Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Norbinuss » 27 paź 2015, o 00:24

Cześć. Stoję przed wyborem, jestem bliżej ku jednemu niż drugiemu ale wolę zapytać. Muszę dogrzać garaż, do wiosny nie będę czekał na lepszą temperaturę bo się nie wyrobię z robotą. Koza odpada - za dużo miejsca zajmuje, za bardzo dookoła siebie grzeje i musiał bym wywalić zbyt dużo gratów z garażu żeby ją wstawić a i nie wiem czy i tak by nie było za mało miejsca. Rozwiązania są dwa:

1. http://allegro.pl/piecyk-gazowy-na-butl ... 40519.html

2. http://allegro.pl/nagrzewnica-kd706-15- ... 79205.html

Piecyk parę osób ma, niektórzy że grzeje ok a innym za mało. Dmuchawy nikt takiej nie ma, więc nie wiem jak to sobie radzi. Skoro ma dmuchawę, to może szybciej rozprowadzi ciepło po garażu? No i ma zużycie gazu większe jak piecyk, do tego potrzebuje prądu i butla stoi obok nagrzewnicy a nie razem jak w piecyku.

W obu przypadkach lakierowanie przy tych urządzeniach raczej odpada ze względów wiadomych, więc to pomińmy. :mrgreen:

Nie wiem co lepsze. Garaż nie za duży, "na oko" jakieś 5x5 metrów a wysokości lekko ponad 2m.

Ktoś coś na ten temat? :)
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Pani Kontekstowa » 27 paź 2015, o 00:24

Pani Kontekstowa
 

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez sssTOMEKsss » 27 paź 2015, o 10:10

https://www.google.pl/search?q=piecyk+k ... YbxoCXM%3A

jesteś pewny że taka koza za niecałe 200zł zajmnie Ci więcej miejsca niż taka gazówka? koza jest o wiele mniejsza, daje więcej ciepła, napalisz w niej to ejszcze wodę sobie na herbatke możesz nagrzać i koszt ciepełka jest tańszy w porównaniu to gazówki,

kupujesz to tego rurki, kolanka, kujesz otwór i wystawiasz poza szczyt, ustawiasz sobie w którym miejscu chcesz
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Re: Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Norbinuss » 27 paź 2015, o 19:16

Różnica taka, że koza grzeje mocno dookoła z każdej strony, a piecyk tylko z przodu więc dookoła piecyka nie musi być zbyt pusto. Do tego piecyk czy taką nagrzewnicę można postawić w każde miejsce jakby zawadzało a koza już na stałe, co nie było by problemem jakbym miał więcej miejsca w garażu.

Edit: Jak stoi samochód to po jednej stronie mam 160cm od samochodu do ściany a po drugiej 70cm. Mógłbym wstawić ją tam, gdzie jest te 160cm ale stoi cezeta i musiałbym ją gdzieś przestawić a po drugiej stronie gdzie jest te 70cm cezeta nie bardzo się zmieści. :/
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez sssTOMEKsss » 28 paź 2015, o 13:46

naddaj się autem tak abyś miał 100cm tam gdzie masz obecnie 70 cm wtedy cezetka powinna wejść i na koze bedziesz miał wtedy 130cm
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Łukasz. » 28 paź 2015, o 21:49

No koza ma tą przewagę że wsadzisz co chcesz i się ogrzejesz. Ale masz dodatkowe koszty (może nie tyle koszta, co przygotowania) typu wykonanie komina itp.

Dmuchawa hałasuje. W sąsiedniej parafii była taka, oczywiście większa :D To przed mszą była włączona na 15 minut, bo szumiała niemiłosiernie. Faktem jest, że szybko się nagrzało, ale po pół godzinie ciepło uciekło. Ale dziwne porównanie, bo kościół wysoki i nieocieplony, więc tym się nie sugeruj :P Ale jeżeli chcesz szybko nagrzać pomieszczenie, to chyba lepsze od tego piecyka. Z kolei jeżeli np. masz zamiar robić w garażu cały dzień, to lepsze rozwiązanie to chyba ten piecyk - nie hałasuje, i utrzymuje stałą temperaturę. Z czego widzę, jest regulacja. W przypadku dmuchawy pewnie takiej możliwości już nie ma, albo działa, albo nie.
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez cross2900 » 28 paź 2015, o 22:08

W garażu używam nagrzewnicy na olej podejrzewam że grzeje porównywalnie z tą gazową .
Co prawda daje trochę hałasu . z zalet szybko nagrzewa pomieszczenie po 10 minutach mogę w gatkach łazić gdy na dworze trzaskający mróz . z wad koszty oleju ,i hałas .
Zależy jaki masz garaż jeżeli blaszak lub inna szybko oddająca ciepło konstrukcja to
poszedł bym w stronę nagrzewnicy ,jeśli jakiś murowany to najlepsza była by chyba zwykła koza :)
cross2900
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2350
Dołączył(a): 8 lut 2008, o 09:44
Pochwały: 15

Re: Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Norbinuss » 29 paź 2015, o 00:02

Codziennie pewnie nie będę robił no i jak będzie z -25C to nogi wystawić za drzwi od domu się nie chce a co dopiero dłubać w garażu. xD Zależy jeszcze jak te ogrzewanie będzie mi działało, cały dzień jaki mogę robić to i tak tylko sobota, w tygodniu popołudniami.

Garaż murowany, nieocieplony, drzwi drewniane.

Nagrzewnice na olej sporo więcej kosztują a chciałbym wydać jak najmniej. Koze od biedy bym jakoś upchał, trochę by to kosztowało zachodu ale może by się udało. Pytanie czy jest sens, jakby mi nagrzał podobnie ten piecyk gazowy to poszedłbym w gazowy.
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Tomek » 29 paź 2015, o 00:31

Używam takiego promiennika http://allegro.pl/promiennik-gazowy-na- ... 87120.html Tzn podobnego :D Bardzo szybko ogrzewa, tylko w nieocieplonym pomieszczeniu musi pracować praktycznie bez przerwy.
Kozę rozgrzejesz i nawet jak wygaśnie, to przez pewien czas będzie jeszcze oddawać ciepło.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez sssTOMEKsss » 29 paź 2015, o 13:13

piecyk gazowy owszem nagrzeje Ci podobnie tyle że gaz jest drogi i taką butle to wykorzystasz w 2 tygodnie i bedziesz musiał kupić następną
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Re: Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Norbinuss » 29 paź 2015, o 18:34

Podobno jak kozę się wstawi, to rura musi iść przez cały garaż i już to odpada bo szafki wiszą na ścianach a nie będę całego "wyposażenia" garażu wywalał bo nie da rady. Na razie chyba kupię ten piecyk na gaz i zobaczę jak to grzeje. Jak nie to sprzedam za pół ceny, najwyżej stracę, trudno... Nagrzewnica na olej tak patrzę to bez 700zł nie ma co podchodzić. Trochę drogo więc też odpada, piecyk z gazem wyjdzie połowę tej ceny.

Promiennik jakoś mnie nie przekonuje.

Zdania co do ogrzewania podzielone jak uchodźcy w Europie. Myślę, że ten temat też się komuś przyda. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. :)
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Tomek » 29 paź 2015, o 18:50

sssTOMEKsss, olej też trochę kosztuje. Nie wiem jakie masz ceny, czy nabijają butlę, czy tylko wymiana. Opisałem sytuację z mojej perspektywy, gdzie grzałem rzadko i raczej na krótki czas.
Koza jest fajna, ale w mojej opinii ma sens przy "długich posiedzeniach".
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Marek.K. » 30 paź 2015, o 22:56

Norbinuss napisał(a):Podobno jak kozę się wstawi, to rura musi iść przez cały garaż


bo koza nie tylko sama sobą ale tez kominem grzeje i to też bardzo mocno
jak u siebie mam puszczone przez cały blaszak poziomo komin tio naprawdę nieźle daje :) przy kozie ustac nie mogę, a po przeciwnej stronie też ustac nie idzie bo wali ciepłem z komina, ale tez mała wada, kopci dopóki się nie nagrzeje albo nie złapie porzadnego mocnego cugu, tylko słbaszy, ale to przymyka się drzwiczki i czeka się na rozgrzanie do czerwonosći :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Tomciosz » 31 paź 2015, o 09:24

Kolega też tak palił w kozie. ;d

Tylko, że raz jak rozpalił do owej czerwoności, to koza z wysokości H, zrobiła się H-x. :mrgreen:
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Marek.K. » 1 lis 2015, o 17:36

moja pewnego dnia powyginała się lekko :F
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Dogrzanie garażu - Piecyk gazowy czy nagrzewnica

Postprzez Norbinuss » 18 sty 2016, o 00:40

Miałem napisać posta ale nie miałem kiedy albo zapomniałem.

Kupiłem piecyk gazowy, trochę poużywałem i sprawa wygląda tak:

Jeśli macie garaż o wymiarach w przybliżeniu 5x5m i macie kanał z którego mocno ciągnie zimno, to NIE kupujcie piecyka na gaz. Nawet jak jest temperatura z +2 stopnie to po 4 godzinach grzania różnica jest mało odczuwalna. Pieniądze na piecyk, na kupno butli i napełnienie jej (lub wymianę na pełną) jest stratą pieniędzy. Lepiej pokusić się na tą nagrzewnicę z wiatrakiem, może szybciej wymiesza powietrze na ciepłe bo przy piecyku tylko przed nim jest ciepło. Koza to raczej najlepszy wybór, będę ją wstawiał na przyszły sezon.

Jeśli miałbym dać piecykowi ocenę w skali 1-10 to u mnie otrzymuje -3569.

Mam nadzieję, że swoim błędem kilka osób podejmie właściwy wybór w wyborze ogrzewania. :)
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 230 gości