CV na określone stanowisko

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

CV na określone stanowisko

Postprzez Tomek » 15 cze 2015, o 15:26

Cześć.
Mam zagwozkę związaną z pracą i chciałbym się poradzić kogoś bardziej doświadczonego.
Otóż jest sobie pewna duża firma z oddziałem głównym i kilkoma oddziałami-podwykonawcami. Chcę złożyć tam CV na pewne stanowisko, na które wg. strony internetowej "centrali" nikogo nie poszukują. Ja jednak wiem, że ta jedna filia potrzebuje pracowników na jeden z działów. :D
Na stronie internetowej wyczytałem iż mam złożyć CV i czekać. Problem w tym, że leży wtedy ono w tej centralnej siedzibie która przecież nie poszukuje osób na stanowisko o które się ubiegam...

Pomóżcie mi jak powinienem to rozegrać. To moje pierwsze CV do legalnej pracy :mrgreen: , a ze szkoły niewiele wyniosłem w kwestii tak nietypowych spraw. Gdybym posiadał ofertę pracy, to napisałbym odpowiedni list motywacyjny i chyba miałbym problem z bani, a tak... nie mam pojęcia.
Warunki podstawowe spełniam, mam też dwie dodatkowe rzeczy które mogą solidnie zaprocentować przy rekrutacji. Szkoda byłoby gdyby przyjęli mnie, ale rzucili na inne stanowisko.
Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji, bądź wie jak aplikować na tę jedną posadę?

Przy okazji jeszcze o coś spytam. CV mam złożyć na maila. Na stronie Profeo zrobiłem sobie taki fajny profil z wizytówką i CV które mogę pobrać w PDFie. Mogę podczepić tego PDFa w załączniku pod maila, czy mam go przepisywać?
A może mam olać tą całą internetową rekrutację i zanieść CV z listem na papierze do biura w tym pododdziale?
Czekam na pomoc od bardziej ogarniętych ode mnie :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

CV na określone stanowisko

Postprzez Pani Kontekstowa » 15 cze 2015, o 15:26

Pani Kontekstowa
 

CV na określone stanowisko

Postprzez Angler » 15 cze 2015, o 15:41

Zawsze najlepiej jest dokumenty składać na papierze. Obowiązuje też niepisana zasada, że wszelakie dokumenty aplikacyjne składa się napisane zwięźle i na temat - dla konkretnego stanowiska - czyli np. składając podanie na ślusarza pomija się podstawówkę, podaje się tylko ostatnią ukończoną szkołę, no ewentualnie, jeżeli ma się jakąś "policealną" czy studia to podaje się też co się skończyło przed nimi. Samo w sobie CV jest po prostu zbiorem suchych informacji - dane osobnika, ukończone szkoły i kursy. Jeżeli chcesz aplikować na konkretne stanowisko - dołącz list motywacyjny - "aplikuję na stanowisko (takie to a takie) w państwa firmie, w filii (takiej to a takiej), gdyż posiadam doświadczenie (takie to a takie), więc spełniam państwa wymagania, jestem ambitny i gotowy do poszerzania swoich kompetencji dla dobra firmy."

Jeżeli konkretnie mailowo chcą, to pliki (najlepiej PDF) załączasz do maila i tyle.


Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Re: CV na określone stanowisko

Postprzez Janusz73 » 16 cze 2015, o 05:30

Tomek za dużo Ci nie podpowiem,a Angler ma racje że to całe CV składa się na papierze.Listy motywacyjne CV to jest głupota która przyszla do nas z Zachodu.Ja nigdy nie składałem CV i nigdy tego nie zrobie,a jak bym szukał pracy to poszedłbym do sekretariatu firmy i zapytałbym czy prezes by miał czas na rozmowe ze mną i ewentualnie sekretarka umówiłaby mnie na ta rozmowę która kiedyś nazywała się rozmową kwalifikacyjną.Dlaczego jestem przeciwny CV na papierze-już piszę.Pracowałem w dużej firmie (około 50 ludzi łacznie z biurokracją) i praca tylko na umowe.Mimo że była umowa na określone stanowisko robiło się wszystko co jest dzisiaj praktycznie normalne.Ja byłem kierowcą,mechanikiem,dozorcą i palaczem CO.I pewnego zimowego wieczoru wchodze do kotłowni i patrze że znowu biurokraci podrzucili mi jakieś dokumenty do spalenia.To jest karygodne,firmy powinny mieć niszczarki do dokumentów.Patrze,a w tych papierach są podania CV i ja jako osoba postronna,zwykły pracownik sobie co nie co poczytałem o osobach starających się o prace.Tak nie powinno być i dlatego jestem przeciwnikiem głupoty o nazwie listy motywacyjne CV.Prawda jest taka-jak prezes nie ma czasu na rozmowe z tobą to i tak samo potraktuje twoje CV,a jak już znajdziesz prace to trzeba pamiętać że w każdej firmie jest tzw."gumowe ucho" które wyda opinie prezesowi o tym ile jesteś wart jako pracownik firmy.


Autor postu otrzymał pochwałę
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

CV na określone stanowisko

Postprzez Angler » 16 cze 2015, o 08:07

Samo CV złe nie jest - suche informacje o doświadczeniu i umiejętnościach. Punkt zaczepienia w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Oczywiście, o ile zachowane są wszystkie niezbędne procedury poufności w firmie. Ale pisanie listu motywacyjnego to już faktycznie paranoja - sztuka dla sztuki (no chyba, że aplikuje się na konkretne stanowisko i się chce uzasadnić dlaczego). Jeszcze ostatnio modne jest podanie o przyjęcie do pracy i niektóre firmy zaczynają też tego wymagać.

Janusz73, nie zawsze prezes jest osobą decydującą w sprawach rekrutacji - na ogół zrzuca się ten obowiązek na dział kadr lub niekiedy (zwłaszcza jak duży obrót pracowników jest) powstaje dział rekrutacji i ludzie z niego są odpowiedzialni właśnie za nabory i rozmowy kwalifikacyjne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Re: CV na określone stanowisko

Postprzez Marcek » 16 cze 2015, o 10:19

Dobra rada - idź osobiście do tego konkretnego oddziału, poproś o rozmowę z Twoim potencjalnym szefem i jemu oddaj dokumenty.


Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Re: CV na określone stanowisko

Postprzez Norbinuss » 16 cze 2015, o 10:37

Sorka ale mogę się wtrącić? Nie chcę zakładać nowego tematu, ten jest odpowiedni do mojego pytania.

Otóż szukam dorywczej roboty (uczę się, od teraz na wakacje no nie), znalazłem na necie pasujące mi "stanowisko". Robota na umowę zlecenie. W ogłoszeniu mają napisane trochę o swojej firmie, napisane czego wymagają (zorganizowanie, sumienność, kat.B). I jest taka kwestia napisana na końcu ogłoszenia:

Prosimy o dołączenie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę dla Pośrednictwa Finansowego „XXX“ Sp. z o.o. na archiwizację i wykorzystywanie w przyszłych procesach rekrutacyjnych danych z moich dokumentów aplikacyjnych, dla potrzeb związanych z przyszłymi procesami rekrutacyjnymi "

Mam napisać CV i to dodać na końcu? :F Co ja w tym całym CV mogę napisać, skoro się jeszcze uczę? CV napisać umiem, ostatnio nawet w szkole na ocenę było ale to było jak skończymy szkołę a nie, że teraz... Głupie pytanie, uznacie mnie za debila ale na prawdę nie wiem.

Jak nie będzie pasowało, że tu napisałem to proszę o usunięcie posta i o zapomnieniu całej sytuacji.
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

CV na określone stanowisko

Postprzez Angler » 16 cze 2015, o 11:57

Norbinuss, w sumie, to takie coś dodaje się do każdego CV - żeby mogli przechowywać Twoje CV, musisz wyrazić na to zgodę. Jeżeli wciąż się uczysz to przy nazwie szkoły podajesz tylko datę rozpoczęcia i ewentualnie dopisek - W toku/trakcie nauki. W Takim wypadku musisz podać także poprzednią szkołę - gimnazjum, gdyż fizycznie jeszcze nie masz dyplomu ukończenia tejże szkoły, a więc tak jakby na tą chwilę masz wykształcenie "gimnazjalne"

Marcek, w sumie racja - on najlepiej będzie wiedział jakie papiery wysłać do jakiego działu i może także w firmie wpłynąć na wybór pracownika.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

CV na określone stanowisko

Postprzez igrek97 » 16 cze 2015, o 13:53

Jak starasz się o pracę w danym oddziale składasz w nim CV, w zasadzie to teczkę możesz nawet dać jakiemuś kierownikowi zmiany i on powinien ją dostarczyć gdzie trzeba.
A i jeszcze taka "ciekawostka", jeżeli wiesz, że w firmie jest nabór to powinieneś nosić dokumenty np. co tydzień. a to dlatego, że jak ktoś zaniesie im teczkę to rzucają na stertę i leży, a jak ktoś przyniesie po Tobie to w zasadzie jest i w "kolejce" przed tobą dlatego warto wysyłać kilka razy co jakiś czas dopóki nie znajdą kogoś na stanowisko


Autor postu otrzymał pochwałę
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

CV na określone stanowisko

Postprzez Tomek » 16 cze 2015, o 20:56

Dzięki wielkie. Wydrukuję sobie to CV i chyba skorzystam z rady Janusza i Marcka. Będę spokojny o to, że przynajmniej przeczytają moje CV :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: CV na określone stanowisko

Postprzez Tomek » 18 cze 2015, o 23:10

Dobra Panowie. Przyjeli mnie.
Co prawda do innej firmy i na zupelnie inne, ciut lepiej platne stanowisko, ale jednak :mrgreen: Przypadek jak stopindziesiont.
Takze rada dla potomnych: jak skladacie gdzies papiery, to obnoscie sie z tym, chwalcie jakby to bylo wydarzenie stulecia. I warto miec dobre CV z jakimis osiagnieciami w szkole, kursami. Warto uczyc sie dobrze. Musza widziec, ze jestescie aktywni :D
Ta rada o osobistym dostarczeniu do szefa byla tu kluczowa. Dzieki Wam za to, wisze po dobrym piwku :)
Pracy szukalem tak naprawde dwa dni nie liczac rozkmin co i jak. I to tylko dla tego, ze pierwszego nie zdazylem do dzialu kadr. :F Wzieli z miejsca, w tym kraju jest robota :F

Wysłane przy użyciu Tapatalka.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

CV na określone stanowisko

Postprzez Tomciosz » 18 cze 2015, o 23:19

Tomek, co będziesz robił? :D
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

CV na określone stanowisko

Postprzez Romecik2t » 19 cze 2015, o 00:26

Tomek, Fart jak wygrac w totka :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: CV na określone stanowisko

Postprzez Tomek » 19 cze 2015, o 09:50

Jestem operatorem cnc w Pronarze. A staralem sie o posadke na Krajalni/Magazynie w Bison-Bialu.
Bison do tej pory nie zadzwonil podczas gdy w pronarze zeszla mi godzinka od zlozenia papierow do przyjecia :F

Wysłane przy użyciu Tapatalka.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

CV na określone stanowisko

Postprzez Dominikk » 19 cze 2015, o 10:56

Ja CV piszę pod każde stanowisko osobno, czasem nawet jeśli firma jest ciekawsza to pisałem bezpośrednio dla niej osobne. O listach motywacyjnych już nie wspomnę tu większość pisze pod firmę :)
Dominikk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 cze 2015, o 22:00

CV na określone stanowisko

Postprzez Romecik2t » 19 cze 2015, o 13:41

Tomek, Najss :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 288 gości