Spalony statek - Norman Atlantic - oszukane przeznaczenie ?

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Spalony statek - Norman Atlantic - oszukane przeznaczenie ?

Postprzez jarekvolvo » 5 lis 2015, o 15:36

Hejka !
Z racji wykonywanej pracy właśnie miałem okazję odwiedzić włoski port Bari. Stoi tam - przy samotnej kei - wrak promu linii Anek - Norman Atlantic. Pewnie pamiętacie sytuację :
http://www.gloswielkopolski.pl/tag/norman-atlantic.html
Pudło się spaliło w czasie rejsu, ot, zwykły wypadek... . Ale z powodu całkowitego burdelu w papierach - nikt do końca nie jest pewien -ile tak na prawdą ofiar pochłonęło to zdarzenie - może 10 - może i 100... .
Oglądałem wrak z odległości 5 metrów - wrażenie powalające - jakbym widział wrota do piekieł... .
Futra rufowa jest opuszczona, widać wnętrze - wypalone wraki ciężarówek - wśród nich, w popiele tkwią resztki ciał, szkielety rozsypane w pył, kilkadziesiąt istnień, których nikt i nigdy nie będzie w stanie rozpoznać.... . Liczyli, że ich przeznaczeniem jest nowa Ziemia- Europa - a znaleźli tylko śmierć w szatańskim ogniu... . W porcie Patra w Grecji widziano kilkadziesiąt osób - pewnie uchodźców - wchodzących na samochodowy pokład bez jakjelkolwiek rejestracji - teraz pozostał z niuch tylko dust in the wind... .
I dlatego - pierwszy raz w życiu - na promie do Grecji "SuperFast II "- dokładnie sprawdziłem, gdzie są, w jakim stanie - kamizelki ratunkowe i jak wygląda droga ewakuacyjna..... .
jarekvolvo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 773
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 09:40
Lokalizacja: Milanówek
Pochwały: 18
Pojazdy: Volvo 855 Estate "Hornet", Romet 50T1, , Komar MR 232, Gnom, MAW...

Spalony statek - Norman Atlantic - oszukane przeznaczenie ?

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 lis 2015, o 15:36

Pani Kontekstowa
 

Spalony statek - Norman Atlantic - oszukane przeznaczenie ?

Postprzez Tomek » 5 lis 2015, o 16:41

Czy link na pewno jest poprawny?
jarekvolvo napisał(a):widać wnętrze - wypalone wraki ciężarówek - wśród nich, w popiele tkwią resztki ciał

W sensie leżą tam "niedopałki", czy to taka metafora? Intrygujące, przecież zaraz minie rok od pożaru.

Mam propozycję trochę odbiegającą od tematu. Bardzo często piszesz, że posiadasz duże ilości zdjęć ze swoich wyjazdów. Może spróbuj wrzucać najciekawsze z nich (powiedzmy 30-50 fotek) na coś w formie bloga? Albo chociaż Dysk Google, Picasa. To naprawdę fajna okazja do poznania miejsc które są trudnodostępne dla przeciętnego Polaka, a Ty po prostu tam pracujesz :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Spalony statek - Norman Atlantic - oszukane przeznaczenie ?

Postprzez jarekvolvo » 6 lis 2015, o 00:02

Link u mnie działa, w sensie ogólnym. Troszkę w tym metafory, ale nikt nie byłby w stanie dowieść ze 100% pewnością, że to, co widać z zewnątrz - nie jest tak naprawdę grobem... Fakt / fotek wnętrza tam może nie ma, ale każdy zainteresowany znajdzie sobie odpowiednie sznurki do zdjęć.. .

Co do zdjęć z tras - fakt - robię ich ogromne ilości. Jednak co do ich publikacji, mam mieszane uczucia- ogólnie naród ma to w doopie
Kilka razy proponowałem dostęp do fotek z muzeów motoryzacji w Reichu - jedynie - tylko i wyłącznie >Motorowerzystka< wyraziła chęć ich obejrzenia - więc posłałem Jej to WeTransferem. Wnioskuję więc, że te cuda widywane przeze ,mnie - jak choćby kanał Koryncki - pozostaną tylko dla mnie. Resztę interesują tylko pytania w stylu " Czy mokra świeca jest zalana ? "...
jarekvolvo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 773
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 09:40
Lokalizacja: Milanówek
Pochwały: 18
Pojazdy: Volvo 855 Estate "Hornet", Romet 50T1, , Komar MR 232, Gnom, MAW...

Spalony statek - Norman Atlantic - oszukane przeznaczenie ?

Postprzez Romecik2t » 6 lis 2015, o 01:05

Mnie tam interesuja takie miejsca, a raczej ich oglądanie :F Tylko najlepiej jakby to bylo wrzucone gdzieś na hosting typu picassa wlasnie bo wtedy jest najszybciej a nie jakies wysylanie przez programy czy cos nie wiem :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Spalony statek - Norman Atlantic - oszukane przeznaczenie ?

Postprzez wazniakus » 1 lut 2016, o 13:17

Cóż za historia
wazniakus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 lut 2016, o 11:25


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości