ładowarka do akumulatora kwasowego

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

ładowarka do akumulatora kwasowego

Postprzez sssTOMEKsss » 7 wrz 2015, o 18:31

Pany mam takie pytanie

Kupiłem aku kwasowe 12V ytx5l bs no i z racji iż zbliża się koniec sezonu bedzie to trzeba co jakiś czas doładowywać no i własnie, wpierw chciałem kupić coś bardziej przyszłościowego aby i móc w razie czego podładować baterie od autka, ale raczej ciężko o prostownik z taką rozbieżnością regulacji (0,5A (motor 5Ah) - 7,5A (auto 75Ah)).
Znalazłem taką oto ładowareczke na allegro

http://allegro.pl/ladowarka-prostownik- ... 84697.html

którą teoretycznie można ładować m.in. mój akumulator. No właśnie teoretycznie gdyż przecież ona również nie ma regulacji a idealny prąd dla akumulatora 5Ah to przecież 0,5A. No i tu mi się żaróweczka zapaliła że przecież mam pełno ładowarek od telefonów, przeszukałem kilka i znalazłem, na ładowarce jest napisane output 500mA a więc 0,5A problemem jest jedynie wyjściowe napięcie które jest w zakresie 5-8V :/

pytanie czy taka ładowarka od telefonu też się nada do ładowania akumulatora kwasowego?
wydaję mi się że tak bo i czemu by nie?
druga sprawa czy ta konkretna ładowarka (output 5.0-8.0V/500mA) podejdzie do tej baterii czy jednak napięcie bedzie za niskie?
ewentualnie mam jeszcze taką która parametry wyjściowe posiada w zakresie 5-10V/600mA
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

ładowarka do akumulatora kwasowego

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 wrz 2015, o 18:31

Pani Kontekstowa
 

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 177 gości