Zasypianie za kierownicą

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Zasypianie za kierownicą

Postprzez TruckDriver » 2 paź 2015, o 14:35

Witam,

macie jakieś sposoby na zasypianie za kółkiem? Ostatnio znalazłem coś takiego:
(wymoderowano link)

myślicie, że będzie przydatne. Wiem że najlepiej jest odpocząć, ale czasami nie mam takiej możliwości. Muszę zdążyć na rozładunek.
Ostatnio edytowano 3 paź 2015, o 19:30 przez Łukasz., łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wykasowano reklamę
Avatar użytkownika
TruckDriver
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 paź 2015, o 14:32

Zasypianie za kierownicą

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 paź 2015, o 14:35

Pani Kontekstowa
 

Zasypianie za kierownicą

Postprzez jarekvolvo » 2 paź 2015, o 23:20

Niestety, to tylko półśrodek :(
Absolutnie nieskuteczny w przypadku osób, którym głowa (!) nie opada przy zaśnięciu ( m.in. ja )
A na mikrosny - takie kilkusekundowe "przyśnięcia", bardzo powszechne podczas zmęczenia i monotonnej jazdy w ogóle nie przydatne. A w takim mikrośnie - zupełnie przrez Ciebie nie zauważonym - już możesz zaliczyć margines.... .
Oczywiście, posiadanie takiego gadżetu może poprawić samopoczucie, ale jednak najlepszym rozwiązaniem jest parking i choć 30 minut drzemki... .

Wiem coś o tym - np. Warszawa - Bukareszt bez zatrzymania :/ co (prawie) drugi tydzień....
jarekvolvo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 773
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 09:40
Lokalizacja: Milanówek
Pochwały: 18
Pojazdy: Volvo 855 Estate "Hornet", Romet 50T1, , Komar MR 232, Gnom, MAW...

Zasypianie za kierownicą

Postprzez TruckDriver » 6 paź 2015, o 09:01

Ja jeżdżę na przerzutach po Europie. Bez stałej trasy i niestety jak nie jestem na czas to czasami czekam dwa dni na następny ładunek. Kupiłem tego AntiSleepa działa tak, jak w opisie. Mam nadzieje, że nie będzie nigdy potrzebny:)
Avatar użytkownika
TruckDriver
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 paź 2015, o 14:32

Zasypianie za kierownicą

Postprzez KordianGolanski » 7 paź 2015, o 12:41

jarekvolvo napisał(a):ale jednak najlepszym rozwiązaniem jest parking i choć 30 minut drzemki... .

Z mojego doświadczenia wynika, że taka drzemka regeneracyjna powinna trwać około 15-20 min, tak aby nie przechodzić w głębsze fazy snu bo wtedy efekt jest odwrotny- człowiek budzi się zaspany i jest jeszcze bardziej senny. Także max. 20 minut drzemki w wygodnej pozycji a później kwadrans spaceru na świeżym powietrzu i można wracać na drogę.
KordianGolanski
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 kwi 2015, o 13:00

Re: Zasypianie za kierownicą

Postprzez TruckDriver » 7 paź 2015, o 12:49

KordianGolanski napisał(a):
jarekvolvo napisał(a):ale jednak najlepszym rozwiązaniem jest parking i choć 30 minut drzemki... .

Z mojego doświadczenia wynika, że taka drzemka regeneracyjna powinna trwać około 15-20 min, tak aby nie przechodzić w głębsze fazy snu bo wtedy efekt jest odwrotny- człowiek budzi się zaspany i jest jeszcze bardziej senny. Także max. 20 minut drzemki w wygodnej pozycji a później kwadrans spaceru na świeżym powietrzu i można wracać na drogę.


To chyba zależy od indywidualnych potrzeb, ale rzeczywiście coś w tym jest. Przerwy są ważne, a spacer podczas postoju to podstawa.
Avatar użytkownika
TruckDriver
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 paź 2015, o 14:32

Zasypianie za kierownicą

Postprzez jarekvolvo » 7 paź 2015, o 21:52

TruckDriver napisał(a):a jeżdżę na przerzutach po Europie


Też tak się kiedyś bujałem na plandece - teraz chłodnia z lekami i stałe trasy :)

TruckDriver napisał(a):czasami czekam dwa


Jednak mimo wszystko lepiej jest poczekać i dwa, i więcej niż przerżnąć o ten jeden raz za dużo i potem żałować. Roboty nie przerobisz, a zdrowie jest jedno. Ja też kiedyś zasuwałem, ile się dało i jak się dało. Kosztowało mnie to uszkodzony kręgosłup, dwie operacje i dwa lata wycięte z czynnej roboty... . Nie warto.. .
jarekvolvo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 773
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 09:40
Lokalizacja: Milanówek
Pochwały: 18
Pojazdy: Volvo 855 Estate "Hornet", Romet 50T1, , Komar MR 232, Gnom, MAW...


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 285 gości

cron