co pod panele podłogowe

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

co pod panele podłogowe

Postprzez sssTOMEKsss » 22 paź 2015, o 17:43

wkrótce będę kładł panele u siebie w pokoju na piętrze (12m2), na parterze pod pokojem znajduje się łazienka, jaki podkład w takiej sytuacji wybrać, napewno będę potrzebował folie paroizolacyjną ze względu na tą łazienkę piętro niżej, a podkład na posadzkę? płyta osb raczej odpada (łazienka), czytałem o gąbce (piance) i o czymś takim jak izoflor? co byście mi poradzili? w jakiej kolejności to kłaść? najpierw pianke potem folie? czy na odwrót? a może najpierw położyć folie a potem jednak tą płytę osb? ogrzewania podłogowego nie mam a posadzka też zbyt idealna nie jest
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

co pod panele podłogowe

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 paź 2015, o 17:43

Pani Kontekstowa
 

co pod panele podłogowe

Postprzez Tomciosz » 22 paź 2015, o 18:24

Folia, a potem pianka. Jak są nierówności to na upartego można zrobić wylewke jeszcze raz. Byle nie samopoziomująca, bo czekałbyś z tydzień na ustabilizowanie. Albo grubszą warstwę pianki.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Re: co pod panele podłogowe

Postprzez Janusz73 » 22 paź 2015, o 19:09

Totalnie nie znam się na tym ale na temat folii słyszałem różne zdania-dawać ją lub nie dawać.Jak się coś wyleje na podłoge to folia płyn przytrzyma i panel go wchłonie od spodu,jaki potem jest efekt wiadomo.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

co pod panele podłogowe

Postprzez Stachu.G » 22 paź 2015, o 20:06

U mnie też fachowiec pierw kład folie później piankę i to w suterynach. Wylewka musiała schnąć prawie miesiąc.
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

co pod panele podłogowe

Postprzez Lorrenzo » 1 lis 2015, o 10:11

Wszystko zależy czy kładziesz panele na goły beton czy na deski lub parkiet a może na wylewke ?

Tak jak było pisane. Najpierw folia, później pianka (najlepiej gruba 5 mm i więcej jak nie zależy na równych poziomach z korytarzem. Na to układasz sobie panele. Wiadomo najlepsze są ac 6 12mm bajka. Jeszcze jak zapinane na wcisk z gumkami i V fuga to już w ogóle.
Tak czy siak panel klasy ac 4 8 mm przy kontakcie z rozlana wodą nie ma szans. Jeżeli chcesz takie układać to trzeba z nimi się obchodzić bardzo delikatnie.
Znam się trochę na tym bo robie sporo przy tym.

I od razu powiem. Jeżeli podłoze jest kijowe to nawet nie ukladaj nic. Wszystko będzie ruchome
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 253 gości

cron