taki jest.Mój kolega chciał zrobić cos takiego ale się nie dało-stacjonarny mam na kablu i z routera laptop odbiera sygnał bezprzewodowo,operatorem jest Telekomunikacja Polska.I on chciał wykorzystać ten router żeby tylko był (moja nazwa) "nośnikiem sygnału" internetu dla tableta,prawdopodobnie jest to możliwe ale nie wyszło-zdarza się.Następna sprawa jaka wynikła-dlaczego tablet nie łączy się z laptopem połaczeniem bluetooth?Możliwe,że XP jest już dla niego za stary?Następne moje pytanie-co to znaczy przesłać dane "w chmurze"?Piotrek jak piszesz tak najprawdopodobniej jest ale dla mnie te tablety,smartfony to "czarna magia",właśnie kolega mi mówił,że ta osoba która by chciała zainfekować wirusem tableta musiałaby wiedzieć o nim bardzo dużo,za dużo żeby to było możliwe zrobić-zainfekować.Tak jak pisałem to nie jest mój tablet i nic specjalnego w nim jako już starszy kolo nie widze.Kosztował niecałe pięć dych,ale przez rok przeszło stówke miesięcznie trzeba płacić,taka jest umowa.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Tablet

Postprzez Angler » 8 maja 2015, o 07:55

Janusz73, niestety, każde urządzenie z kartą SIM, ma to do siebie, że musi znajdować się w zasięgu sieci by funkcjonować. Jeżeli jest w domu Router, to tablet powinien bez trudu wychwycić sygnał Wi-Fi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Tablet

Postprzez igrek97 » 8 maja 2015, o 22:04

Janusz73, w mieście zapewne był sygnał 3G, czyli w miarę szybki internet na wiosce może już nie być już tak dobrego zasięgu i jest 2G albo jedna kreseczka 3G co już znacząco wpływa na prędkość.
Tablet może się nie łączyć z Wi-Fi przez kilka powodów. Nie łączy się wogóle, łączy i nie działa, czy łączy i za chwilę rozłącza?
Dane "w chmurze" to tak jakby dysk internetowy. Jak masz dostęp do internetu i włączoną synchronizację konta Google telefon wysyła różne dane (numery telefonu, daty z kalendarza, zainstalowane aplikacje) właśnie do chmury. W przypadku gdy zmienisz urządzenie, lub Ci się popsuje masz ciągle dostęp do tych danych. Możesz też wysyłać tam ważne pliki (pamiętając o prywatności) do których masz zawsze dostęp z każdego urządzania z internetem.
Co do BT nie jestem pewny, ale możliwe że na tablecie skoro jest nowy masz nowszą wersję BT która jest już nie kompatybilna ze starszą
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Re: Tablet

Postprzez Janusz73 » 10 maja 2015, o 16:26

Igrek97.No tak,ale opłata jest stała bez względu czy sygnał jest silny czy słaby.Tablet "widzi" router i jego kod też jest znany ale nawet nie próbuje nawiązać połączenia.Właśnie nie łączy blutekiem bo XP jest dla niego za stary-mam na myśli połaczenie tablet-laptop.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Tablet

Postprzez vanils » 11 lip 2015, o 12:18

Może podaj nazwę tabletu to Ci powiemy:)
vanils
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 lip 2015, o 10:49

Tablet

Postprzez ocelot » 15 lip 2015, o 10:23

No nazwa by się przydała :P
ocelot
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 17:38


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 211 gości